Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przekręcona panewka scenic II 1,9


Rekomendowane odpowiedzi

Olej z filtrem wymieniam regularnie co rok na wiosnę, roczne przebiegi mam nie większe niż 10-13tyś km,

ostatnio olej wymieniałem w maju tego roku, razem z rozrządem.

Rozmawiałem dziś z innym mechanikiem, specem do francuzów, który stwierdził że przyczyną obrócenia panewki może być delikatny luz na dwumasie i drgania przenoszą się na wał. Oczywiście w związku z tym zalecił wymianę dwumasy ale najciekawsze że w samochodzie nic mi nie drży a sprzęgło jest jeszcze ok.

Może próbuje mnie naciągnąć a może ma rację, ciężko wyczuć, w naszym kraju człowiek musi się znać na wszystkim bo jak nie to go wszędzie orżną.

Pytałem się go o stałe koło zamachowe to stwierdzil że do skrzyni sześciobiegowej którą ja mam nie ma koła stałego,

pozostaje tylko oryginalna dwumasa, czy to prawda ? Twierdził też że szlif można spoko robić na tym wale, a nawet dwa i to bez utwardzania (azotowania). Sam nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może próbuje mnie naciągnąć a może ma rację
jeśli Ci napiszę, że w 1,5 dCi o mocy 101 i 82 KM też się panewki przekręcają, a silniki te nie mają dwumasy, to już sobie sam resztę odpowiedz, jaka ma wiedzę ten mechanik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem na allegro nowy wał firmy GenMot, czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie produktów tej firmy ?

Czy warto jej zaufać czy może lepiej kupić używany wał z wymiarami nominalnymi?

 

Link do aukcji

 

Dostałem informację od krzych1 (dzięki z info :D ) że firma Genmot produkuje dobrej jakości podzespoły, także zamówiłem juz wał, pompę oleju i panewki, odma z przewodami będzie czyszczona, marek napisał "zawór obejściowy" to chyba to samo ?

 

Dodano: 06 paź 2012 - 22:13

No to jestem już po naprawie, wymnieniono: wał korbowy Genmot GM1184, panewki główne KS77753600, panewki korbowe MV C2805, pompa oleju Autopumps OP413 i parę innych jak nowa uszczelka pod głowicę i miskę olejową, olej i filtr, wysprzęglik, czyszczenie odmy i calego układu olejowego. Wszystko razem z robotą kosztowało 4k.

Narazie silnik chodzi ładnie, cicho i płynnie.

Mam tylko wątpliwości co do zbyt niskich obrotów na luzie - na rozgrzanym silniku (przed remontem też to było) i w związku z tym mam pewne podejrzenia, ale napiszę to może w nowym wątku.

Edytowane przez Marcinescu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No po naprawie to miałem małą zagwostkę bo po rozgrzaniu silnik mi drgał na wolnych obrotach ale wymieniłem poduszkę, tą przy rozrządzie i jest ok. Sam silniczek chodzi ładnie, generalnie jestem zadowolony, ale czasami jak zapalam z zimnego to trochę mi coś popiskuje delikatnie a po chwili przestaje (nie wiem czyto jakiś pasek czy brak smarowania sic!). Coś mi jeszcze czasami jakiś odgłos sie pojawia przy wolnych obrotach ale to już nie od silnika tylko z komory, tam jest tyle spinek i zatrzasków że może mi czegoś mechanik nie przypiął i lata ale to tylko czasami i na wolnych obrotach.

Edytowane przez Marcinescu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja trochę o mniej wesołych przejściach.

Jakieś 165kkm i obrócona panewka. Majster radził robić szlify, bo już sporo tak odmłodził. Niestety- okazało się, że to juz 3-4 szlif... a się nie wycofał(1-2 musiał być zanim go kupiłem, pewnie przy 135tys- sprowadzono zatartego i w Polsce zrobiono). Teraz minęło następne może 7tyskm i motor rękawami oddycha. A rozmawiam z kim się da i masę historii słyszałem- że z powodu pompy oleju czwarta panewka leci, że turbo krótko żyje. Teraz zamierzam wstawić 130KM z 2008 roku. Dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwalosc taki sam jak 120 km. jesli chcesz mieć trwalsze to wsadź silnik diesla od fiata czy hondy albo lepiej sprzedaj auto i kup inna markę. a po za tym jak często wymieniasz olej? bo podobno max 10 tys. km trzeba wymieniać, bo u nas są oleje mineralne i polsynetyczne, a syntetyków nie ma,no chyba sprowadzisz z ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie piłowała silnik do 5 tys. obr w mieście i nie sprawdzała olej silnikowy. Kobiety nigdy nie sprawdzają stan oleju i nie dbają o silnik. Mogła użyć najtańszego i najgorszego oleju na świecie. W niemcech dużo różnych najgorszych olejów np. Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwalosc taki sam jak 120 km.

120 kilometrów?

1,9 dCi 110KM i 130KM z Lagun to te same silniki, jednak już się różnią budową niż starsze 120KM. Moim zdaniem warto wsadzić taki słupek ze 130KM a swój osprzęt zostawić. W innym temacie na forum była opisana różnica między silnikami 1,9 - coś trzeba było przerobić, ale ogólnie rzecz biorąc to jest do zrobienia. No i przy silniku z 2008 roku jest większa szansa, że będzie miał realny przebieg, jak będziesz brał z jakiegoś anglika na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!