Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grand Scenic - Prośba o ocenę


marteens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, zwłaszcza tych którzy pomagają wybrać ciekawy model w trakcie dołączania do rodziny Renault. Jako że już bardzo niedługo będę potrzebować auta 2+3 wybór padł na Grand Scenic II. Jako że wcześniej posiadałem auto z silnikiem diesla to szukam także takiego. Po obejrzeniu prawie wszystkich możliwych ofert (do 25k) na allegro, otomoto i gratce wybór padł na dwa egzemplarze:

 

Scenic 1

VIN: VF1JMG4D637645503

 

Scenic 2

VIN: VF1JMG5D636156089

 

Bardzo proszę o Wasze opinie na ich temat. Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez marteens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to tylko tyle zauważyłem, że miał robioną prawą tylna stronę (brak naklejki na nadkolu/progu), no i werscja przed FL. Drugi po lifcie, słabiej wyposażony, ale ze zdjęć może ktoś coś dostrzeże. Bynajmniej naklejki na progach ciężko dostrzec moga być jak i nie. No jesze nie ma ESP/ASR, wątpię też w skłądane lusterka przy tej wersji. A co to jest TSC?

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim zastanawiają mnie dwie rzeczy. Pierwsza to sprawa dwustrefowej klimatyzacji - gdzie on ją widzi ?????

Druga sprawa to dlaczego zegarek wskazuje 00:4 - wnisek, odpięty aku ale dlaczego ????

Pierwszy, jak wyżej kolega napisał ale jest jeszcze coś ukrywane, po otwarciu drzwi powinno się coś pokazać na wyświetlaczu, nie wierzę by ktoś siedział na tylnym siedzeniu przez 10 minut i czekał aż zgaśnie ... jakiś błąd na wyświetlaczu ???

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:

-na moje oko (ale może coś mi na wzrok padło) środkowy fotel jest z innej bajki (inne obicie);

-na moje oko wymieniana na nieoryginalną gała zmiany biegów.

 

Drugi:

-takie kalkomanie na bokach to widywałem w Golfach V (jeden taki stoi u mnie na osiedlu);

-wersja Expression raczej (nie zetknąłem sie póki co z Elegance, ale może się nie znam);

-brak ESP, dwustrefowej klimy (nie była dostępna);

-radio mp3 nie obsługuje raczej (chyba że ma dołożony emulator zmieniarki);

-w tej wersji raczej nie ma elektrycznie składanych lusterek ale na joysticku jest piktogram składania;

-lusterko wewnętrzne jest zwykłe a nie fotochromatyczne;

-tylna wycieraczka "wisi", albo tak przykręcona co może oznaczać że ktoś ją zdejmował albo uszkodzona (fabrycznie w poziomie i nie zetknąłem się jeszcze żeby była tak wisząca oryginalnie);

-nie świecą pozycyjne z przodu;

-brak środkowego podłokietnika;

-lewa roleta ma wygięty drążek, moze drobiazg a może już być zdrowo wymęczona;

-dziwne że czarny emblemat na dźwigni zmiany biegów;

-kołpaki oryginalne ale chyba nie z tej wersji wyposażenia (jakby z Authentique/Alize);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:

-na moje oko (ale może coś mi na wzrok padło) środkowy fotel jest z innej bajki (inne obicie);

-na moje oko wymieniana na nieoryginalną gała zmiany biegów.

Fotel jest oryginalny tylko na pierwszy od prawej pada słońce przes szybę w drzwiach, na środkowym jest cień, a na lewym słońce pada przez panoramę i widac krople wody na dachu po myciu. Co do gałki, a raczej nakładki z biegami, zgadzam się raczej powinna być złota.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za cenne wskazowki. Wygląda na to że z drugim dam sobie spokój. Miał dużo słabsze wyposażenie na początku a teraz po Waszych komentarzach widzę że brakuje mu dużo wiecej...

 

Użytkownik pizza dnia 26 lipiec 2012 - 21:47 napisał

Pierwszy:

-na moje oko (ale może coś mi na wzrok padło) środkowy fotel jest z innej bajki (inne obicie);

-na moje oko wymieniana na nieoryginalną gała zmiany biegów.

