Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o opinię o modelu z oferty


harasim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie oraz Panów.

 

Jutro zamierzam zapoznać się z poniższym modelem, ale szukając o nim opini trafiłem na to forum. Chyba całe szczęście, bo Wasza fachowość i chęć pomocy pomoże mi, być może, lepiej wypaść na jutrzejszej wizytacji auta.

Będę baaardzo zobowiązany za jak najwięcej informacji o:

 

http://allegro.pl/renault-scenic-privilege-2-0-lpg-automat-navi-i2582832548.html

 

Pozdrawiam

Edytowane przez harasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno wstawiłeś auto do oceny, skoro tylko kilka godzin dzieli od zobaczenia w realu....

no ale wygląda jak auto przygotowane do sprzedaży. Nie podoba mi się dopasowanie tylnej klapy do zderzaka (lewa strona) oraz nietypowa fotka pokazująca szczelinę pomiędzy klapą a dachem z lewej strony. Czyżby podświadomie sprzedający chciał tym coś udowodnić???

No i przebieg..... Chyba zaczerpnięty z sufitu. Już pies gonił w stosunku do rocznika, bo może więcej stać jak jeździć ale wytarcie skórzanej kierownicy wskazuje na wiele więcej jak 106 tys. km. Mój sceniol ma niecałe 130 tys przy 5 latach, (będzie we wrześniu) a kierownica jest jak wczoraj wstawiona nówka.

Bierz go do ASO na scieżkę zdrowia przed zakupem, to tylko 250- 300zl, a zdobyta wiedza o aucie jest bezcenna.

Drugi rzut oka na fotki....

Parapet nad schowkiem po prawej stronie podrapany, widac nawet na fotkach, w realu bedzie gorzej..... tego nie usuniesz, a wqrwia

Na prawej stronie nadwozia dokładane listwy na kantach drzwi... Nie wiem po co?? Na lewej stronie ich brakuje, czyżby po malowaniu nie założyli, albo z bitymi drzwiami poszły na złom???

Fotele z młodszego rocznika....

w 2004 roku za fotelem kierowcy była identyczna ramka za stolikiem jak na fotelu pasażera. Tu fotele z wersji poliftingowej.....

Odcień plastiku schowka środkowego jest taki sam jak podstaw foteli, nie pasuje jednak do dolnej części kokpitu i progów...

Śmierdzi składanką.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc gojgien :notacrook:

Dziękuję za wszystkie informację. Tym oto sposodem ostudziłeś moje zapędy na kupno tego auta ;)

Tak czy siak mogę go obejrzeć, bo to ta sama mieścina co moja no i cena, wyposażenie (o ile wszystko działa) też chyba jest oka... no ale jeśli to mega składak rzeczywiście to wiadomo, że w gre nie wchodzi.

Czy mógłbyś mi jeszcze podpowiedzieć o co mam pytać sprzedającego we wstępnej rozmowie telefonicznej? Chciałbym ustalić kilka faktów zanim tam pojadę - tzn. mam go po prostu pytać o szczeliny w pasowaniu elementów i o ten inny rodzaj foteli niż być powinien w tym roczniku? No i ten przebieg... jakim cudem mogę ustalić czy ten samochów jest kręcony? Wybacz - jestem laikiem w tego typu sprawach - czy jak go wezmę do ASO i zapłacę odpowiednią kwotę to powiedzą mi jaki to auto ma naprawdę kilometraż na karku?

 

I jeszcze jedna kwestia, którą poruszasz - chodzi o te listwy na rantach drzwi - nie wiem czy dobrze patrzę ale mi się zdaję, że one są dodane po obu stronach nadwozia?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym ,że historia w serwisie to tylko tyle ile razy auto tam było.Więc jak się urwała historia z 5 lat temu to jeszcze nie dowód na przebieg(a ten z sufitu- 13 tys rocznie - 1100 km miesięcznie???).Gazu nikt nie zakłada ,kto aż tak mało jeździ.No i fotele - te są ewidentnie z modelu 2007(mam takie same) więc gdzie są oryginalne?A i najważniejsze.W jakim stanie jest skrzynia:czy nie ma wycieków ,czy rusza płynnie , czy biegi zmienia płynnie,jak zapina wsteczny,itd. :notacrook:

Edytowane przez pabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie dostałem od sprzedawcy nr VIN auta - czy jest szansa (i jak to zrobić) by jakoś np telefonicznie sprawdzić to auto (jego przebieg)?

