Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II -jakie ciśnienie, aby komp nie pokazywał?


lge

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Scenica II 2.0dCi i założone opony 205/60 R16 92H.

Na drzwiach kierowcy zalecane ciśnienie to 2,7 przód, 2,2 tył.

 

Z przodu opony mam napompowane na 3,2 i gdy tylko ciśnienie spadnie na 3,0 komputer wyświetla "Sprawdź ciśnienie w oponie".

Czy ktoś wie jakie powinno być ciśnienie w oponach?

Dodam, że przednie napompowane na 3,2 wyglądają tak samo jak te z tyłu napompowane na 2,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym silniku (jego masie) nie jest to dziwne, że musi być taka różnica ciśnień, by opony z przodu bardziej obciążone wyglądały tak jak tylne.

Nie jest to, wbrew pozorom, prawidłowe postępowanie by kierować się wyglądem.

W moim sceniolu drugim, z silniczkiem 1,5dCi przednie są bardziej spłaszczone jak tylne, i tak być powinno. Należy trzymać się wytycznych podanych przez producenta.

Co zaś tyczy się komunikatów od czujników ciśnienia w oponach, to prawdopodobnie masz je źle zaprogramowane w systemie. Mają za wysoką wartość nominalną. Gdzieś jest temat tą procedurę opisujący. Z tego co pamiętam, to potrzebne jest podpięcie pod CLIPA i poustawianie wartości nominalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest również, że manometr, którym mierzysz wadliwie wskazuje, tzn. pokazuje więcej niż jest. Chińskie manometry czasami pokazują, co chcą. Zmierz, np. na dwóch stacjach benzynowych i porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Pozwolę się podpiąć troszkę pod temat.

Założyłem sobie zimowe opony z poprzedniego auta Alfy 205/55 r16, oczywiście zalecane 205/60 r16. Nie mogę ię nigdzie dopatrzyć jakie powinny być ciśnienia w kołach. Może ktoś z kolegów miał już do czynienia, albo gdzieś się spotkał z tym. Autko to Grand Scenic II 2.0 16V.

A jeszcze jedno (może nikt nie wyrzuci) nie mogę też znaleźć na forum jak przestawić zegarek, a porada żeby o pólnocy odpiąć aku jest ;) (mieszkam w bloku).

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejka z ciśnieniami powinna być na drzwiach kierowcy, nad zamkiem.

Gdyby takiej naklejki nie było, to wklejam stronę z instrukcji auta:

thumb_hosting_zdjec_1354402010__przechwytywanie.jpg

Zegarek przestawiasz wciskając bolec pod nim ale na włączonym silniku (tak przynajmniej ja przestawiam, zazwyczaj mi się przypomina w czasie jazdy, gdy gdzieś na czerwonym świetle na zegarek popatrzę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki gojgien - Ty mnie śledzisz))))

NIE.

Równie dobrze można by powiedzieć, że śledzę wszystkich piszących

Czytam z zasady wszystkie posty, a że moja lista nieprzeczytanych od wczoraj jest krótka, (Istnieje 18 nowych wpisów od wczoraj, 22:48) to trudno nie wejść i za Tobą. Poza tym, w pierwszej kolejności czytam nowe posty w tych tematach gdzie się wypowiadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!