Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Drgania silnika ,nierówna praca i zmniejszenie mocy


darkside80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Objawy jak w temacie, ale u mnie wszystko się zmieniło jak zatankowałem na stacji shella, i to nie krypto reklama, wcześniej lałem na takich stacjach jak Carrefour, i Auchan i po kilku tankowaniach dziwnie zaczął silnik pracować (tzn. na jałowym podskakiwał, i spadały obroty minimalnie, ale odczuwalnie, auto dostawała takich mini konwulsji, przy zmianie biegu 1 na 2 totalna masakra ...wrażenie jak bym elką jechał trzęsło, i dopiero po dociśnięciu do dechy wyrównywał), dziś wyczekałem aż rezerwa prawie do zera zejdzie i zalałem ,,dobrym,, paliwem. Silnik zaczął pracować jak należy. czy to możne być przypadek, proszę o sugestie bo zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze być przypadek zajrzyj do mojego tematu bo mam podobny problem też przy bucie sie budzi tyle że mam meganke ph1 i mam film nagrany jak to u mnie wygląda, a co do autora tematu zobacz czy masz kable dobrze pod świece podpięte względem cewek u mnie w k7m a 702 pierwsza to 1 i 4 a druga to 2 i 3

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie ;) Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach ;)

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą ;)

Nikt was nie goni ;) Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas ;) ;) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie były podobne objawy.Wymyśliłem sobie że to może mieć coś wspólnego z powietrzem.Faktycznie była nieszczelność.Załączam zdjęcie gdzie ta nieszczelność była.Najprawdopodobniej jakiś "mechanik" przychaczył i troszkę oderwał.Ja narazie całkiem to wymontowałem bo nie ma szans żeby to pokleić i zatkałem ten otwór.Obroty się ustabilizowały moc ok.Czekam na nowy przewód.

post-12591-0-34994800-1378654991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Mam problem ze scenic 1,6 16v 2000r. benzyna i LPG. Pod czas jazdy na benzynie czy nz gazie trace moc ,silnik zaczyna się dusić ,skaczą obroty.

Mam nowe świece jest po wymianie rozrządu.

 

Dodano: 20 lut 2014 - 11:59

Witam

odnośnie mojego wpisu u góry;

Juz wszystko jest ok.Co zrobiłem ? Posprawdzałem cewki i co się okazało ,że w ostatniej (od kierowcy) była woda .Cewke wysuszyłem ,a wode z gniazda wydmuchałem sprężonym powietrzem i sprawdziłem ręcznikiem papierowym czy jest sucha - już się nie dusi ,a ja zostałem bohaterem w swoim domu haha

pozdrawiam

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!