Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja do megane II 1.6 CC


wieczorny997

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to jest ten sam warsztat, pozdrów Radka ode mnie. Nie oszczędzaj na instalacji bo Ci się to potem odbije czkawką. Im lepszy fachowiec tym dłuższa kolejka :D, ale u Davanti możesz spoko montować ucieszy się, jak mu powiesz, że ode mnie (może coś zrzuci nawet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Panowie własnie zakupilem Megane 2 CC 2.0 i chcialbym zalozyc gaz.

Planuję wsadzić tam diego G4, reduktor KME silver, Wtryski Hana (tylko nie wiem które). Mam kilka dylematów:

- czy wlew robic obok wlewu paliwa czy w zderzaku -jak to jest u was?

- jaka duża butle wsadzić - 27 litrów czy 38? Jakie wy macie duze? Jak rozwiazaliscie problem podłogi w bagazniku?

- mozecie wyjasnic kwestię wiercenia w kolektorze dolotowym? Dobrze rozumiem ze u was gazownicy wiercili w plastikowym kolektorze od góry miejsce na rurki gumowe? (mi gazownik powiedzial ze od dołu jakoś podejdzie i tam wstawią wtryskiwacze.....

Bylbym bardzo wdzieczny za przeslanie zdjec butli w bagazniku, widoku silnika z zamontowanymi elementami, wlewu gazu obok wlewu benzyny....

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kme to wrzuć nevo. Reszta jak wyżej. Wlew pod klapkę dokręcany mały. Butle są wypisane na pierwszej lepszej stronie. Podłogę trzeba wzmocnić spawając "pająka". Co do wiercenia to zmień gazownika. Po pierwsze, jak będziesz miał nawierty w plastiku to nigdy Cię efekt nie zadowoli jak chodzi o stabilność pracy. Kolektor do wiercenia się zdejmuje ten metalowy z wytryskami beny i wierci zaraz obok nich, jak nie zdejmują kolektora niech spadają na drzewo. By the way tu producent przewidział miejsce na wkrętki w fabrycznej instalacji i je się wykorzystuje. Tutaj masz fotki jak to powinno być nawiercone, a obok jak to wygląda finalnie u mnie kolektorh.jpgimag02511.jpg.

Wlewu dla cc nie mam, w htb mieści się pełny. Reduktor mam nad podłużnicą po stronie kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek 07-bardzo dzieki za pomoc.

Mozesz mi objasnic kilka kwestii? :

-co do nevo? Którą wersje-tą podstawową?

-jak wygląda ten pająk? Oni twierdzą ze nie ma potrzeby wzmacniania podłogi (tak samo zresztą widzialem inną meganke cc z gazem)

-nie wiem czemu wnioskujesz ze bede mial nawierty w plastiku? Przeciez napisalem ze oni chcą robic nawierty od dołu czyli pod tym jakby metalowym czyms -to jest chyba cos do chlodzenia (czyli chyba tak jak u ciebie mają zamiar zrobic)

-co do butli -napisales ze sa wypisane na pierwszej lepszej stronie..... Przeciez mi chodzilo o to abys mi powiedzial jaką ty masz butle zamontowaną i czy w związku z tą butlą masz cały czas wgłębienie w podłodze czy zrobiles podlogę jakos na płasko.....

-no i co do wlewu-oni powiedzieli ze nie polecają wlewu obok wlewu paliwa poniewaz jest plastikowy i moze sie zdarzyc ze go złamią podczas tankowania....

-no i jakie reduktory sie teraz montuje? Oni chcą mi zamontowac SIlver (podobno na jakis podzespołach z alaski). Ja mialem wczesniej silvera i nie bylem zadowolony (przez 4 lata 2 razy go regenerowałem).

-i jeszcze pytanie o wtryskiwacze-te hany to maja byc zielone czy czerwone?

Dzieki za fotki-wydrukuje i pokaze gazownikowi ze ma tak zrobic...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kme nevo pro to taki mały kompaktowy sterownik. Swoją drogą kme jest mało popularne, ja jeżdżę na lpg techu bo ma wiele zalet których nie ma kme i stag. Reduktor weź silvera albo zavoli, ac r01 to padlina. Do 2.0 zielone hany, ewentualnie barracuda jest dobrą opcją wtedy bez dysz (ja mam barracudy). Butlę mam bormecha 55l, z racji, że podłoga jest pod skosem, a butla ma być poziomo to jest dany tam klocek bliżej siedzeń, aby było poziomo, całość na pająku coś ala ten obcbba128129.jpg.

