Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

silnik 1,9 dti - kopci


hajnisz

Rekomendowane odpowiedzi

Co moze byc przyczyna kopcenia z rury? Ogolnie nie zauwazylem aby auto spalalo wiecej (pali w granicach 5,5) a dosc mocno kopci z rury - na czarno. Mam to w chwili gdy przyśpieszam - jak przycisne dosc mocno to auto za mna ma problemy z widocznoscia. Mialem tez problem na autostradzie gdy mam ponad 3000 obrotow to wazenia jak w rakiecie - masa dymu. :-( Przy normalnej jezdzie tez to wystepuje, co prawda nie w takich ilosciach ale jest to dosc denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda dość podobnie, kopcił i kopci, na chwile obecna nic z tym nie robie. Jak sie nasili to sie zaczne martwic.PS Jak w nocy chce komus bardzo szybko odjechac, to widze w lusterku, ze zostaje chmurka, w dzien juz tego tak mocno nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biały dymek jest normalny w dieslu czarne zabarwienie spalin oznacza niespalanie całej mieszanki sadza osadza się w katalizatorze a wiemy ile to kosztuje no i zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci zacznie siadać turbina to po przyłożeniu chusteczki pod rurę będziesz miał ją zaolejoną..... jak w normie to szerokiej drogi ja tam muszę mieć meggi na TIP TOP takie zboczenie zawodowe HIHIIHi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy ja też się dołączę moja megi też zaczęła kopcić rano jak odpalam puści chmurkę i jak jadę i przycisnę to też zadyma się robi na postoju po przegazowaniu też. Wcześniej tego nie było <ok> Spalanie nie takie małe jakbym chciał około 6,5 do 7 litrów dodam że krótkie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BILU32, jak filtr powietrza brudny do też może kopcić. Sprawdź w jakim jest stanie.

Takie spalanie na krótkich trasach wcale nie dziwi bo silnik nie osiąga prawidłowej temperatury pracy.

 

Co do filtra to mieliśmy na serwisie Lagunę II która kopciła jak smok. Właściciel przyjechał zrozpaczony bo objeździł wszystkich mechaników w okolicy, każdy coś skasował a problemu nie zlikwidował. Na końcu gość przyjechał do ASO, od razu zmienili filtr powierza i gość powiedział że już serwisu nie zmieni <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!