Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpalenie jak loteria


ryba1984

Rekomendowane odpowiedzi

Nowicjusz wita wszystkich forumowiczów!

 

Mój problem to odpalanie megane iii 2009 1.6 benzyna 100KM, 60tys. przebiegu.

Otóż co kilkanaście odpaleń, zazwyczaj jak postoi samochód jakąś godzinkę, wsiadam i naciskam START, zaskoczy jakby na jeden obrót rozrusznik i się wyłącza, dodam że światła załączają się od razu automatycznie i świecą cały czas. Przy kolejnej próbie zapalenia rozrusznik zaczyna kręcić i tak kręci i kręci a auto nie łapie.. Tak jakby immo blokowało albo paliwa nie dostawał. Dopiero po kilku czasem prawie 10 próbach odpala, i tak może palić elegancko przez tydzień, a potem znowu to samo. Dodam, że pompa paliwa działa bo ją słychać jak wkładam kartę.

 

Inna sprawa to, że autko jak ciepłe odpali to traci obroty do jakieś 500/min na chwile, lub np. kiedy jadę i na światłach dam na luz obroty schodzą do 500 na kilka sekund i powracają następnie do normy tj 800-900/min. Co to może być?...

 

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to taki czujnik względnie łatwo samodzielnie wyciągnąć, przeczyścić/wymienić i zamontować. Bez podnośnika, bez specjalnych narzędzi, przez maskę.

 

Co do opadających obrotów, miałem podobnie z Laguną. Zdaje się, że pomogła wymiana KZFR, ale wersja 100KM chyba tego nie ma... Przy okazji był wymieniony pasek rozrządu i rolki, także być może to też miało wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę zaraz na komputer to zobaczę co tam wyjdzie... dam znać.

 

Dodano: 01 paź 2012 - 15:11

kolego _Big_Mac_ a mógłbyś przybliżyć temat bardziej, gdzie dokładnie jest ten czujnik? działa na zasadzie zjawiska halla czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi w sprawie czujki, w środę wezmę sie za to.

 

Byłem dziś u mechanika w zakładzie w Jaworznie tak jak radził kolega powyżej, no i powiem szczerzę... jestem przerażony!

Komputer wywalił ponad 40 błędów!!! Sam kierownik powiedział, że czegoś takiego nie widział jeszcze... Masakra, na liście usterek było chyba wszystko co mogło, od właśnie czujki wału, paliwa, chłodzenia, komputera głównego, lambdy, każego z cylindrów coś tam, skrzyni no wsio wsiooo...

 

Czy to jest w ogóle możliwe? Autem zrobiłem już kilka tysięcy km i nic się nie działo prócz tego uruchamiania co jakiś czas. Żadnych kontrolek engine itd nic a nic...Sprawdzałem płyny, oleje, mechanike ogólnie i wszystko gra... Mówił mi mechanik, że prawdopodobnie ktoś grzebał przy komputerze głównym...

Proponował, że można go wyjąć i sprawdzić na innym sprzęcie ale autko kilka dni nie moje i portfel chudszy o 600 minimum.

 

Zostawiłem więc 50 zł za usługę i postanowiłem jeździć, a w najbliższy wolny dzień sprawdze sam tą czujke od wału i zobaczymy co dalej...

Opiszę dalej co i jak gdy to zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak clipem... Wydaje mi się, że jest jakiś błąd na linii clip - samochód bo przecież tyle błędów niemożliwym jest żeby auto chodziło dobrze, nawet większości błędów nie szło usunąć bo wywalało błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!