Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile oleju do skrzyni biegów


heros110

Rekomendowane odpowiedzi

tyle ile trzeba , mechanicy będą wiedzieć :->

Cięcie

 

Dziękuję właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem... Ale tak serio, mechanicy nie zawsze mówią prawdę a za litr oleju do Meganki kasują 40zł więc wolałbym wiedzieć jak jest w rzeczywistości.

 

Proszę używać opcji "cytowanie selektywne" a nie zapodajesz całość łącznie z wpisem moderatora - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki masz model skrzyni biegów. Do JB3 wchodzi 3.5 litry a najlepszy do Renault olej czyli TransELF TRX 75W80 kosztuje do 20 zł za 0.5 litry bo w takich butelkach go robią. Sam wymieniłem na inny i byłem bardzo niezadowolony. Zmieniłem na ELF i teraz jeżdżę z uśmiechem na twarzy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałośc.

 

Pytanie dotyczy wymiany (dolewki) oleju w skrzyni biegów ( nie wiem jaka skrzynia) 6-cio biegowej (manual) w Scenicu II z 2005, silnik 1.9 dci.

1. Jaki olej i ile go potrzeba do pełnej wymiany.

2. Czy w warunkach amatorski, mając jedynie dostęp do kanału i trochę "pomyślunku" :mrgreen: jestem w stanie sam (ewentualnie z pomocą szwagra) to zrobić ?

3. Jeśli tak, to co odkręcić by stary olej spuścić a następnie co odkręcić by zalać nowy.

4. Czy do tej operacji będę mi potrzebne jakieś dodatkowe elementy które standardowo się wymienia ( np. uszczelki) ?

5. Na co powinieniem zracać uwagę podczas tej operacji.

 

Dzięki za wszystkie konstruktywne uwagi i zalecenia.

 

Diodak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!