Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana turbiny i brak mocy


snap

Rekomendowane odpowiedzi

kilka dni temu mialem mala awarie turbiny konkretnie padla :-)

turbina nowa w sensie po regeneracji ze starej zostala tylko obudowa

wszystko fajnie ale samochod jezdzi jak serio czyli 120km gdzies jakby wcielo chipa

wczesniej turbina dmuchala jakeis 1,5 bara teraz 1,2

przy wybuchu turbin wsiorbalo z litr oleju ktory z turbin wrocil do komory spalania - obroty na 7000 i wielka chmura dymu wiec moze egr tak zapchalo ? ale skad spadek cisnienia turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam ze zaprało Ci katalizator, na forum tdi czytałem ze po takiej akcji katalizator jest do kosza.... a tak pozatym to jest taka zasada ze nie regeneruje się turbin bo tylko jedna na 10 gdziała dobrze...

i jeszcze jedno, to doładowanie jakie miałeś po chipe (1,5bar) to jest o wiele za duzo na tą turbine.... czytałem na ten temat kiedyć na streetracing... wiec się nie zdziw jak ta regenerowana padnie za tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tdi tez jest taka turbina (garrett 1749 i tam podają ze bezpieczna wartość dla niej to 1,25-1,3 bar i powyzej tego sie po chwili wysra,

 

ale dziwi mnie jedna rzecz a mianowicie przyrost u snap'a to 27KM a turbina jest podciągnięta z 0.9 na 1,5 bara i jakiś mały przyrost względem ciśnienia bo są boxy które zwiększają ciśnienie na pompie wtryskowej i one dają około 25KM sprawdzone na hamowni a tam ciśnienie doładowania zostaje bez zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina jest podciągnięta z 0.9 na 1,5 bara

seryjne doladowanie to 1,2bara a nie 0,9, sprawdzone

 

katalizator jest dobry bo wszystko bylo czyszczone

sa 2 opcje: albo podczas padaczki turbiny oderwala sie jakas lopatka i uszkodzila gumowy waz albo sama turbina jest zle poskladana

 

 

[ Dodano: 2007-10-29, 16:54 ]

a tak pozatym to jest taka zasada ze nie regeneruje się turbin bo tylko jedna na 10 gdziała dobrze...

:-)

sie usmialem sie :-)

chyba nie wiesz na czym polega regeneracja

ze starej zostaje tylko obudowa a cala reszta jest fabrycznie nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snap, moze i masz racje, szanuje twoje zdanie, jednak nie wiem czy wierzyć Twojemu wskaźnikowi czy Clip'owi, no ale wszystko jest możliwe... Hadson też kiedyś coś mówił o doładowaniu w megane i też mówił ze jest 0.9bar no ale nie bede się kłócił moze masz wyjątkową ;-)

 

a co do regeneracji to powiem tak ze naczytałeś się bajek na stronie www firmy która się tym zajmuje (chwala bo mają z tego kase) i oczywiście każdy chwali co ma... wejdz sobie,na http://forum.tdi-tuning.pl/index.php poczytaj sobie, napewno dowiesz się czegoś nowego, ja sie nieznam tak bardzo na dieslach (mimo iż mój kierunek na studiach to silniki wysokoprężne) jak ludzie na tym forum, więc moze oni wytłumaczą Ci co i jak...

 

te moje stwierdzenia które napisałem w poprzednim poście może i są brednią jednak mówiły to osoby które raczej znają się na rzeczy....

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o doladowanie do nie zaden wskaznik czy clip tylko pomiar w serwisie boscha(sprawdzalismy tez w katalogu) + info w firmie ktora robila chiptuning ( raczej wiedza co robia )

jak nie wierzysz poszukaj w necie specyfikacji silnika to bedziesz wiedzial

 

w sprawie regeneracji ... patrzylem na rece i widzialem co robili, ze starej zostala tak jak mowilem tylko obudowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra nie bedę sie sprzeczał co do doładowanie, nie wiem nie mam takiego silnika...

pewnie wiesz lepiej bo byłeś przy tym jak ci to robili...

 

a co do regeneracji to mozesz mieć nawet wszystko nowe ale tam liczy się precyzja wyważenia.... i jak pisze tylko około 1 na 10 regenerowanych jest mniejwięcej tak wyważona jak oryginalna... wiec miejmy nadzieje ze Twoja to jedna z 10...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak mogę mieć racje ze nie ma sensu regenerować turbo....

ale znowu kto ma 3000zł na nową.. a ile płaciłeś za regeneracje i ile gwarancji dostałeś????

a jeszcze jedno czy sam wyciągałeś turbo czy ktos to robił i czy ewentualnie grzebał pzy kompie....

jak by ci łopatka przecieła węża to byś słyszał gwizdanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile płaciłeś za regeneracje i ile gwarancji dostałeś????

1200 gwarancja 12mc bez limitu km wiec nie jest zle

 

a jeszcze jedno czy sam wyciągałeś turbo czy ktos to robił i czy ewentualnie grzebał pzy kompie....

w kompie nikt nie grzebal, sprawdzalem tylko czy sa bledy i nie ma,pytalem goscia od chiptuningu mowil ze nie trzeba robic zadnych korekt programu

sam nic nie robilem, warsztat sciagal turbine

intercooler, weze dolotowe i takalizator byly czyszczone

 

Po tej calej imprezie silnik sam zgasl ? czy zdusiles go na biegu ? Bo dostal samozaplonu ?

tak jak sie domyslasz na biegu, jak olej wrocil do komoru spalania to wskoczyl na 7000rpm a STOP jakos nie chcial dzialac, wal korbowy raczej caly bo wszystko ok, nic nie stuka silnika pracuje normalnie

 

 

zadanie na dzis :-)

jade do turbiniarzy zapytac co swiszcze: czy turbina moze tak gwizdac jak powiedza ze nie ( mam taka nadzieje ) to sciagam weze dolotowe i trzymam kciuki ze jakis bedzie uszkodzony

mysle zeby jeszcze pojechac na hamownie - bede mial wszystko czarno na bialym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze turbina gwizdze tylko pod obciazeniem, na " luzie" jest cisza, przy puszczaniu gazu na biegu tez raczej cisza wiec ja bym stawial na weze

pytanie dnia:

patrzac z drugiej strony czy przez uszkodzony waz moze jezdzic jak seria :roll:

 

[ Dodano: 2007-10-30, 07:54 ]

Pierwsza najwazniejsza sprawa czy oczysciles dolot przed zalozeniem nowej turbiny ?

napisalem wyzej ze czyscili weze dolotowe, kolektora raczej sie nie sciaga ale nie wydaje mi sie zeby to bylo powodem gwizdania i spadku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!