Nr VIN to VF1JM0U0A31292545

 

W krótkiej rozmowie telefoniczej dowiedziałem się, że "jakieś wpisy w książce napraw są". Był jeden właściciel we Francji, auto w 2007 przyjechało do Polski gdzie miało jednego właściciela, który w 2010r. założył podobno "bardzo dobry gaz" (wlew w baku). Sprzedający otrzymał to auto w jakimś "rozliczeniu" dwa dni temu i je sprzedaje...

Nie pytałem o fotele ale z nimi to rzeczywiscie niezła akcja... :notacrook:

Edytowane przez harasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa średniej jakości(wtryski Omvl i ze słabym reduktorem) błędy montażowe (czujnik ciścienia przed filtrem ).

Co do przebiegu, ja mam 2003 rocznik, lpg i nalatane 111 tyś. Przebieg autentyczny, potwierdzony przez ASO. Ale ten jest z Francji i będąc tam w komisach widziałem ile ptrafią mieć nalatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja gazowa średniej jakości(wtryski Omvl i ze słabym reduktorem) błędy montażowe (czujnik ciścienia przed filtrem ).

 

No proszę :notacrook: A stwierdziłeś to po zdjęciu silnika jedynie? czy to gdzieś indziej można takie informacje wychwycić? Przez telefon sprzedawca mówił, że bardzo dobry gaz i nawet wymienił nazwę ale nie spamiętałem ;)

Wciąż mam pytanie o ten numer VIN - czy jest szansa by jakoś telefoniczne (on-line) informacje o przebiegu auta otrzymać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonicznie czasami podają, zazwyczaj nie, trzeba podzwonić po ASO w Polsce i zapytać tu i ówdzie czy to jest możliwe.

Nie sugerujcie się przebiegiem do rocznika, to różnie może być, mój sceniol, w moim posiadaniu zrobił 8000 km za 1,5 roku..... Co niemożliwe??? Możliwe, czasami nawet 3 dni nieruszany w garażu stoi, by w kolejny pojechać po pieczywo, czy inne drobne zakupy.. I tak jest użytkowany praktycznie cały czas.

Ja ocenę skręconego przebiegu opieram na stanie kierownicy, z ogromnymi wytarciami co z daleka na fotkach widać. Moja kiera ma niecałe 130 tys. km, z tego 119 nalatane we Francji i wygląda jak nówka. Delikatnie tylko skóra jest miejscowo bardziej świecąca ( wypolerowana) ale tego trzeba poszukać by widzieć różnicę.

Skoro to auto sprzedający posiada 2 dni, to wie o nim miej niż my z fotek, ja bym sobie to odpuścił. Jest wiele innych choćby w zapytaniach innych poszukujących tu na forum. Przeglądnij te oferty, poczytaj opinie do fotek, sam zaczniesz zauważać różnice i będziesz wiedział gdzie popatrzeć i o co pytać. Ale pytać użytkownika sprzedawanego auta, nie 2 dniowego pośrednika. Jak wyczuje, że się nie znacz to wszystko Ci powie, by auto sprzedać. Tu i zakup będzie zapewne na poprzedniego właściciela.

Moim zdaniem to auto mina, pooglądać możesz z ciekawości, kupować tylko jak lubisz hardkor i nie masz gdzie pieniędzy ładować...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę :notacrook: A stwierdziłeś to po zdjęciu silnika jedynie? czy to gdzieś indziej można takie informacje wychwycić?

Tak, po zdjęciu silnika. Tam wszystko jest na wierzchu. Nawet kolektor nie był sciągany do zamontowania wtrysków lpg. Dochodzi jeszcze jeden błąd montażowy. wkrętki lpg są w górnym kolektorze plastikowym, a powinny być w dolnym metalowym, tuż obok wtryskiwaczy benzynowych. Renault przewidziało specialne miejsca na nie.