 

 

Fotel jest oryginalny tylko na pierwszy od prawej pada słońce przes szybę w drzwiach, na środkowym jest cień, a na lewym słońce pada przez panoramę i widac krople wody na dachu po myciu. Co do gałki, a raczej nakładki z biegami, zgadzam się raczej powinna być złota.

Tak się zastanawiam na temat tej gałki. Na tej oraz tej aukcji znalazłem autko z identycznym zestawem kierownica i dzwignia zmiany biegów. Może jednak jest ok ?

 

Pierwszy to tylko tyle zauważyłem, że miał robioną prawą tylna stronę (brak naklejki na nadkolu/progu), no i werscja przed FL.

Czy brak naklejki definitywnie go skreśla?

 

Pierwszy, jak wyżej kolega napisał ale jest jeszcze coś ukrywane, po otwarciu drzwi powinno się coś pokazać na wyświetlaczu, nie wierzę by ktoś siedział na tylnym siedzeniu przez 10 minut i czekał aż zgaśnie ... jakiś błąd na wyświetlaczu ???

Dziś kolega akurat jest w Nowym Sączu i zwróci uwagę na ten wyświetlacz. Rozumiem że po otwarciu drzwi coś powinno się pojawić mimo nie włożonej karty ? A czy po zamknięciu drzwi i nie włożeniu karty w dalej coś powinno być na wyświetlaczu ?

Edytowane przez marteens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak naklejki sugeruje prace blacharsko lakierniczą na danej stronie. Może to byc np: tylko delikatna naprawa nadkola po zahaczeniu na parkingu, ale też robiony cały błotnik po konkretnym strzale w bok lub w tył. Dlatego zawsze trzeba to sprawdzić i bez czujnika lakieru się nie wybieraj.

Co do nakładki na biegi to cos mi świta, że w wersji Authentique wstawka z biegami jest ciemnoszara, a w pozostałych wersjach jest szara metalizowana. Natomiast srebrną rameczkę masz z privilage (już kilka razy tak widziałem więc chyba coś w tym jest). Tak było na rynku polskim, może na zachodzie było inaczej.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak naklejki sugeruje prace blacharsko lakierniczą na danej stronie. Może to byc np: tylko delikatna naprawa nadkola po zahaczeniu na parkingu, ale też robiony cały błotnik po konkretnym strzale w bok lub w tył. Dlatego zawsze trzeba to sprawdzić i bez czujnika lakieru się nie wybieraj.

 

No i bingo. Po sprawdzeniu VIN okazało się że w 2010 autko miało "zdarzenie", wymienione drzwi, lakierowany błotnik, drzwi i próg. Kolega po oględzinach auta odradza :) . Mnóstwo drobnych uszkodzeń jak brak antenki, brak literki "I" w napisie Scenic :) , pęknięte szkło halogenu, tapicerka totalnie zasyfiona, opony "łyse". Ogólnie ktoś kto miał to auto totalnie o nie nie dbał. Więc gdyby ktoś był zainteresowany to już ma autko rozpracowane.

 

Ja zainteresowałem się z kolei czymś co lekko wykraczało poza mój budżet. Mianowicie >>>> Grand Scenic nr 3.

 

Jeżeli zechcecie ocenić to z góry dziękuję.

Edytowane przez marteens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 3:

-ESP nie ma i nie miał;

-nawigacja jest, ale nie ma joysticka do sterowania na podłokietniku (sprawdź posty z pytaniami Ige w tym temacie, on docelowo kupił samochód z navi i tam zobaczysz o co mi chodzi), nie znam sie na tym, ale troche mi to swądem zalatuje;

-"chrom pakiet" :) znaczy sie błyszczący okrąg na kierownicy, obramowanie mieszka dźwigni zmiany biegów i schemat biegów też błyszczący, znaczy się to co powyzej Authentique/Alize powinno być w standardzie :)

-wygląda na to że ma HF ale w drzwiach kierowcy brakuje chyba klawisza (lub tylko jego fragmentu);

-wersja to taki trochę kundelek-mógł być taki fabrycznie, ma wiele elementów dodatkowych (navi, fotochromatyczne lusterko, aluski, F) ale brakuje mu trochę z tych od Privilage (ESP, półskóra itp), wg mnie mógł być firmowy gdzie było ograniczenie ze wersja nie wyższa niż, a na dodatki masz budżet.

