Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG orginalne fabryczne - problem


Maximus_70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Potrzebuję Państwa pomocy. Dwa tygodnie temu zakupiłem Megane 2 z orginalną fabryczna instalacją LPG. W pierwszym tygodniu użytkowania auta wszystko było OK, lecz po tygodniu wyświetlił mi sie błąd: "sprawradź wtrysk". Oczywiście podczas wyświetlania tego błędu samochód mimo ustawienia pracy /na gazie/ pracuje tylko na benzynie. Komputer ze względu na powyższy błąd sam przełącza automatycznie na pracę na benzynie. Odwiedziłem ASO ale powiedziano mi że w Koszalinie nie naprawiaja Megane-k z orginalną instalacją LPG :)

Udałem się do warsztatów i specjalistów od LPG w całym Koszalinie ale nikt nie chciał sie podjąć naprawy usterki. Mówią że to orginalna instalacja i oczywiście odsyłają mnie do ASO... Wpadłem na pomysł i pojechałem do warsztatu który posiadając odpowiednie oprogramowanie wykasował mi powyższy błąd. Po wykasowaniu tego błędu auto odrazu zaczeło pracować na gazie. Co prawda co jakiś czas, pojawia sie ten sam błąd "sprawdż wtrysk" i auto znów nie pracuje na gazie aż do wykasowania tego błędu. W komputerze serwisu pokazuje taki odczyt błędów:

- wykrycie uchodzenia gazu w dole rozprężacza nr DF017,

- obwód czujnika ciśnienia GPL nr DF 083 obwód otwarty lub zwarcie przy 12V.

Nadmieniam że jest wyczuwalny specyficzny zapach gazu w samochodzie podczas pracy auta w trybie LPG (prawdopodobny minimalny wyciek).

Niestety nie jestem w stanie napisać jaka to instalacja (producent i typ)ze względu na trudny dostęp. Proszę o pomoc lub sugestie. Może znacie Państwao warsztat który jest w stanie usunąć ta usterkę?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Maximus_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze membranowe dokonały żywota. Prościej i taniej będzie zmienić cały przód, niż je wymienić (1 bodajże kosztuje 400 złotych). Zrobienie przodu to jakieś hmm z 1300 złotych jak znajdziesz majstra (gaz już masz wbity więc to nie problem)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Może znasz fachowca który się tego podejmie w rejonie do 200 km od Koszalina? U nas w Koszalinie każdy fachman mówi mi "powodzenia!" i ucieka od tematu. A tak na marginesie dziękuję za podpowiedź! :)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o zachowanie się auta to mam identyczny problem. Różnica jest taka, że zapach gazu był wyczuwalny tylko 1 raz, jakieś 2 tygodnie temu. Byłem w serwisie, zrobili badanie szczelności, sprawdzili wtryski i wszystko ok. W systemie była też informacja, że regulator ciśnienia był wymieniany rok temu. Teraz stawiają na parownik i zużyte membrany (za nowy chcą 2500)

Zauważyłem taką prawidłowość: Jak auto nie jest rozgrzane, odpalenie na PB i przełączenie na gaz powoduje wystąpienie błędu, a odpalenie na PB, rozgrzanie silnika i wtedy przełączenie na gaz nie powoduje usterki. Jednak za mało jeździłem, żeby stwierdzic to na 100%

Maximus_70 jak będziesz wiedział coś więcej, daj znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten redek da się kupić w shopgaz nazwa "Reduktor parownik AG - SGI AG6/001" Tylko pytanie po co przepłacać. sensownie byłoby założyć inny parownik, a jedynie czujnik temp przekręcić. Nie mam doświadczenia czy do końca można to zrobić, ale wygląda jak zwykły parownik do sekwencji z ciśnieniem ustawionym na 0,95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o zachowanie się auta to mam identyczny problem. Różnica jest taka, że zapach gazu był wyczuwalny tylko 1 raz, jakieś 2 tygodnie temu. Byłem w serwisie, zrobili badanie szczelności, sprawdzili wtryski i wszystko ok. W systemie była też informacja, że regulator ciśnienia był wymieniany rok temu. Teraz stawiają na parownik i zużyte membrany (za nowy chcą 2500)

