Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzić wymontowane sprzęgło/dwumasa przed zakupem


pikasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu sprzęgła. Ponieważ nowa dwumasa jest cholernie droga, planuję zakup "prawie nowej" używki. Czy możecie mi pomóc ocenić oferowane sprzęgło.

Wg sprzedawcy przebieg auta/sprzęgła to 40 tys km. Podkreśla, że sprężyna jest całkiem zamknięta, co wg niego potwierdza dobry stan sprzęgła.

Wygląda ono podobno tak:

sprz1.jpg sprz2.jpg sprz3.jpg

Co jeszcze sprawdzić, jak wezmę je do ręki. Gość chce za nie 400 zł - opłaca się?

Dzięki wielkie za porady.

Pzd.

Pikas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Ocool, ale nie o taki help mi chodziło. Zapewniam Cie, że przed zaśmiecaniem forum, przeszukałem neta w temacie. Wiem, że takie ogólnikowe filmiki można wysuzkać w 15 sek. Chodzi mi o ocenę wizualną przedstawionych elementów, wyjaśnienie o co chodzi z tą sprężynką, jak potwierdzić obiecane przez sprzedawcę 40 kkm przebiegu i wszystko inne co może mi zagwarantować długie użytkowanie kupionego sprzęgła z dwumasą.

Pozdrawiam i dzięki za próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem na pytane, a jeszcze bardziej zamotam......

Jest jeszcze opcja, by zastąpić dwumasę nówką zamiennikiem Valeo bez dwumasy. Tu potrzebna podmiana kompletu, przestawienie przyzwyczajeń co do jazdy i potencjalny brak problemów. Wszystko opisane w postach kol. wopa

http://megane.com.pl/topic/32090-sprzeglo-padlo/page__p__252154__fromsearch__1#entry252154

Wybór i decyzja oczywiście należy do Ciebie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem na pytane, a jeszcze bardziej zamotam......

A może jednak ktoś będzie w stanie po prostu odpowiedzieć na pytanie... Pozostaję w nadziei i z góry osobie kompetentnej serdecznie dziękuję.

Edytowane przez pikasiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co może mi zagwarantować długie użytkowanie kupionego sprzęgła z dwumasą

Chyba jedynie pisemna gwarancja. A co do reszty, to ciężko będzie by wizualnie potwierdzić przebieg. Ale może ktoś już przerabiał temat i podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak użytkownik tego auta z przebiegiem 40tys km miał żyłkę sportowca, to ta dwumasa też może nie być cudowna. Ja bym poszukał warsztatów, które zajmują się regeneracjami dwumas i popytał jakie powinno zachowywać się sprawne koło, które trzymamy w ręku. Telefon do kilku takich warsztatów mniej więcej naświetli sprawę i jeśli opinie będą się powtarzać, to będzie wiadomo czego oczekiwać od używanego koła.

A pomysł z przejściem z dwumasy na jednomas nie jest głupi, na forum laguny była zagorzała dyskusja za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to na zdjęciu to nie dwumasa tylko docisk...

Sprawdzić dwumase można tylko kręcąc nią (podobnie jak na tym filmiku)Nowe koło dwumasowe jest ciężko ruszyć ręką, z czasem powstaje luz ale o zurzytej zużytej dwumasie mówimy wtedy kiedy lekkim ruchem dobija do samego końca.

 

Co do reszty sprzęgła zurzycie zużycie ocenia się po tarczy , sprężynki z tego co wiem na docisku można cofnąć.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki Panowie za odpowiedzi i podpowiedzi. Podobno w komplecie z tym sprzęgłem ma być dwumasa. Popytam faktycznie w regeneratorniach jak to wszystko wymacać.

Pozdrawiam

Edytowane przez pikasiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na yt jest filmik luk'a chcesz sprawdzić czy sprawne to tam masz jak to sprawdzić. Czyba że interesuje Cię przebieg a nie stan techniczny, to wtedy może jakoś po liczniku się uda...

 

o tu masz http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=MMW8UrEnsmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!