Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LEDy OSRAM + Philips Postojowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przedstawiam montaż świateł do jazdy dziennej firmy OSRAM. W miejsce postojówek wstawiłem oryginalne Philipsy ledowe. Dają prawdziwe białe światło ( 4000K) i nie przepalają sie jak te chińskie badziewie z Allegro.

Ogólnie montaż i perypetie związane z modułem świateł są do przeczytania na forum ogólnym w wątku : http://megane.com.pl/topic/37798-solidny-warsztat-elektryczny/page__p__290909__fromsearch__1#entry290909

 

Pozdrawiam

post-4427-0-57347700-1341938241_thumb.jpg

post-4427-0-57894800-1341938267_thumb.jpg

post-4427-0-57240500-1341938416_thumb.jpg

post-4427-0-75264100-1341947453_thumb.jpg

post-4427-0-90133800-1341947900_thumb.jpg

Edytowane przez Profit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Oczywiście przeprogramowanie sterownika aby podnieść nap. jest sensowne ,ale można próbować też w inny sposób.Takie coś sobie wymyśliłem.Kupujemy diode prostowniczą o prądzie dopuszczalnym w zależności od mocy świateł ,można policzyć ze wzoru P=U*I,oraz kondensator elektrolityczny na nap.wyższe od nap. instalacji np.20v.Napięcie kondensatora związane jest z jego przebiciem a nie z napięciem które może "wygenerować"-to tak dla wyjaśnienia :) Pojemność kondensatora powinna być możliwie jak największa,mogą być dwa trzy lub więcej wedle potrzeby (łączone równolegle).Łączymy diodę na zasilaniu ze stacyjki (kierunek przepływu w kierunku sterownika świateł led). Następnie za diodą od strony sterownika łączymy kondensator(y) ich plus i minus do masy.Za pomocą miernika (od strony sterownika led) robimy pomiar napięcia lub patrzymy czy światła się załączyły.Jeżeli nie, próbujemy dołączyć więcej kondensatorów lub jeden o jeszcze większej pojemności.Powyższy sposób powinien zadziałać w moim mniemaniu :) Koszt takiej próby to parę PLN-ów.

post-37975-0-36660900-1344061210_thumb.png

Ps.Oczywiście wszystko łączymy przy wył zapłonie zaś łączenie kondensatora(ów) przy pracującym silniku.

Edytowane przez meganelapua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę zatem PROFITA o pilny ze mną kontakt:

 

Tak jak napisałem w innym poście. Ja dałem moduł OSRAM-a do przeróbki fachowcom. Sam nie za dobrze znam się na elektronice. W sumie to z problemem pomogli mi się uporać Panowie z serwisu Renault. (bardzo im zresztą dziękuję). Mogli mnie odstawić z kwitkiem ale zasugerowali ,że mają akredytowanych elektroników którz dadzą sobie z tym radę.

Tam na marginesie , to w ASO renault jest ostatnio akcja montowania świateł dziennych Philipsa z gwarancją producenta. Wiem tylko tyle , że systemy z modułem Philipsa są jakoś przyuczane do zróżnicowanego napięcia w nowych modelach Renault. W sumie myślałem , że jako alternatywne wyjście można kupić drugie ledy z modułem philipsa i zamienić z modułem Osrama. Przelutować tylko wtyczki i powinno grać.

Oczywiście trzeba wtedy wyłożyć jeszcze kolejne 200 zł za najtańsze Ledy Philipsa ale wolałbym tak zrobić niż marketową tandetę montować do auta. Za to jeszcze raz powtórzę , że Ledy które posiadam dają niesamowity efekt świetlny tak w dzień jak i w nocy ( funkcja ściemniająca o 50%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!