Mam normalne wgłębienia w podłodze, całość asortymentu mieści mi się we wnękach.

Takie trójniki do wtrysków są dostępne w Tychach, jak coś to Ci dam namiary na pewno Ci wyślą, kosztują nie dużo, a efekt świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MAREK_07-wielkie dzieki za odpowiedź.

Ale mam jeszcze kilka pytań:

-odnosnie sterownika-slyszalem ze te nowe komputery kme mają nawet mozliwosc ustawienia innych parametrów wówczas kiedy silnik jest cieply i kiedy zimny-wlasnie dlatego chce go wybrac aby byla duza mozliwosc konfiguracji. LPGTECH-slyszalem o tym ale trudno to dostac.... Są tam jakies ciekawe funkcje? Ile to kosztuje?

-Reduktor rozumiem ze KME SILVER ?

-Butle masz 55 litrów ale to ile ci sie miesci w niej gazu? 45 litrów? Jakas strasznie wilka....

-I jak to mozliwe ze twierdzisz ze pomimo włożenia takiej duzej butli miesci ci się jeszcze podłoga z wnęka? Taka jak na tym zdjęciu: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.auto-motor-i-sport.pl/m/125/img_4959-1d81b2c20349667c3736a888b168dbc0.jpg&imgrefurl=http://www.auto-motor-i-sport.pl/magazyn/Ford-Mini-Opel-Renault-Smart-i-Volkswagen-Odkrywanie-przyjemnosci-1743-31.html&h=300&w=450&sz=34&tbnid=NjvC1v5bAfEKRM:&tbnh=90&tbnw=135&zoom=1&usg=__r3GCrXQVae4Lec1agpDleMCD71Q=&docid=tb_rPYkY6TM_qM&sa=X&ei=uyp_UPKUEeT-4QTE-YFY&ved=0CC8Q9QEwAw&dur=925

Mozesz wrzucic jakies zdjecia tej swojej butli i jak wyglada twój bagaznik?

I o jakim trójniku mówisz?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy porządny sterownik ma korektę po temperaturze, szkoda, że góra 15% gazowników umie tej funkcji używać. Mieści się 52,5 litra. Bo mam htb, a nie cc dlatego sie mieści i mam podgięty pływak. Do cc chyba wchodzi 46 litrow czyli odpowiednio 80% mniej zatankujesz. Trójniki to te kawałki aluminium widoczne na 2 fotce wtrysków

Edytowane przez Marek_07
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek-wielkie dzieki za info. Wydrukuje zdjecia i udam sie do gazownika. Jak cos to pozwolę sie jeszcze zapytac na forum. Dzieki za pomoc.

 

Dodano: 23 paź 2012 - 18:17

Bylem dzisiaj u gazownika-powiedzcie co myslicie:

-twierdzi ze zamiast wstrysków hana zielonych zalozyc lepiej te slabsze....podobno troche mniej bedzie palił

-twierdzi ze nie ma sensu wiercic w tych dziurach jak na zdjeciu powyzej-lepiej wywiercic zaraz kolo nich ale blizej samego gniazda (czyli mniej wiecej tam gdzie łacza sie oba gniazda ,te dodatkowe z tymi benzynowymi). Chociaz twierdzi ze moze mi wywiercic tam gdzie chce

-twierdzi ze tej calej metalowej czesci widocznej na pierwszym zdjeciu nie bedzie odkrecał...

-twierdzi ze tej metalowej czesci nie bedzie zakladał juz spowrotem-tak samo jak to widac na zdjeciu imag02511.jpg

-czy wy macie emulatory do komputera benzynowego? zeby sie rezerwa nie swieciła?

-WAZNE PYTANIE-GDZIE MACIE ZAINSTALOWANE STEROWANIE/WSKAŹNIK GAZU? MOZECIE ZAPODAC FOTKI?

-a oprocz tego na moja prosbe bedzie kme nevo pro, reduktor kme silver

Co sądzicie o powyższym?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Tommi3737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!