Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja do megane II 1.6 CC


wieczorny997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem megane II CC z silnikiem 1.6 16V chce włożyć do niej gaz, jaką instalacje polecicie do 3tyś zł. jak wyglada sprawa z montażem butli bo tam jest plastik, trzeba dawać jakieś wzmocnienie?? Mi na miejscu proponowano instalacje Lorenzo za 2600zł z pełną 2 letnią gwarancją. Proszę o rade i ewentulanie jakieś warsztaty godne polecenia ( kraków Katowice - bądz okolice )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tydzień temu zakładałem instalację: STAG 4 plus, Zavoli Zeta N, czerwone Hana H2000.

Na dzień dzisiejszy przy jeździe tylko po mieście wyszło mi spalanie w okolicach 11,4l/100km.

Więcej stania niż jazdy, klima cały czas włączona, przy postoju 15 min silnik włączony (dzisiaj były takie co najmniej 3), żeby klima chodziła.

Zbiornik zmieścił się 630x220 bez problemów, może nawet by wszedł 650x220, końcówka do tankowania zmieściła się pod klapką.

Plastikowa podłoga nie ma tu w zasadzie znaczenia, trzeba tylko się trochę pomęczyć z poziomowaniem butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków to sprawdź autogaz Joanna, po drodze masz jeszcze w Bolęcinie k/Chrzanowa Damiana Piekarczyka, w Katowicach Davanti na konduktorskiej, ja montowałem z Mysłowic u p. Damiana

zamontuj lpg techa 214/staga 4+, reduktor kme silver, hanę czerwoną i edziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, polecamy instalację stag 300plus, wtryski hana , reduktor AC,

zbiornik dowolny, wlew ukryty- cena 3000zł

lub jeśli samochóe jest po 2003r stag premium, wtryski hana , reduktor

AC,

zbiornik dowolny, wlew ukryty- cena 3300zł

gwarancja 2 lata, przez ten okres przeglądy są bezpłatne z wyj wymiany

filtrów po 30tyś

należymy do sieci warsztatów partnerskich , producenta instalacji Stag,

przez co zyskuje Pan szerszą gwarancję na instalację.

 

co myślicie o cenach i która wybrać?? auto z roku 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze chciałem zpytac na temat instalacji Lovato, reduktor Lovato RG3 ( coś takiego ) a wtryskiwacze lovato, Pan powiedział ze to wyższa półka i naprawde dobra instalacja, co myślicie??

lub to Stag 300isa wtryski hana reduktor acr01 cena 2900 - Joanna Kraków ( reduktor moze być zawoli zeta)

Edytowane przez wieczorny997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Lovato, bo jak sobie ten gazownik z tym nie poradzi, to raczej nikt inny tego się nie podejmie.

Spokojnie bierz Stag 4 plus, nie ma sensu dopłacać do 300.

Reduktor ja mam Zavoli, znajomy co mi gazował auto na razie odstawił AC, bo ostatnio te co mu przyszły nie trzymały ciśnienia (spory rozrzut jakościowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG 4 plus, Zavoli Zeta N lub kme silver, czerwone Hana H2000 - za tą instalacje powiedzili mi około 2700 w Tychach Gaz Mobil, polecany zakład. więc chyba na to sie zdecyduje, ale w sierpniu bo chce najpierw wymienić rozrząd oleje filtry i świece. coś jeszcze sie wymienia od razu w tych meganach?? czy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jak najbardziej OK.

Kup stalową uszczelkę pod kolektor wydechowy.

Jeżeli nie będą chcieli ściągać kolektora do wiercenia, to im podziękuj.

Przy wierceniu tego kolektora jest bardzo dużo opiłków i nie da się ich zebrać.

Przed założeniem gazu wyczyść przepustnicę, u mnie bez tego potrafił zgasnąć przy dojeździe np. do skrzyżowania.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolektorem prawda - warto zwrócić uwagę. Ten model prawdopodobnie tak jak Megane I ma nadlewy w kolektorze do mocowania wkrętek podających gaz. Można montować bez zdejmowania, ale jeśli gazownik będzie opowiadał farmazony typu: "Panie przepali" albo "Panie to do środka nic nie wpada" odpuścić taki zakład. Wprawdzie moim zdaniem opiłki w silniku nie są tragedią (szybko wypadają), ale zdjęcie kolektora, które jest szczególnie łatwe w Renault świadczy pozytywnie o higienie pracy. Poza tym zdjęcie kolektora pozwala na umiejscowienie wkrętek bardzo blisko wtryskiwaczy benzynowych, bez zdjemowania będzie fatalnie daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Jacka w gazmobilu zdejmują kolektor do wiercenia więc nie ma się nad czym rozwodzić Panowie, bo znam Go osobiście i mogę polecić, poza tym, że jedynie wybrałbym się po montażu na porządną regulację po afr bo niestety mało który warsztat tym dysponuje, a dopiero to jest gwarancją poprawnego zestrojenia i wbrew obiegowej opinii, robi się to raz, a potem już nie zagląda do sterownika tylko zmienia filtry i jeździ dalej (do momentu, aż nie sypnie się reduktor lub wtryski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałaem poprzedni gaz montowany w Gaz mobil mimo ze mam do nich 70 km byłem zadowolony, oki czyli kupie, uszczelkę, bede wymiał przed gazowanie rozrzad swiece oleje filtry, wiec poprosze o przeczyszczenie przepsutnicy, cos jeszcze potrzeba zrobić?? a jak wyglada sprawa z KZFR?? mam autko niedawno cos tam doczytałem ale nie bardzo wiem o co chodiz i co sie dzije, moze mi ktos to w 3 zdaniach wyjaśnić??

Edytowane przez wieczorny997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz problemów z odpalaniem- jest ok, tylko miej zawsze dużo oleju, zmień KZFR razem z rozrządem.

Apropo lpg. Wystroić na afr, bo silniczek 1.6 ma potencjał spory, ograniczany przez zalanie paliwem (auto się dławi, dużo pali, a nie jedzie), w razie czego zapraszam do mnie na afr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od biegu i obciążenia auto otwiera pętlę, na ostatnim biegu jak wciśniesz gaz, a tak się to ustawia średnio od 2100-2400 już jest OL, przy afr 12,3 dla wolnossaka już masz odczuwalne zalanie (w stosunku do tego co finalnie ustawiam), dla wolnossaka 12,8 to świetny afr dla doładowanego 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!