Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przekręcona panewka scenic II 1,9


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaku_z_jelcza

Jeśli paliwo nie jest brudne tylko ma zły skład chemiczny to filtry nic nie pomogą.

Edytowane przez jaku_z_jelcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaku_z_jelcza to obróciłeś panewkę czy wtryski tak klepią ( odnosze się do filmu)? Przy jakim przebiegu to się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrelacjonować zdjęciami przebieg naprawy i może się choć trochę przybliżymy do odkrycia tajemnicy zacierania dCi.
ale to winnym wątku, bo to nie będzie miało nic wspólnego z zacieraniem panewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja właśnie przerabiam ten temat.Silnik bez żadnych ostrzeżeń zaczął stukać jak oszalały. Rok wcześniej wymieniany olej, rozrząd, autko chodziło jak zegarek.Jeden mechanik chciał szlifować wał.Obecny mechanik twierdzi,że lepiej nowy silnik gdybybył wlany gęstszy olej nie 5w 40 tylko 10 w 40 to panewki by się nie przekręciły.Znalezienie silnika 1,9dci 120 koni graniczy z cudem ale udało mi się kupić słupek . Wymieniany jest wał, korbowody zostają, nowe panewki główne i korbowodowe,uszczelki oczywiście, wysprzęglik. Koszt ok 3000 plus.Mam nadzieję że turbina nie dostała popalić. Ciekawe czy gęstość oleju ma wpływ na tę usterkę jak ktoś to nazwał. To nie usterka a a katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

1) to że silnik miał zmieniany olej rok temu jeszcze o niczym nie świadczy. nie wiemy ile Ty przejeździłeś, ile poprzednik i w jakich warunkach silnik pracował

2) jak ma się zatrzeć, to i na 10W/40 się to stanie, więc teoria mechanika jest "pudłem"

3) ZTCW nie ma problemu z silnikami 1,9 dCi 120 KM, bo Klinika w Kielcach stosunkowo często robi podobne rzeczy

4) zdobądź gwarancję na robotę, no chyba, że mechanik jest w Twojej rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was.

 

Chciałem zapytać kolegę Marcinescu, czy Twoje autko spisuje się dobrze po tej wymianie?

 

Mam u siebie taką samą sytuację jak kolega i zamierzem również kupić wał Genmot

http://allegro.pl/wal-korbowy-nowy-renault-megane-traffic-1-9-dci-i3628099478.html

Raczej nie będę szlifował wału, bo serwis nie da na to gwarancji.

Ta sama firma, która sprzedaje wał, ma w ofercie komplet.

http://allegro.pl/silnik-wal-korbowy-panewki-renault-laguna-1-9-dci-i3695090459.html

a przynajmniej jeden korbowód mam też do wymiany. Do tego również pompa oleju, możliwe, że też wysprzęglik.

 

Myślicie, że warto zakupić taki komplet?

 

Dodatkowe pytanie. Czy przy takiej wymianie konieczny jest również do wymiany rozrząd? Nie zauważyłem, żeby ktoś osób na forum z tym problemem wymieniał również kompletny rozrząd.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Boro, wiem że odpowiedź mocno po czasie ale w temacie naprawy istotna, właśnie ten wał Genmota który wymieniałem w 2012 roku PĘKŁ mi 2 tyg. temu i znowu mam remoncik na głowie. Objawy były nieco trudne do zdiagnozowania - opisałem TU. Przejechałem na nim zaledwie trochę ponad 40000km. Wynika z tego że ten Genmot to niezły shit. Teraz kupiłem nowy wał renault, komplet panewek, simeringi oraz profilaktycznie komplet sprzęgła + dwumasa, żeby nie bawić się już dwa razy (mam nakręcone ponad 200K km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!