Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nawigacj?? pytania do praktykujacych??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

oto dziś miałem okazje zrobić pierwszą rundę z Nawigacją złożoną z: Nokia E50+ odbiornik navibe sirf star III+ tom tom 6,02+mapa 680.1536_Eastern_Europe. Jestem bardzo zadowolony i po mojej miejscowości prowadzi super. Wcześniej widziałem jak prowadzi navigacja MIO (ale nie wiem z jaką mapą) i tam jak ubzdurała sobie jakąś trasę to na siłę chciała aby człowiek zawracał i wrócił na określoną drogę. Na plus dla mojego Budżetowego zestawu mogę przyznać że tom tom jest pozbawiony tak dużej upartości i potrafi się szybko dostosować do obranej przez kierującego drogi. Wadą jaką zauważyłem to odbiór sygnału GPS który może zostać utracony w najmniej spodziewanym momencie ale tu myślę że z pomocą przyjdzie dodatkowa antena ale to dopiero po dokładnych testach bo na razie nie ma tragedii. Jestem w pełni zadowolony i w końcu twierdzę że wielkość wyświetlacza to mniej ważna sprawa gdyż można tylko słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pełni zadowolony i w końcu twierdzę że wielkość wyświetlacza to mniej ważna sprawa gdyż można tylko słuchać.
A u mnie jest odwrotnie,nie slucham nawigacji tylko na nia zerkam.Dlatego nawigacja w telefonie sie u mnie nie sprawdza.Musze miec czytelny ekran a moje dwa typy to TomTom i Garmin.Szybkie,czytelne i nieskomplikowane w obsludze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z waldkiem, mimo, że słucham nawi to lubię patrzeć sobie na trasę, przeglądać następne punkty, czy coś takiego. W tej kwestii zwykły nawi jest o wiele lepszy - komórki się chowają - akurat tutaj miałem porównanie, bo kolega w Anglii w tamtym roku testował taką Nokię i patrzyło się na nią nie najlepiej. Zresztą taka opcja nawigatora w komórce to chyba tylko dla kogoś, kto już kupił taki telefon i po prostu chce mieć dodatkowo nawigator. Bo patrząc na ceny N95 (orientacyjnie 1000 zł) to chyba nikt o zdrowych zmysłąch nie kupi tego telefonu tylko dla nawi, podczas gdy za taką cenę można kupić dobrej jakości nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CareK, dokładnie jak ktoś ma kupować telefon specjalnie to jest to głupota. Ja akurat miałem swoją nokie od 1,5roku więc wystarczyło dokupić navibe za 115zł. Co do sygnału to miałem słabą baterię i teraz jest ok. Jak na razie wyświetlacz E50 wystarczy(zawsze coś na nim widzę) i tak jestem podekscytowany z posiadania takiego bajeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wreszcie zwalczyłem dodawanie POI do Garmina - jest :)

Już od dzisiaj mam kolejne punkt kontroli - upodobali sobie pewne miejsce, gdzie dopiero

co wprowadzili 40 km/h. Teraz muszę dojść jak to wprowadzić bez tworzenia dodatkowego

pliku a dopisać już do istniejącego CSV ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak więc chciałem poznać konkurenta mojego wcześniejszego oprogramowania i zainstalowałem Garmina Mobile XT 4.10 + GPMapa 2008.1 Faktycznie pokrycie w porównaniu z tom tomem jest na plus dla GPMapy w wcześniejszej mojej mapie brakowało wielu dróg które tu są. Obsługa jest trudniejsza ale wszystkiego idzie się nauczyć czy raczej przyzwyczaić. Plus dla Garmina że dostosuje mapy automatycznie do trybu dziennego i nocnego. Tak więc nie planuje szybko wrócić do TomTom 6 i pocieszyć się nowymi mapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!