Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2005r nie odpala


bicker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze jestem nowym na tym forum pragę się przywitać serdecznie z wszystkimi użytkownikami tego wspaniałego forum.

Do rzeczy wiec tak posiadam megane II 2005 r w 1,5dci. Auto jest po wypadku zakupione we francji. Auto ma odpalone dwie poduszki. Przy wciskaniu klawisza START pokazuje się komunikat NIVEAU HUILE CORRECT nie kręci silnikiem po czym mam komunikat RETIRER LA CARTE . Jak się okazało zalane wodą było BSI. Po wysuszeniu auto zachowuje się dokładnie tak samo. Co mogł bym jeszcze sprawdzić co moze być przyczyną takiego zachowania. Mam również pytanie po czym poznać ze auto ma magistrale CAN. Czy testował ktoś ten interfejs http://www.allegro.pl/item260431702_interf...ta_do_2005.html

 

Czy idzie co kolwiek nim zrobić tzn odczycać błędy gdyż chciał bym zdiagnozować również to auto(posiadam doświadczenie z innymi fejsami np BMW, Euroscan, VAG itp)

Z góry serdecznie dziękuje i przepraszam za przydługawego posta. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej aby przekonac sie czy karta jest wlasciwa mozna wcisnij przycisk zamkniecia lub otwarcia . Jesli bedzie dzialal centralny to oczywiscie jest to wlasciwa karta . Mozna sprawdzic ja rowniez na specjalnym czytniku .

Natomiast co do problemu zapalania trudno go jednoznacznie okreslic . Od rocznika 2005 reno stosuje wylaczenie mozliwosci palenia po wystrzale poduszek powietrznych i wowczas aby auto odpalalo normalnie nalezy zdiagnozowac silnik i zezwolic na uruchomienie rozrusznika .

Oczywiscie moze byc wiele innych powodow np spalony bezpiecznik rozrusznika w skrzynce upc .

seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Kolego jakbyś dokładnie doczytał, to byś wiedział, że auto zostało sprowadzone a nie wyprodukowane na rynek polski - więc te barany to trochę nie na miejscu :!:

W takim wypadku nie ma wymogu aby nawet instrukcja do auta była V. PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!