Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alusy 17" 205/55 jaka dojazdówka / koło zapasowe?


SpiiQzor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Sorry, jeżeli taki temat już wcześniej był, ale szukałem i jakoś nie znalazłem, więc piszę jeszcze raz. Mam Renault Megane II z 2004 w wersji Cabrio z 17-calowymi felgami 205/55. Gdy kupiłem autko nie było w nim żadnego koła zapasowego ani dojazdowego. I teraz pytanie do Was: jaką najlepiej kupić zapasówkę? Na allegro jeżeli chodzi o koło dojazdowe to znalazłem pasującą do mojej Renault 15" 125/70 rozstaw śrub 4x100. Pytanie tylko czy mogę kupić 15-calowe skoro normalnie koła mam 17-calowe? Zimówki chcę kupić natomiast 16-calowe stalowe. I z drugiej beczki, jeżeli zamiast dojazdówki kupię koło zapasowe to też mogę 15" czy muszę 17"? Proszę o konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem w poprzedniej megance alusy 17" (205/50), ale zapasówka to była wrzucona fabrycznie stalówka 16" (205/55). Tak z własnego doświadczenia - 17" wyglądają co prawda bajerancko i sam się za takimi meganami jeszcze oglądam, ale teraz, mając 15" (195/65) zimówki stal i letnie alu, doceniam komfort...większej amortyzacji pod tyłkiem :) . Na 17" jeździłem jakieś 4 lata, w tym czasie trzy razy musiałem je prostować (polskie drogi...) - koszt za każdym razem ok. 100 zł. No i cena samych opon...Zajechałem fabryczne Bridgestony, a potem, przed samą sprzedażą auta to szukałem już czegoś najtańszego (jakieś tam chińskie gumy wielosezonowe). Teraz za nic nie zamieniłbym tych 15" na większe.

P.S.

A nie było w tym cabrio przypadkiem zestawu naprawczego...? Najlepiej sprawdź w instrukcji, jakie koła możesz stosować w swoim aucie.

Edytowane przez AbramK
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całą instrukcję i nic nie znalazłem na ten temat. Fakt, iż do Megane II w hatchbacku ale powinno być (do cabrioleta nie znalazłem na Internecie). Chciałbym jednak zachować moje 17-stki więc chyba kupię zapasówkę 15-calową 195/65 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całą instrukcję i nic nie znalazłem na ten temat. Fakt, iż do Megane II w hatchbacku ale powinno być (do cabrioleta nie znalazłem na Internecie).

 

Ooo, tym bym się nie sugerował, bo "pampers" to przecież inna konstrukcja niż cabrio. Najprościej będzie zadzwonić do którejś ASO Renault i po prostu zapytać, bo po co wyrzucać wcześniej kasę, kiedy może się to okazać zbędne. Ale skoro nie znalazłeś koła (czy tam aby jest w ogóle miejsce na zapasówkę...?), to może faktycznie powinien być zestaw naprawczy, jak w Grand Scenicach z dodatkowymi, tylnymi siedzeniami...?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dowiedziałem się, że taki zestaw naprawczy to śmierć zarówno dla opon i felg. Chciałbym jednak dojazdówkę lecz na allegro nie mogę nigdzie takiej dorwać. Ponoć można kupić od innej marki i rozwiercić otwór centrujący. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytujemy w całości posta, pod którym bezpośrednio odpowiadamy

 

 

A ta 16stka to jest dojazdówka czy normalne koło zapasowe bo cieżko po zdjęciach poznać ;p

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówka wejdzie, ale będziesz musiał wyrzucić cały ten styropianowy zestaw na narzędzia. Więc od razu dokup z tym plastikiem na narzędzia (który jest widoczny na jednym ze zdjęć z allegro)i dociskiem, żeby Ci koło nie latało. Aha, i może Ci mata w bagażniku nie leżeć tak wzorcowo jak powinna.

Ogólnie w cc nie dawali zapasu, aby jak najbardziej odciążyć tyłek który i tak już jest mocno dociążony mechanizmem i dachem.

 

Dla znawców, czy te zestawy naprawcze mają swoją żywotność? auto 8 letnie, zestaw od nowości, ostatnio będąc w Chorwacji zastanawiałem się, czy w razie potrzeby by zadziałały...? :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!