Zauważyłem taką prawidłowość: Jak auto nie jest rozgrzane, odpalenie na PB i przełączenie na gaz powoduje wystąpienie błędu, a odpalenie na PB, rozgrzanie silnika i wtedy przełączenie na gaz nie powoduje usterki. Jednak za mało jeździłem, żeby stwierdzic to na 100%

Maximus_70 jak będziesz wiedział coś więcej, daj znać.

Pozdrawiam

Tak jak piszesz kolego. Nie zawsze auto wyświetla błąd "sprawdź wtrysk". U mnie nie ma zasady czy auto jest rozgrzane czy zimne, najgorsze że jeszcze nie ustaliłem w 100% w jakiej kombinacji i jakie warunki muszą być spełnione aby ta usterka się pokazała. Bardzo ciekawe jest to, że ostatnio po wystąpieniu usterki "sprawdź wtrysk" już jej nie kasowałem. Po wyłączeniu silnika i ostygnięciu auta, usterka "sprawdź wtrysk" sama znika. Auto odpalam i jak by niby nic się nie stało auto pracuje normalnie na LPG :) . Bywaja dni że jazda na LPG przebiega prawidlowo nawet przez 2-3 dni. Trudny przypadek?... Oczywiście namawialem fachowców od LPG aby wstawili mi inne wtryskiwacze czy nawet inny parownik, ale oni twierdzą że jest to trudna robota bo trzeba sie "wpiąć" w istnijąca już wiązkę przewodów a oni nie są w stanie tego zrobić. Czy naprawdę problemem jest (dołączenie, wypięcie) orginalnej instalacji LPG i założenie innej nawet za cenę braku wskazań na desce rozdzielczej ilości spalanego gazu i innych "bajerów" wyświetlanych na wyświetlaczu? Chodzi mi o zwykłą instalację jakich używałem do tej pory w innych autach z dużym guzikiem LPG, gdzie jak ją włączyłem to choć by nie wiem co się działo auto zawsze pracowało na LPG i nie było możliwości że komputer z różnych względów sam przełączał z LPG na BP.

Edytowane przez Maximus_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Te wtryskiwacze mają opór 15 ohm tak jak benzynowe, aby mogły być sterowane przez sterownik benzynowy z funkcją lpg, ich wydatek w każdych warunkach jest o różnicę kaloryczności benzyna/gaz większy niż benzynowych, każdy inny wtryskiwacz nie będzie miał takich parametrów i trzebaby wymienić cały przód. Wasz opis wygląda na niedomagający reduktor, gdybym był na miejscu, założyłbym inny, warunek-stabilny ciśnieniowo na 0,95 (ustawienie ciśnienia proponuję zrobić wg czujnika z innej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ja tez mam problem z fabrycznym gazem. Instalacja to AG SGI, zauwazylem na poczatku ze jak mam wlaczony gaz to i tak pobiera mi benzyne, nikt nie chcial sie tego podjac dopiero znalazlem firme ktora zajmuje sie tym rodzajem gazu z Holandii. Podlaczyli do komputera i wyszlo ze reduktor do wymiany nie trzymal cisnienia, po wymianie reduktora niestety znowu to samo gaz zapalony a bierze benzyne i ciagle zapala sie blad na instalacji gazowej czekam na kolejne spotkanie u gazownika ale widze ze tez sa zdziwieni i nie wiedza co robic. Wtryskiwacze sa w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Chciałbym trochę odnowić temat fabrycznego LPG, czy ktoś w końcu naprawił tą usterkę? Mam od niedawna identyczny problem. Ten sam błąd i zapach gazu w samochodzie. Wymieniłem już reduktor-nie pomogło! Gazownik podejrzewa, że może być uszkodzony sterownik gazu, a z tym tylko do serwisu chociaż też nie wiadomo, czy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!