Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup / wymiana pompy wspomagania.


Rekomendowane odpowiedzi

koła będą odciążone więc nie jak pisałem w prawo max w lewo max i gasisz. zakładasz węże zalewasz i kręcisz w prawo w lewo tylko zęby były koła podniesione... ja sobie opuściłem i jak mi zgrzytło to strach :D więc szybko w górę i odnowa :D .

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalejesz raz do pełna to mówie ci ze dużo nie opadnie bo do zbiorniczka wchodzi 500 -600ml a do ukladu 300ml później dolejesz jak będzie mało.

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

 

Dodano: 26 lip 2012 - 22:58

Wróciłem z pracy o godz 20. Mimo późnej pory zmieniłem pompę zpowrotem na tą zakupioną i wymieniłem olej w układzie wspomagania. Zrobiłem tak jak radziliście, spuściłem stary olej następnie wszystko poskręcałem i po podłączałem i zalałem zbiorniczek do pełna nowym olejem, od paliłem samochód i kręciłem kierownicą. Poziom oleju opadł poniżej minimum, dolałem i jak narazie jest dobrze, co do samej pompy to ruszając kierownicą na postoju trochę ją słychać ale nie tak głośno jak wcześniej i dochodzę do wniosku że to normalny objaw. Podczas postoju kręcąc kierownicą pompa ma największe obciążenie i dlatego trochę ją słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy pompa wspomagania w moim scenicu 1.6 16V jest zamienna z pompą 1.8 16V z laguny i 2.0 16V z scenica? A może i od kangoo 1.4 pasuje? Czy ktoś jest w stanie mi odpowiedzieć na te pytania? Z góry dziękuję.

 

Dodano: 26 paź 2012 - 20:30

Na oko wyglądają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wymiana pompy przebiega dokładnie tak samo w scenicu 1.8 jak w megi gdzie to opisał pawelb5913 ? Bo u mnie chyba siada, widzę że pod nią jest trochę mokro, płynu nie ubywa, przynajmniej ja nie widzę, że skrzeczy na postoju kręcąc kołami to raczej norma bo w mojej dziewiętnastce tez tak było, ale co jest niepokojące to gdy uruchamiam zimny silnik np po nocy to jest jakieś takie wycie, jęczenie przez około 30-60 sekund i wydaje mi się, że to właśnie pompa wspomagania. Pojęczy i się uspokaja i już jest ok później. Wiec sam nie wiem, czy ją wymieniać czy nie, może jest źle odpowietrzona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!