Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nawigacj?? pytania do praktykujacych??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja przy wyborze kierowałem się wielkością ekranu urządzenia, szybkością działania procesora gdyż chodzi o szybkość przeliczania nowej drogi w przypadku objazdu itp. oraz nowym modułem GPS.

Ponieważ nie jeżdżę tak dużo jak niektórzy po Polsce, zrezygnowałem z tańszej nawigacji na rzecz uniwersalności. Wybór padł na urządzenie, które ma WiFi i wbudowany bluetooth. W ten sposób nie muszę brać ze sobą zawsze laptopa. Do tego używam licencjowanego Autopilota, którego algorytm wyznaczania tras bardziej mi odpowiada niż Automapy. Posiadam Mio 550m. Teraz pokusiłbym bym się np. o Asusa, którego można już kupić za 850zł.

Polecam oba urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruję do użytkowników nawigacji w Noki N95.

 

Jak to dokładnie wygląda z tym odbiornikiem GPS, w kilku pionach wyczytałem ze gubi sygnał, że jest niedokładny?

I jakie macie wrażenia z użytkowania tego gadżetu?

 

Od 8 miesiecy mam N95, ostatnio sie troche nie lubimy, bo aparat przestal dzialc, klapka baterii odpadla, a zaslepka karty micro sd poszla w jej slady... Jezeli chodzi o nawigacje, to ja uzywam w niej Garmina, bo tylko on ma nienajgorsze mapy i "czyta" wbudowany GPS. TomTom niestety GPSu nie obsluguje i potrzebujemy zewnetrzny, AM nie zrobili jeszcze na symbiana. Sam nadajnik jest powiedzmy taki sobie. To nie jest Sirf Star III, wiec cudow sie nie spodziewaj. Atermiczna szyba w samochodzie tez raczej mu nie sprzyja... Czasem bardzo dlugo szuka sygnalu, gubienie mojemu egzemplazowi rzadko sie zdarza. Jezeli planujesz tego uzywac raz na jakis czas to polecam. Na codzien raczej sie nie sprawdzi. Szczegolnie ze bateria w tym telefonie jest koszmarna...

 

Jako gadzet - fajnie. Bardzo dobre zdjecia, wygodny internet, fajny player (zarowno muzyki jak i fimow).

Nie wiem jakie sa roznice w cenie miedzy N95, a N95 8GB, ale ten drugi podobno duzo lepszy jezeli chodzi o baterie i ma dwa razy wiecej ramu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nawigacji to http://www.allegro.pl/item369137971_gps_na...a_gw_sklep.html

wygląda obiecująco. Tylko musisz się zastanowić kiedy używasz nawigacji.

Ja początkowo byłem nastawiony na samą nawigację. Lecz po zastanowieniu wybrałem smartphone z GPS. Dlaczego? Bo ma system na którym można wiele przydatnych rzeczy robić i instalować, bo można wgrać wszystkie rodzaje nawigacji jakie są na rynku i wreszcie bo zawsze jest pod ręką. A uwierz mi, że nawigacja zawsze jest potrzebna jak jej nie ma, bo leży w domu, zapomniałeś z roboty itp. A tak telefon zawsze zabierasz i masz go pod ręką razem z nawigacją. Osobiście używam SPV M650 ale polecam coś z szybszym procesorem. Co do Automapy to ma dodatkową możliwość zainstalowania oprogramowania Miplo, które pozwala aktualizować punkty POI (fotoradary i bardzo wiele innych do zobaczenia na stronie miplo.pl) przez rok od aktywacji. Aktualizacji dokonujesz kiedy chcesz, potrzebny jedynie dostęp do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Cię zaskocze bo TomTom od jakiegoś czasu działa z wbudowanym GPS-em <ok>

 

Jeszcze niedawno nie dzialal. Niemniej nie planuje sie przesiadac, bo Garmin wydaje mi sie byc jednak lepszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bawię się od kilku dni budżetowym Goclever-em 4330A - mapa PC Navigator 8 (cała Europa). Na razie mam mieszane uczucia - zobaczym jak się sprawdzi w nieznanym terenie. Może ktoś ma tu taką nawigację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Garmina - w nim jest mapa GPMapa, sam jej używam w swoim Garminie nuvi 300 i jej pokrycie jest wspaniałe, szczególnie jeśli ktoś robi aktualizacaje. Natomiast na Europę jest CityNavigator do Garmina, jednak cena (700 zł) skutczenie odstrasza... Ale i tak planuję kupić. Tak jak kilka postów wyżej - do codzienniej pracy polecami jakiegoś nuvi z wyższej półki, bardzo przyjazne urządzenie, no i MapSource - program na PCta, w którym możesz sobie oglądać wszystkie trasy i przesyłać je do GPS, jest po prostu rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPMapa 5.0 a2 niestety, to jest jeszcze z sierpnia 2007 roku. Nasza GPMapa była w wersji 4.0 i przyznana była tylko jedna darmowa aktualizacja właśnie do 5.0 a2. Myślę, że pod koniec roku kupię nową, bo na razie to CityNavigator bardziej potrzebny ;-) Oby dobrze Ci się testowało. Jak dla mnie jedynym mankamentem w nuvi 300 (w wyższych półkach tego nie ma) jest możliwość ustawienia tylko jednego punktu VIA na mapie GPSa. Reszta jest super - powiem szczerze, że ani raz mnie nie zawiódł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!