Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

F4R - Jak dokręcić głowicę?


Optima

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj będe składał klamota bo przesunięciu rozrządu.

Mam pytanie - jak rozumieć metodę dokręcania głowicy.

W dialogsys jest napisane:

Etap 1

Dokręcić 20Nm plus 100'

Etap 2

Dokręcić 20Nm plus 100'

 

O co chodzi? Oba etapy sa takie same. Czy to błąd w dilogysie? Już kiedyś tam znalazłem błąd, że rysunek niby mojej skrzyni a wyraźnie przekopiowane ze strony poprzedniej. Więc podchodzę z zrezerwą teraz do wyczytanych tam informacji.

Dwa etapy takie same - jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Optima pewnie już sobie jakoś poradził, ale napiszę dla potomności.

 

Francuska instrukcja do Clio mówi, że śruby głowicy w F4R dokręcane są najpierw wszystkie z momentem 20 Nm, a później 165° ±6° obie czynności w kolejności z poniższego rysunku.

post-12571-0-01887400-1354052843_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sobie oczywiście poradziłem. Auto po poskładaniu praktycznie odpaliło jakby nigdy nic z silnikiem nie było robione i jeździ do dzisiaj. W czwartek go uruchomiłem, a w piątek pojechałem prosto do Chorwacji. Nie powiem - trochę było stresu, ale do wyboru miałem możliwość pojechania pożyczonym od szwagra Golf IV - Goooolllffff.... trocha gańba... i do tego klekot hihihih ;) Więc mimo, że żona, rodzina znajomi pukali się w głowę - ja sie uparłem i wybrałem Scenica.

Bez problemu oczywiście dojechaliśmy. Od czasu ściągnięcia głowicy przejechałem już prawie 7 tys km.

Co do dokręcenia - zrobiłem po części tak jak pisze dialogys, ale tylko jedną serię.

Tzn. 20Nm a potem plus te 100 stopni. To już było trzeba niezłą siłę przyłożyć - bez rury jako przedłużenia klucza nie dało by rady. Jak tu zrobić niby tą drugą serię????

Więc po pierwszej serii - potem jeszcze sprawdziliśmy każdą śrubę - tzn. klucz dynamometryczny ustawiony na 20Nm - i poodciągaliśmy znów wg "karuzeli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!