Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stuknięcie podczas ruszania Megane II FL 2006r,1.9dci, 131KM


zbyszek1505

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam wielki problem i nikt nie jest w stanie mi pomóc a mechanicy zaraz chcą rozbierać samochód i naprawiać usterkę na zasadzie prób i błędów.

A mianowicie, od pewnego czasu pojawił mi się dziwny stukot, z reguły jest to pojedyncze stuknięcie a czasami po stuknięciu dochodzi dźwięk turkotania (coś w stylu uszkodzonego przegubu). Gdy auto stoi zgaszone odpalam daje jedynkę, ruszam i po chwili słyszę stuknięcie czasami słychać to na wstecznym biegu poza tym na żadnym innym. W trakcie jazdy jak się zatrzymuje na światłach itd nie gasząc silnika to tego stukania niema przy ruszaniu, ale jak tylko zgaszę silnik odpalę dam jeden lub wsteczny to od razu się pojawia.

Myślałem, że to jest przegub ale wielokrotnie ruszałem dynamicznie na wprost i żadnych dźwięków nie słychać. Koło dwumasowe również nie wydaje żadnych metalicznych dźwięków przy delikatnym gazowaniu. Proszę o pomoc CO TO MOŻE BYĆ.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Zawsze po odpaleniu silnika (i tylko wtedy) i ruszeniu na jedynce następuje takie jedno stuknięcie, właściwie niesłyszalne, ale odczuwalne na pedale gazu (może i na innych też, ale wtedy tylko trzymam nogę na gazie). Niezależnie czy koła skręcone czy proste musi sobie raz pyknąć:notacrook: Czy możliwe aby to był przegub? Normalnie podczas jazdy nawet na pełnym skręcie i po dodaniu gazu nic takiego się nie dzieje, choć nie często zdarza mi się tak katować przegubów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest usterka! Każdorazowo po włączeniu silnika, i gdy ruszymy po przekroczeniu jakiejś prędkości rzędu 8 km/h system asr/esp zostaje aktywowany, objawia się to takimi stuknięciami (jakby przegub), także bez nerwów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po pierwsze: opielowski co za ściemna!!!.

Po drugie też tak miałem zawsze po odpaleniu silnika i później cisza.

Po trzecie: Wymiana amory + łożyska i gumy mc persona + wymiana sworzni sanek (trawersy silnika i gum stabilizatora a przy okazji klocki i tarcze

W wyniku tych działań cięcie się poprawiło Opielowski twoje stwierdzenie zostało przeze mnie obalone w momencie gdy sprawdziłem, że stuka nawet jak auto pozbawione jest tarcz kloców i z odłączona pompą - żal mi cię.

Ostatecznie udało się to naprawić ale nie umiem wam koledzy napisać co to było ponieważ wymieniłem wszystko naraz czyli poza tym co wcześniej pisałem i nic nie było poprawy wymieniłem wszystko co z zawiechą związane, wahacze z kompletem tulei, silentbloki, drążki kierownicze i końcówki stabilizatora, maglownica, poduszki silnika i skrzyni biegów włącznie z ósemką.

Któraś z tych rzeczy to powoduje. Jak ktoś nie ma kasy to wiadomo, że ma problem bo wymiana wszystkiego to grube pieniądze ale nagle pojawiła się kasa to zrobiłem mega przegląd auta

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega opielowski ma rację . Tylko zastanawiam się dlaczego wcześniej tego dźwięku nie było (przy mniejszym przebiegu ) wydaje mi się że po prostu zbliżają się wydatki .

Edytowane przez makin23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny przypadek silnik 1,9 120KM. Po wielu poszukiwaniach okazało się, że poluzowały się śruby mocujące kolumnę kierowniczą do grodzi silnika. Mechanik który mi to znalazł i dokręcił znał ten problem z tych modeli. Śruby zostały oczyszczone i dokręcone na klej do gwintów. Na stacji diagnostycznej nie potrafiono zdiagnozować w/w. Pomogła "breszka" i oględziny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!