Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup / wymiana pompy wspomagania.


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz disla to nie wiem jak tam jest rozwiązane. Wiem tyle co nauczyłem się i zaobserwowałem na mojej Megi, a ja mam benzyne także, wybacz ale nie pomogę bo na dislach się nie znam. Nigdy disla nie miałem...

Dodano: 24 lip 2012 - 21:49

trzeba sprawdzić stan oleju pompy i maglownicy.

W maglownicy i w układzie wspomagania jest inny olej.?? Nie jest to połączone, w sensie że olej w układzie wspomagania przepływa przez maglownice.?? Pytam bo naprawdę nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o sprawdzeniu stanu oleju pompy i maglownicy chodziło mi o sprawdzenie mechanicznie maglownicy i wydajności pompy. Nie chodziło mi o "namieszanie" tylko nie postawiłem przecinków w odpowiednich miejscach i trochę nie jasna odpowiedź wyszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wspomagania.... Wczoraj wieczorem wrzuciłem swoją starą pompę, ciekawy byłem jaki będzie efekt. Okazało się że pompa też piszczy, nie wiele ciszej ale piszczała...

Dochodzę do wniosku że mam zapowietrzony układ wspomagania. Pompę którą kupiłem nie oddałem i myślę że jest ona dobra. W download jest opis wymiany oleju w okładzie wspomagania ale nie jest on logiczny, tak mi się wydaje, no bo autor pisze tam o wyciągnięciu oleju ze zbiorniczka i wężyka, a co z olejem w pompie, maglownicy i całej instalacji.?? Przeszukując sieć trafiłem na taki opis wymiany oleju w układzie wspomagania. Wydaje mi się on bardziej rozsądny.

 

Ja wymieniając pompę odpiąłem obydwa wężyki od pompy i spuściłem olej ze zbiorniczka i uciekł olej z pompy. Po zamontowaniu pompy połączyłem wszystko i do zbiorniczka zalałem olej i w ten sposób być może zapowietrzyłem pompę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek odkręcony a połączenia szczelne ale to nie jest przepis na sukces skoro i tak coś jest nie tak. Oczywiście w wolnej chwili zpowrotem wrzucę tą pompę którą kupiłem tylko przed podłączeniem przewodu łączącego zbiorniczxek z pompą planuje olej najpierw wlać do pompy i zakręcić ręką za koło pasowe i dopiero założyć ten wężyk i zalać zbiorniczek olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba go z tamtąd usunąć ale w intniejącum manualu w dziale download nic o tym nie pisze, z tego co pamiętam...

 

Dodano: 25 lip 2012 - 20:50

W opisie który znalazłem w sieci, na przykładzie toyoty land cruiser koleś pisz że olej nie może zejsć poniżej poziomu zbiorniczka, jak już poziom jest nisko trzeba wlewać nowy olej o krecić kołami, efekt jest taki że stary olej wychodzi odłączonym weżykiem do naczynia a nowy olej jest wtłaczany do układu. Więc trzeba zakładać że podczas tej operacji stary olej nie wymiesz się z nowym... A co gdyby opróżnić układ całkowicie z oleju i zalać go nowym olejem i odpowietrzać. Też będzie dobrze.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podnosisz auto żeby koła były odciążone wysysasz olej ze zbiorniczka cały odczepiasz węże ja włożyłem obydwa do butelek odpalasz auto i kręcisz w prawo max i w lewo, max potem zakladasz węże zalewasz do pełna odpalasz i kręcisz w lewo max i w prawo max parę razy później opuszczasz i też kręcisz ktoś pisał że trzeba przytrzymać na max skręcie od 3-5 sekund. W układzie jest ok 300ml w zbiorniczku 500ml.

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalenie auta przy tej operacji jest trochę nie bezpieczne bo pompa chodzi na sucho, nie zaszkodzi jej to.?? a po zalaniu nowym olejem jak postępować.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!