Jak mi nie wierzysz, to wrzuć zdjęcię z pod maski na lpg forum do oceny. Suchej nitki na niej nie zostawią.Koszt przerobienia w taniej wersji to ok 600 zł. W wersji odpowieniej dla tego silnika ok. 1000 zł pod warunkiem, że jeszcze zawory się nie wysypały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek - ja Ci zdecydowanie wierze! Po prostu chciałbym się nauczyć jak w innych modelach mam rozpoznawć gazową fuszerkę :notacrook:

Także bardzo dziękuję za opinie - jak widać ten z pozoru fajny Scenic ma dużo wad i nie warto już się nad nim zastanawiać.

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili swoją opinię - dla mnie jako dla zupełnie zielonego gościa w tych sprawach to nieoceniona pomoc.

 

Kolejny typ? Jakoś w tej chwili w moim budżecie niewiele jest ciekawego... ale może ten?

Jak sądziecie jak u tego z wyposażeniem i gazem (też jest zdjęcie silnika)?

http://www.autotrader.pl/renault_scenic_2004_r/120646795/d

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Hej, zaraz, Panowie - a czy to nie jest identyczny samochód, którego wlasnie od początku tego tematu omawialiśmy? Tylko pewnie na trader wystawiony przez tego właściciela z Polski? Może sie myle, ale przecież nawet układ w silniku jest identyczny (kable itd), plus ta tacka na siedzeniu pasażera inna niż na siedzeniu kierowcy.... przebieg, chyba wyposażenie, rocznik - to samo. Tylko cena o 7 tysi wyższa... ;) No i miejsce sprzedaży - ten z pierwszego linka z Wawy, ten z tego posta ze Śląska.

Edytowane przez harasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o co kaman? Chyba jednego samochodu dwóch gości sprzedawać nie powinno? I jeszcze ta różnica w cenie...

A tablic nawet nie obczaiłem - rzeczywiście to chyba najważniejszy dowód na to, że to ten sam samochód :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2004 roku za fotelem kierowcy była identyczna ramka za stolikiem jak na fotelu pasażera. Tu fotele z wersji poliftingowej.....

Ja mam przed liftem, wprawdzie z 2006roku w wersji privilage i nie mam juz ramki. Tak, że zmieniło się to jeszcze przed liftem ale w którym roku to nie wiem tak, że możliwe jest, że w 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że możliwe jest, że w 2004

Niestety nie.

Lifting był w połowie 2006 roku. możliwe że auta z przełomu już miały niektóre elementy poliftowe. Tak jest przykładowo z możliwością polskich komunikatów w niektórych autach przejściowych.

Niestety rok 2004, to za wcześnie by już wprowadzano zmiany na to, co było montowane pod koniec 2006.

Zresztą poszukaj sobie ofert scenioli z 2004 roku i porównaj jak to wyglądało. Przypuszczam że będziesz długo szukał identycznego przekładańca. (chyba że po raz 3 jest gdzieś w ofertach umieszczone to samo auto)

Tu przykładowo sceniol z 2005 roku, na 8 fotce widac jak to było przed liftem;

http://www.autogielda.pl/sprzedam_renault_scenic,renault_scenic_osobowe,II2H7TA7.html

Tu to samo:

http://www.autogielda.pl/sprzedam_renault_scenic,renault_scenic,II2JHN3.html

Skoro w 2005 roku takie wstawiali to niemożliwe by w 2004 były te poliftingowe.

Tu jest taki z 2006, o jakim Ty wspominasz, jeszcze stary zderzak i lampy, a już fotel kierowcy bez ramki z tyłu.

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-2-0-16v-lalka-oryginal-100-tys-km-i2573553326.html

Jest też i taki z 2006 roku, co prawda GRAND, gdzie fotel kierowcy jest jeszcze przedliftingowy. (przedostatnia fotka)

http://otomoto.pl/renault-scenic-bezwypadkowy-zadbany-C25341970.html

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!