Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Scenic II 2005


speedy9

Rekomendowane odpowiedzi

od około 2007 roku agenci Renault nie wpisują danych do bazy w autach po gwarancji

Nieprawda. Przykład mój sceniol drugi. Wyprodukowany pod koniec 2007 roku i jeszcze w tym roku sprzedany pierwszemu właścicielowi. W grudniu 2010 sprawdzałem auto przed zakupem i w bazie była każda wizyta w serwisie, nawet z duperelami. (serwisowany we Francji)

Po zakupie oddałem auto do przeglądu po 120 tys i na wymianę tego co przewiduje zakres serwisu przy tym przebiegu. (ten już w Polsce) Wszystko jest w bazie zapisane. Czyżby jeszcze wówczas był na gwarancji, że to zapisano??? Jakoś w to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejne auto: http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-o-benz-szklany-dach-C24644841.html

Jeszcze nie potwierdziłem przebiegu w salonie, ale książka serwisowa podbita u dealera, od którego pochodzi auto (naklejka na tylnej szybie). Napisałem do tego dealera ale jeszcze nie mam odpowiedzi. Auto jest oryginalnie 5 miejscowe (sprawdziłem w My Renault). Sprzedający zaoferował, że może dołożyć dodatkowe dwa siedzenia przed rejestracją. Koszt to 730zł z przeglądem.

Zauważyłem, że samochód ma nieoryginalne czujniki parkowania. Podobno jest bezwypadkowe i można je sprawdzić czujnikiem lakieru.

Na żywo jeszcze go nie widziałem, ale robi niezłe wrażenie.

Chętnie poczytam Wasze komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wygląda ładnie - uwagi brak tempomatu - a sprzedawca pisze że ma.

Sprzedawca podaje VIN - podjachałym do serwisu celem sprawdzenia

- nie odbieraj że jak sprzedawca podaj VIN to jes taki uczciwy :notacrook:.

Ja miałem kupić Megane Kombi 2006 z przebiegiem 120tys, sprzedawca podawał VIN,

po sprawdzeniu w ASO okazało się że auto na bierząco serwisowane w ASO

ostatni wpis sprzed 4-5 miesięcy 198tys.

Mała różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę go w serwisie na pewno. Jeszcze nie trafiłem na niekręconego.

Tempomatu nie miał oryginalnie. Z salonu wyjechał też na 17" felgach, a sprzedawca pisze, że ma 16". Do sprawdzenia.

 

A co z tym dołożeniem siedzeń? Nie będę miał problemu z rejestracją/przeglądami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przebieg mam potwierdzony w ASO :notacrook:, więc książka serwisowa jest autentyczna.

 

Co do instalacji dodatkowych foteli, to dzisiaj będę miał wycenę z firmy, która się tym zajmuje (dostałem namiary z salonu Renault). Wstępnie koszt to około 1500zł z papierami.

 

Dodano: 29 sie 2012 - 22:15

Oglądałem go dzisiaj. Był lekko puknięty z tyłu, robiony był dół klapy i stąd też zapewne nieoryginalne czujniki parkowania.

Ciekawi mnie wytarcie tapicerki na słupkach w miejscach, gdzie wychodzą z nich pasy bezpieczeństwa. Czy w samochodzie z przebiegiem 100000 takie coś jest możliwe? Niestety nie mam zdjęcia.

Ma opony z 2008 roku - nie wiem czemu były wymienione po roku, ale może oryginalne były kiepskie. Niestety jedna ma balona z boku, więc co najmniej 2 są do wymiany. I tu jest problem, bo rozmiar to 205/55 R17! Mało poularne i piekielnie drogie, tak 2x droższe od 205/60 R16, czyli standardowych Scenicowych.

 

Zimówki musiałbym też kupić, ale to już felgami, bo zbankrutuję kupując 17".

 

Do tego akumulator też raczej do wymiany - 350zł (60Ah).

 

Dogadaliśmy się na 26500zł i sam nie wiem czy to dobra cena czy nie. W serwisie poza standardowymi przeglądami nic nie było robione. Tylko żarówki, wycieraczki, płyny itp.

 

I tu mam wątpliwość, skoro on jest taki zadbany i serwisowany, to czemu przednia szyba jest porysowana (od wycieraczki, nie cała)? Mocno porysowana jest też szyba tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wytarcie tapicerki na słupkach w miejscach, gdzie wychodzą z nich pasy bezpieczeństwa. Czy w samochodzie z przebiegiem 100000 takie coś jest możliwe?

też to mam u siebie, ale przebieg ok. 200 kkm :notacrook:

 

Zimówki musiałbym też kupić, ale to już felgami, bo zbankrutuję kupując 17".
kup 16" i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że auto jest niby kupione od dealera Renault. Ciekawe czy ten dealer nie spreparował mu historii serwisowej? :notacrook:

Książka nie wygląda jakby wszystkie wpisy były z tego samego dnia, ale taka mnie wątpliwość naszła.

 

Mam mieszane uczucia i nie wiem czy go brać czy nie. Coś dużo muszę w niego od razu włożyć (te opony...)

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!