Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megi świeci jak choinka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym momencie moje auto "myli" się w kwestii oświetlenia. Przy włączeniu kierunkowskazu miga mi naprzemian kierunek i 3-cie światło stop...itp

Po wstępnej konsultacji ze znajomymi powiedzieli mi ze prawdopodobne mam do czynienia z masowaniem przewodow elektrycznych. Zalecili mi szukanie głównego przewodu od masy, który jest podłączony do blach karoserii (przynajmniej tak to zrozumiałem) i oczyszczenie go w celu poprawy styku. Nie mam pojęcia gdzie tego przewodu szukac (Megane Coach/Coupe 1,9 dTi '99).

Bardzo prosze o informacje gdzie mam go szukac oraz ewentualnie inne pomocne w tej przypadłości sugestie.

Pozdrawiam - Karol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cięcie

robiłem ostatnio u sąsiada, dociśnij wtyczkę lampy (pod plastikiem), przytrzymaj a druga osoba niech hamulcuje. Jak to będzie to wypnij wtyczkę i przeczyść (po doginaj) piny. W prawej zrób to samo

 

Wreszcie przydałoby się zapoznać z regulaminem forum :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobny problem jutro może zerknę do kostki :mrgreen:

U mnie objaw jest taki:

wciśnięty hamulec + wrzucenie wstecznego powoduje żarzenie się świateł przeciwmgielnych oraz kontrolki na desce rozdzielczej oraz migacz się żarzy. Dodatkowo dziś zauważyłem ze nie mając włączonych wycieraczek podczas cofania zaczęła chodzić tylna wycieraczka;/ - zdarzyło się to dopiero raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak masy przy tylnej lampie,

Przeczyściłem wszystkie styki nawet je podgiąłem, przewody od masy przy tylnych lampach też wyczyszczone a choinka w lewej lampie została dziś objaw taki:

podczas wciśnięcia hamulca i włączenia kierunkowskazu razem z kierunkiem pulsowało przeciwmgielne - dzieje się tak tylko w lewej tylnej lampie. kiedyś mi się tam woda dostawała ale uszczelniłem silikonem. I nagminnie palą mi się żarówki od pozycyjnych R5W w obu lampach. Macie jeszcze jakiś pomysł jak z tym walczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!