Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nawigacj?? pytania do praktykujacych??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

no i pytanie mi sie nasuwa... jezdząc po polskich drogach cały czas mam alptopa pod reka by jakos sie rozerwac w czasie korków... i nawineło mi sie pytanie czy istnieje jakis sposób by przystosowac laptopa do nawigacji??? i jakie mniej wiecej z tym sie wiażą koszta??

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie polecam ci jakis palmtop z odbiornikiem GPS mozesz na nim zainstalowac dowona mape wiec nie jestes uwiazany do jedynaj, ja pracowalem z Automapa 3,9 tomtom 5 i 6 oraz z I GO i powiem szczerze ze ten ostatni wypadl najlepiej i w polsce oraz za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ave

Ja zas polecam navigacje "telefonowa" szukaj telefonow z Symbian S60 V3, mapa polski ma pokrycie 57% do telefona musisz antenke NOKIA LD3W dokupic 299 w komputroniku, lub jakis telefon z wbudowanym GPS (N95). Ja osobiscie posiadam N70 (symbian S60 V2) i pokrycie polski ponad 40% mi wystarcza calkowicie. Ale za to mam telefon i GPS w 1 (nie liczac antenki) urzadzeniu.

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem tom toma i pokrycie polski jest bardzo marne, zresztą we Francji też była lipa z małymi drogami. Przesiadłem się ostatnio na automapę 4.1 naprawdę rewelacja, polska i mapa europy jest bardzo szczegółowa. Krok milowy pomiędzy 3.9 a 4.1.

wgrywanie mapy do telefonu moim zdaniem jest bezsensu, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Procki są słabe i ekran mały.Za 800zl możesz miop550 takiego używam i spisuje się świetnie w komplecie jest uchwyt ładowarka sam. zawsze możesz sobie wybrać program który ci odpowiada.

Nawet jest fajny program Gis Russa wchodzą tam napy topograficzne np. z gps turystycznych Garmina. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVE

Jesli masz tam V3 symbiana to jeszcze przez co najmniej 2 lata masz aktualizacje map, Modol najlepiej kup z NOKII (orginalny) - jesli ten z NAVIBE bedzie dzialal z GSM to OK. OSIOLEK pokaze ci gdzie mozna dostac TomTom

Zdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z l_ukaszem. Urządzenie, które można zastosować do kilku rzeczy jest moim zdaniem o wiele mniej praktyczne, niż standardowe urządzenie jednej z funkcji. Tak więc telefony z aparatami, kamerami, GPSami to dla mnie jedno wielkie ścierwo, bo mają o wiele mniejsze możliwości. Chcesz robić zdjęcia - kup aparat, chcesz mieć nawigację - kup GPSa z prawdziwego zdarzenia, a nie telefon. Osobiście kolega miał w UK właśnie jakąś Nokię (nie wiem który model) z GPSem, to tragedia - ekranik w porównaniu z LCD malutki, więc i szczegółowość na ekranie mniejsza, nawigacja poprzez ten telefon to była zmora (raz jechaliśmy dzięki temu z Bournemouth do Lulworth).

 

Wszystkim z całego serca radzę kupienie GPSa, a nie bawienie się w posiadanie odbiornika w telefonie, czy w laptopie, bo to wszystko się mija z celem - moim zdaniem.

 

Ja posiadam Garmina, ale ostatnio sąsiad kupił sobie takie coś -> http://www.allegro.pl/item274058253_nawiga..._0_3d_wawa.html

 

Tanie, a sprawdzaliśmy, funkcje ma w porządku, pokrycie tras i szczegółowość również jest OK! A urządzenie o wiele lepsze niż telefon, większy ekran, lepsze sterowanie.

 

Ja wyraziłem tylko moją opinię, każdy zrobi to co uważa za słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym jesli ktos chce codziennie uzywac aparatu fotograficznego, nawigacji to niech lepiej kupi to sobie osobno... ale jesli mowimy o sporadycznym korzystaniu np. wyjazd na wakacje to chyba jest do dobra opcja skorzystania z dobrodziejstw telefonu zeby dojechac na miejsce.. nawet jesli ekran jest mniejszy. Pomaga dojechac i tyle.. i jesli mam kupowac nawigacje zeby dojechac 2 razy do roku w jakies miejsce to przemecze sie z telefonem... do jazdy po miescie, do pracy tez sie nadaje tyle, ze te drogi raczej znam juz dobrze jezdzac nimi codziennie...

No chyba, ze ktos gubi sie po wyjsciu z klatki bloku to wtedy pelna nawigacja wlaczona non-stop w miescie i w sklepie go uratuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mio A701 bardzo dobry Pocket Pc jestem bardzo zadowolony szukalem takiego zeby mial wbudowany telefon i ten ma . Poza tym mozna w nim wgrywac jakie sie chce navigacje ja obecnie mam tomtom6 działa bez zarzutu no i mapy mozna sciagac z neta . Jest wielkosci telefonu nie za maly i nie za duży klawiatura dotykowa ekran 2,7 wszystko wyraznie widac ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie kieruję do użytkowników nawigacji w Noki N95.

Przeczytałem kilka opinii o tym telefonie. i muszę powiedzieć, że naprawdę nie są one zadawalające.

Jak to dokładnie wygląda z tym odbiornikiem GPS, w kilku pionach wyczytałem ze gubi sygnał, że jest niedokładny?

I jakie macie wrażenia z użytkowania tego gadżetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!