Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kostka lewy słupek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na ostatnio wykonywanym przeglądzie okresowym w ASO poprosiłem o sprawdzenie dlaczego nie działa żarówka w lewych tylnych drzwiach.

Wymiana żarówki oraz kosteczki przy niej nic nie dała. Podobno problem leży w kostce, która znajduje się w lewym słupku. Według opinii serwisantów, stała w niej woda i część pinów była zaśniedziała, a jeden z nich ułamany i stąd brak zasilania żarówki.

W serwisie powiedziano mi, że kostka taka nie występuje jako część zamienna, a jest sprzedawana w komplecie wraz z wiązką przewodów i że całość może kosztować około 2.000 zł.

 

Stąd moje pytanie czy można gdzieś dostać taką kostkę nieoryginalną lub czy da się naprawić ten ułamany pin (przylutować) ?

Myślę, że trzeba zrobić porządek z tą usterką, bo za chwile może być problem z elektrycznym sterowaniem szyby w tych drzwiach.

 

Pozdrawiam,

Mayson

Megane Grandtour 1.5dci 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to grubo... Ja ostatnio wymieniałem lampke podświetlającą tablice bo zgniała. Bolec z lampki został we wtyczce więc zaczeła się dłubanina we wtyczce co zajeło około godziny, naszczęście działa. Moim zdaniem co też zamierzam zrobić trzeba dobrze zabezpieczyć te lampki przed wodą ktra sobie tamtędy płynie.

Nawiasem to szkiełko lampki jest zrobione z mega kruchego plastiku więc uwaga przy demontarzu.

 

Także w twoim przypadku myśle że da się to oczyścic bo kostki są częściowo robierane jakbyś dał rade zrobić fotke jak to wygląda?

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś dał rade zrobić fotke jak to wygląda?

 

Fotki nie zrobiłem, ale znalazłem używaną kostkę (to chyba będzie ta) wraz z wiązką za symboliczne pieniądze. Oto link do aukcji: http://allegro.pl/instalacja-drzwi-lewy-tyl-megane-iii-2010-i2561162179.html

Teraz czekam na potwierdzenie z ASO, że to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz zamawiał to z allegro zrób jeśli dasz rade jakieś zdjęcia tych elementów wiązki zdemontowanej bo czasem warto wcześniej coś pomyśleć i podziałać zanim zgnije.

 

Już wiem, że ta wiązka z wtyczką (koloru żółtego) typu żeńskiego z allegro to nie to. ASO potrzebuje gniazda typu męskiego znajdującego się od strony karoserii - to ta kostka jest uszkodzona. Także poszukuję dalej...

Po pozytywnym zakończeniu akcji zrobię fotki i wrzucę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalizując temat. Wszystko dobrze się skończyło.

Udało mi się nabyć z drugiej ręki sprawne gniazdo (widoczne na zdjęciu) "zasilające" drzwi tyle wraz z widoczną na zdjęciu uszczelką.

W ASO zdemontowali uszkodzoną wtyczkę, z częściowo zaśniedziałymi pinami i jednym wyłamanym i przylutowali wiązkę przewodów do nowego gniazda i dobrze zabezpieczyli przed wilgocią.

Koszt naprawy: 50 zł gniazdo + 150 zł robocizna w ASO (a mogło być nawet 2.000 zł)

Niestety uszkodzonej wtyczki nie udało mi się sfotografować, bo została w warsztacie.

Obecnie żarówka w tych drzwiach, sterowanie szybą oraz blokada drzwi sprawują się bez zastrzeżeń.

Pozdrawiam!

post-46036-0-12699400-1348089619_thumb.jpg

Edytowane przez mayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!