Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana turbiny i brak mocy


snap

Rekomendowane odpowiedzi

Po drodze do pracy przemyslalem temat i :

 

1.Sprawdz dokladnie wszystkie rury

2.Sprawdz podcisnienie ktore steruje kierownicami w turbinie (zmienna geometria)

 

No i najgorsza rzecz jak to nie pomoze to szukaj przyczyny w silniku.Po samozaplonie mogla sie skrzywic korba lub cos podobnego ....

 

Szukaj i mam nadzieje ze znajdziesz przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wizycie w 3 warsztatach czyli tam gdzie regenerowali turbine, montowali i gdzie robili chipa wiem ze:

 

weze sa dobre,

turbiniarz mowi ze turbina jest dobra ale jak samochod nie jedzie to moze mi dac druga taka sama turbine lub od laguny 2,2dci ( oczy mi sie zaswiecily )

ale nie warto bo bedzie dmuchac do 1,7 bara i trzeba zmieniac caly program 1500zl :/ do tego IC nie bedzie juz wystarczal itp wiec szkoda sie w to pchac

dla ciekawskich: turbina od laluni 2,2 rozni sie tym od tej 1,9 ze ma wieksze o 2mm kolo kompresowa i koniec, cala reszta jest identyczna :-)

 

co do wywazania...gdyby cos bylo zle wywazone to lopatki tarlyby o obudowe turbiny ( lopatki sa oddalone od scianek o 0,2mm!! ) wiec odpada

wywazanie odbywa sie w warunkach odpowiadajacych jezdzie przez 2 godziny 200km/h

 

ostatecznie pojechalem do magikow od chipa i ...

wg nich zapchany katalizator odpada ( zreszta byl czyszczon ) mowia ze moze trzeba jakos fizycznie przesterowac turbine ale dopiero za tydzien we wtorek :/ ogolnie zabawa potrwa jakies 5-6 godzin ale mam nadzieje ze cos na tym wyjdzie

jak nie to hamownia - jezeli dalej nic to bedzie oznaczac ze cos jest skopane ale nie wiadomo co i kiedy padnie dalej wiec ... sprzedaje to padlo :roll: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie wyjasnilo

wyprowadze z bledu tych ktorzy watpia w regenerowane turbiny bo turbo jest ok

dzisiaj bylem na diagnostyce i regulacji turbiny

po hamowaniu przez regulacja i po okazalo sie ze przy 2500obr mialem 260nm a po wyregulowaniu 300 i to bylo powodem ze nie jechalo jak trzeba :-)

dokladnie 303nm a na starej turbinie po chipie bylo 298 wiec + 5nm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na budziku 243tkm,przy 28tkm zrobilem we Wrocku wirusa 148km-320nm/2500.Przy 140tkm padlo mi turbo,kolesie wstawili mi drugie po regeneracj i tak jak pisal kolega SNAP wszystko w srodku nowe , z gwarancja.Przelatalem juz na tej turbinie 100tkm i odpukac wszystko ok. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A więc tak jestem po regeneracji turbo dałem 1000 zł bo wszystko było do wymiany. Po wymianie auto trochę słabiej przyspiesza czy podjechanie na komputer i próba regulacji np. mieszanki czy doładowania coś pomoże ???

 

[ Dodano: 2008-07-05, 18:28 ]

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=4130

 

Hmmm na czym polega regulacja turbiny czy mozna to zrobic na kompie ???

 

[ Dodano: 2008-07-06, 12:48 ]

Po przejechanie 100 km i wsłuchiwaniu sie w moją turbine okazuje sie ze gwizda od samego dołu a dodatkowo gwizda tez bez obciażenia na luzie delikatnie co prawda ale słychac Czy to jest zle ,czy moze to sie jeszcze ułoży albo coś na kompie mogą z tym zrobić ???

 

[ Dodano: 2008-07-07, 12:44 ]

Wiec tak regulacja turbo polega na podpieciu kompa i dokrecaniu lub odkrecaniu srubki regulującej cisnienie które steruje koątem nachylenia łopatek w Ostrowie powiedzilei mi 80 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!