Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nawigacj?? pytania do praktykujacych??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza GPMapa to 2008.1 (czerwiec 2008), i (tutaj do wilosa), różni się od 2007.4 (ta jest z marca 2008).

 

Garmin to moim zdaniem najlepsza nawigacja, jaka może byc, mówcie co chcecie ;-) A połączenie GPMapa i City Navigator na Europę to już po prostu cudo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapożyczone z innego forum:

Nowości w 2008.1 w porównaniu z poprzednią wersją (2007.4):

* 80 pełnych planów adresowych miast i miejscowości

* 80 planów miast w których ulice zostały opisane samą nazwą

* miast z obrysami budynków

* 6 nowych odcinków dróg

W GPMapie 2008.1 pojawiły się dwie istotne nowości:

* obsługa unikania promów - przy włączonym unikaniu promów trasa nie będzie prowadziła przez obiekty zdefiniowane w GPMapie jako promy

* kompatybilność z City Navigator Europe 2008 - mając w urządzeniu GPMapę 2008.1 i City Navigator Europe 2008, możliwy jest przejazd przez granicę Polski bez konieczności przełączania map!

GPMapa 2008.1 (czerwiec 2008) zawiera:

o 1947 miast objętych szczegółowym planem z nazwami ulic i numerami domów (2100272 punktów adresowych),

o 504 plany miast i miejscowości z nazwami ulic

o plany wszystkich miast powiatowych i miejscowości powyżej 20tyś mieszkańców

o 17 miast z obrysami budynków( Białystok, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wlkp., Katowice, Lublin, Łódź, Kraków, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Tarnów, Wrocław, Warszawa i Zielona Góra)

o dokładną mapę drogową: złożoną z kompletnej siatki dróg numerowanych (krajowych i wojewódzkich) oraz dróg lokalnych utwardzanych (gminnych i powiatowych), łącznie 401 400 kilometrów dróg umożliwiających dotarcie do każdej miejscowości w Polsce, w tym 303820 km dróg asfaltowych i 97580 km dróg gruntowych.

o Tereny zielone, zbiorniki wodne, linie kolejowe, granice administracyjne.

o Bazę 135600 obiektów użyteczności publicznej (POI) takich jak: stacje benzynowe, restauracje, hotele, warsztaty samochodowe, parkingi, banki i bankomaty, centra handlowe oraz wiele innych. Opisy obiektów zawierają nazwę, informacje adresową, telefon. Dodatkowo do obiektów POI dodane zostały stałe fotoradary oraz tzw. "czarne punkty" umieszczone razem pod kategoria "niebezpieczeństwo na drodze". Baza fotoradarów została udostępniona dzięki uprzejmości Komendy Głównej Policji natomiast lista "czarnych punktów" dzięki Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* kompatybilność z City Navigator Europe 2008 - mając w urządzeniu GPMapę 2008.1 i City Navigator Europe 2008, możliwy jest przejazd przez granicę Polski bez konieczności przełączania map!

 

I to jest bardzo fajna sprawa :) Nie trzeba się bawić w przełączanie, mapka od razu jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie czy ktoś posiada nawigację TOMTOM XL CENTRAL & ESTERN EUROPE 13 i czy wykrywa foto radary nie mam odbiornika informacji drogowych RDS-TMC

proszę o pomoc

 

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu i istniejącego już tematu. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam do tej pory korzystałem z Garmina N95.Ostatnio zakupiłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item464851364_nawiga...olske_2007.html z monitorem.

(NAWIGACJA VDO PC5000/00)

Komputer chcę umieścić w bagażniku tylko nie wiem w jaki sposób go podłaczyc,jestem kompletnie zielony w tym temacie.Mam MeganeII. Jak ktos zna temat to proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

nie ma się co śmiać - w tym roku miałem przygodę policyjno sądową:

najpierw odwiedziny policji (może kilkakrotne) ale mnie nie zastali

później moje telefony do nich

kilka wizyt na komisariacie i w końcu z świadka oskarżony

wyrok nakazowy

odwołanie

2 sprawy w sądzie

umorzenie sprawy i tekst sędziego: zdaniem sądu sprawa w ogóle nie powinna trafić do sądu

pewnie jeszcze kilka odwołań i byłoby uniewinnienie i może jakieś odszkodowanie ale nie miałem siły ani czasu na włóczenie po sądach i szukanie adwokata (bo bez adwokata to i tak dobrze, że tyle wywalczyłem)

 

także skoro tu dojdą ekspertyzy itp. itd. to to może trwać lata, oskarżenia i wyroki muszą zapadać, bo przecież statystykę trzeba mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja z kolei mam nawigację w telefonie HTC TyTN II z Automapą.

Na początku całość sprawowała się bardzo przeciętnie aż doszedłem że winna jest przednia szyba atermiczna. Szybki zakup na alledrogo zewnętrznej anteny GPS z magnesem (która wylądowała na dachu) i zestaw zaczął się sprawować rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć najlepszą mapę to kup Automape.Testowałem wiele map i ostatecznie zdecydowałem się bez wahania na Automapę.Łatwość obsługi,dokładność,grafika,częste aktualizacje.Są tam opcje ,które jak raz ustawisz swoje preferencje to nigdy nie wyprowadzi cię na drogi gruntowe,promy czy płatne autostrady,mnogość tzw punktów POI itp.Dokupiłem ją do Mediona i spisuje się znakomicie.Jest teraz w sprzedaży zestaw pentagram z Automapą na Polskę w cenie 590 zł.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!