Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Scenic II 2005


speedy9

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to w ASO sprawdzałem.

Skoro to jest w bazie w ASO zapisane to raczej mało prawdopodobne by było spreparowane.

nie jest tak łatwe w tej bazie grzebać, bez pozostawienia śladów.

Już to opisywałem ale powtórzę, siedzący przy kompie pracownik ASO, źle wpisał przebieg mojego sceniola przy przeglądzie, zamiast 119tys. wpisał 111tys. zauważyłem dopiero po otrzymaniu wydruków, niestety było już niemożliwe zrobić korektę. Z danych w bazie od tego czasu wynika, że licznik cofnięto o 8 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w przypadku bazy Renault, ale w niektórych markach widoczne jest np. kilka ostatnich wpisów. Kupując "wypasione" auto z kosmicznym przebiegiem, handlarze cofają licznik i później jeżdżą po zakupie z błahostkami do ASO. W ten sposób po kilku wizytach rozsuniętych w czasie mamy już zatartą historię w bazie i później dorabiają fikcyjną książkę z pieczątkami... i auto gotowe do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oglądałem dzisiaj kolejne auto: http://allegro.pl/sliczny-scenic-serwis-tylko-79-tys-i2599821542.html

2004 rok przebieg 79000!?! Przebieg potwierdziłem w ASO, są też faktury. Auto faktycznie nie wygląda na mocno zużyte. Miało uszkodzony tylny błotnik (sprzedający go zrobił). Została tylko rysa na drzwiach. W innych miejscach ok, sprawdzony miernikiem lakieru. Błotniki z przodu od nowości (oryginalne, z datą z 2003r).

Rozrząd wymieniony w 2009 roku (po 5 latach).

Jedzie się dobrze, przy odpalaniu nic nie klekocze w silniku, pracuje równo. Zauważyłem tylko drgania auta na jałowych obrotach. Uszkodzenie poduszki olejowej pod silnikiem? Jest jeszcze problem z otwieraniem szyb po prawej stronie. Podobno się "rozprogramowały" po wyładowaniu akumulatora. Czy to możliwe? Jeśli go będę chciał, to ma mi to naprawić. Pozostała elektryka działa, łącznie z dachem.

Opony do wymiany, łyse.

Z ciekawych rzeczy zauważyłem gumowy wężyk luźno zwisający z prawej strony sinika. Niestety nie mam zdjęcia, ale na 99% to ten zaznaczony strzałką. Od czego on jest? Auto normalnie jeździ, na wyświetlaczu też nie pali się żadna kontrolka.

C25893734_5.jpg

 

[EDIT]

Auto kupione. Teraz prawdopodobnie będę się pojawiał w innych działach tego forum :D

Edytowane przez speedy9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!