 

Myślę że warto mu się przyjrzeć z bliska, tylko zrób rozeznanie ile jest ASO w Radomiu i miej namiary na każdą z nich, sprzedawca jest chętny do kontroli, żeby nie było akcji ze wpadniesz do tej jego znajomej i dowiesz się że to super perełka a później jakies kwiatki wyjdą. Poza tym to cena netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

-ESP nie ma i nie miał;

Czy możesz mi proszę wyjaśnić po czym to tak łatwo widzisz ?

 

-wygląda na to że ma HF ale w drzwiach kierowcy brakuje chyba klawisza (lub tylko jego fragmentu);

Sorki za lamerskie pytanie ale skrót HF to od czego ? :)

 

(navi, fotochromatyczne lusterko, aluski, F)

"F" ? :)

 

Zamierzam mu się przyjżeć, jest na etapie sprawdzania VIN. Co do oględzin gorzej bo Sosnowiec->Radom troche daleko ale jak już będę jechać to napewno z wizytą w ASO (nie poleconym przez właściciela komisu). Cena netto 21600 >>> cena brutto ok 26500. Dzwoniłem i mam info że za 25000 do wzięcia, co wydaje mi się w miarę rozsądną kwotą.

 

EDIT: A jeszcze pytanie odnośnie małego, srebrnego urządzonka. Co to może być ? Pen drive ?

Edytowane przez marteens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP-stwierdzenie jest lub nie ma załatwia się patrząc na panel regulacji świateł pod dźwignią ręcznego po lewej stronie kierownicy. Masz tam miejsce na 4 możliwości (od lewej):

1. Regulacja wysokości świateł (puste jeżeli ma ksenony, a jeżeli ma puste i nie ma spryskiwaczy lamp to miał przynajmniej wymieniany zderzak);

2. Regulacja jasności podświetlenia deski rozdzielczej (chyba jest we wszystkich wersjach wyposażenia);

3. Wyłącznik ESP (piktogram samochodu w trójkącie) jeżeli jest system masz, jak go nie ma raczej nie masz i nie wierz w zarzekania handlarzy że nie wszystkie miały wyłączniki, że automatyczne wyłączanie itp Jeżeli trafiłoby się że system jest a nie masz wyłącznika to grzebana była deska rozdzielcza a system pewnie i tak nie działa :)

4. Wyłącznik fabrycznych czujników parkowania. Przy wersji z czujnikami parkowania różnią się listwy tylnego zderzaka.

 

HF=Hands Free czyli system wolne ręce. Otwieranie i zamykanie zamochodu bez brania karty w garść. Poliftowe maja wtedy srebrne klamki z przyciskiem bliżej tyłu (przycisk do zamykania), przed liftem klamki bywały chyba też w kolorze nadwozia ale powinny mieć klawisz. Klawisze za to to jest coś co czasem żyje własnym zyciem :) Znaczy się raz działaja jak złoto a innym razem strajkują bez podania przyczyny by później potulnie wrócić do służby.

 

F-bo najpierw pisalem tam ze HF pewnie nie ma i jak się przyjrzałem że jest to za mało literek skasowałem :)

 

Nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi. A jezeli chodzi o informacje co i jak w tych samochodach jest, lub powinno być obejrzyj dział "Nasze auta", tam dowiesz sie najwięcej jak powinien wyglądać Scenic II (co mieć a czego nie mieć i ewentualnie wyjątki od reguł).

 

To małe srebrne tez mnie zastanawiało ale pojęcia nie mam bo za słabe zdjęcie. Może transmiter FM?

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi proszę wyjaśnić po czym to tak łatwo widzisz ?
sprawdza się po VIN i po klawiszu przy kierownicy, po lewej

 

Sorki za lamerskie pytanie ale skrót HF to od czego ? :)
Hans Free - by wejść/odpalić pojazd wystarczy mieć kartę przy sobie, nie wkładać jej w slot

 

A jeszcze pytanie odnośnie małego, srebrnego urządzonka. Co to może być ? Pen drive ?
generalnie tam nic nie ma, ale może ma czytnik mp3 Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!