Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co moze byc przyczyna delikatnego pukania przy szybkim skrecaniu kierownicom lewo-prawo. Po dokladnej analizie wyszlo ze puka po lewej stronie w momencie w ktorym kierownica skrecona jest w lewo i ja puszcze zeby wrocila. Zauwazylem to kiedy zaczalem badac co mi wali w zawieszeniu po lewej stronie. Wali przy przejezdzaniu przez tory albo spowalniacze i tylko przy powolnym toczeniu sie. Ok miesiac temu wymienilem kompletne wahacze wiec silenblocki i sworzeń raczej bym wykluczyl. Czy to koncowka drazka czy łozysko mcpersona? Ktos ma jakis pomysl?

W ogole zawieszenie w megane to porazka, u kumpla w 15 letniej vectrze jest 10 razy lepiej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jakieś dziwne pukanie (jak obcieranie) ale tylko przy skręcaniu i cofaniu, i to tylko czasem.

Żaden warsztat jeszcze tego nie rozgryzł, choć jednej pomógł :-)

Wycieli katalizator :-) i pomogło trochę :P

 

Ale na wiosnę przyjdzie pora powymieniac przeguby i wsio co tam można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Co moze byc przyczyna delikatnego pukania przy szybkim skrecaniu kierownicom lewo-prawo.

 

Witam!

Mam ten sam problem z lewej strony. Gdy przejeżdżam przez głębokie dziury powoli wtedy słychać odgłos pukania oraz podczas skręcania w lewo i prawo. To samo miałem w prawym kole. Obeszło się jednak bez wymiany łożyska. Wystarczyło je rozebrać i przesmarować. Do dzisiaj jest spokój. Niestety nie wiem jak będzie teraz. Orientuje się ktoś ile kosztuje łożysko mcphersona?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam megane 1. Ostatnio daje sie slyszesz jak cos chrupie/przeskakuje przy skrecaniu kierownica, niezaleznie w ktora strone. Chyba raczej na pewno bedzie to łozysko mc persona, chociaz nie mozna wykluczyc innych rzeczy - mam tylko nadzieje ze to nie maglownica chociaz zadnych oporow przy kreceniu nie ma, silnik tez zachowuje sie normalnie. Z tego co widzialem na allegro to originalne łozyska snr okolo 20-30 zl wiec koszty znosne, nie wiem jeszcze ile sobie zycza za wymienie tego badziewia. Orientujecie sie moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!