Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup / wymiana pompy wspomagania.


Rekomendowane odpowiedzi

Lekko się kręci więc powinno być dobrze.

 

Dodano: 21 lip 2012 - 15:03

Kręcąc kierownicą na postoju przy uruchomionym silniku słychać takie cichutkie bzzzzzz towarzyszące rochom kierownicy :D Może trzeba odpowietrzać układ wspomagania przy wyższych obrotach silnika żeby przepchnęło zalegające powietrze w układzie. Tak myślę że może to bzzzzz jest efektem żle odpowietrzonego układu.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem filmik z podobnym przypadkiem, co prawda w niemieckim aucia ale objaw podobny, z tym że u mnie jest dużo cichszy ten dźwięk, ledwo słyszalny...

 

Dodano: 21 lip 2012 - 20:09

To bzzzz słyszane w aucie kręcąc kierownicą to jak się okazało po otwarciu maski i pomocy drugiej osoby dźwięk syczenia. Otworzyłem maskę, druga osoba kręciła kierownicą a ja stojąc przed autem usłyszałem syczenie przy każdym ruch kierownicą, tak jakby pompa albo zbiorniczek oleju wspomagania, tak jakby zasysane było gdzieś powietrze do układu ale dotykałem wszędzie palce i nie poczułem żadnego ssania nigdzie. Nie widać żeby gdzieś sączył się olej więc chyba wszystko powinno być szczelne.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier zasugerował mi że to syczenie to wcale nie powietrze a dźwięk pompy. Jest możliwe że pompa jakoś się przyciera w środku i taki dźwięk jest.?? Co ciekawe dźwięk jest chyba tylko na postoju przy kręceniu kierownicą bo podczas jazdy skręcając kierownicą starałem się coś usłyszeć ale nic nie usłyszałem. Wiadomo że taka pompa najcięzej ma podczas kręcenia kierownicą w miejscu (na postoju) i właśnie wtedy jest ten dźwięk. Możliwe że jakoś się przyciera.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!