Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrazki w pierwszym poście - troszkę bez sensu


typical

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy chyba wie do czego służy telefon komórkowy, smartfon, czy tablet. Każdy kto rozróżnia te zabawki ma też świadomość ich możliwości.. Nie dla każdego jednak korzystanie z wszystkich możliwych funkcji tych urządzeń i softu jaki tam wsadzili jest jednakowo komfortowe. Mnie przykładowo brakuje wstawionych w oprawki szkieł na nosie na stałe, bym tam drobne detale mógł wypatrzeć. Posiadam już takie, jednak stosuję do użytku w krańcowych sytuacjach, jak trzeba igłę nawlec albo reklamę z EURO AGD przeglądnąć (wybitnie mikroskopijny druk). Z tego też względu patrzałki zazwyczaj leżą w innym miejscu, niż ja się znajduję.

I pomimo, że technika 21 wieku to umożliwia, to internet i tak przeglądam tylko na lapku i tylko w domu, bo tu detale większe, łącze mam szybkie i bez limitu danych. Nie jestem masochistą by sobie w plenerze krzywdę robić ślęczeniem nad 3,5 calowym ekranem telefonu, do którego czasami i słońce zagląda, tylko dlatego, że fon to umożliwia. Tam wystarczy że widzę kto do mnie dzwoni i jakie cyfry wybieram. Czcionka przełączona na największą, tak więc SMS-a w ostateczności też na wysuwanej klawiaturze qwerty napiszę.

Każdy korzysta z tego co mu wygodne, według własnego uznania.

Chyba nie warto tego dalej drążyć, bo w ten sposób odbiegamy od tematu, czy te foty maja być tylko w 1 poście, czy również na dalszych stronach.

Proponuję na powrót nad tym podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien tak żeby skończyć temat to popatrz na swojego posta i kolegi wcześniej. Widzisz różnicę? Ja tak. Ty piszesz o sobie, do czego Ty używasz sprzętu, natomiast kolega to uogólnia pisząc, iż do przeglądania netu używa się (w rozumieniu powinno) komputerów, więc kolega typical niech się nie odzywa tylko korzysta z kompa, a nie telefonu czy tabletu. Tylko dlatego zacząłem drążyć temat. Nie nawidzę jak ktoś uogólnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy korzysta z tego co mu wygodne, według własnego uznania.

Tym zdaniem miałem nadzieję odpowiedzieć wszystkim i rozwiać wszelkie wątpliwości, a także zablokować próby narzucania komuś własnych przyzwyczajeń czy widzimisię, co do czego służy lub służyć powinno.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja bardzo często jestem u siostry na wsi, gdzie komputer jest na piętrze. Z racji tego, że jeżdżę na wózku inwalidzkim włażenie na górę i podpatrzenie czegoś jest mega uciążliwe. Dlatego chwytam telefon i podpatruję pomysły. No i włączam posta i mi się zaczyna ładować. Jak transfer jest wolniejszy trwa to dobre 5 - 10 minut. Jak się nie wszystkie obrazki załadują, to już jestem mega zły, bo trzeba odświeżać. I znów czekać te 5 - 10 minut. A transfer sobie leci. Dlatego właśnie wyskoczyłem z propozycją, by w pierwszym poście umieścić jedynie pierwsze zdjęcia autka, a potem jedynie po jednym małym zdjęciu przeróbek i modów i linku do nich. Zrozumcie nie każdy ma w danej chwili możliwości i szybki dostęp do laptopa. Dla mnie to właśnie komórka jest podstawowym narzędziem pracy przy ulepszaniu aut. Bo poręczna, z zawsze dostępnym netem i zawsze przy mnie. Z racji tego, ze administruję na kilku stronach - podam parę ciekawostek. Na Joe Monster.org przeglądanie strony z komórek stanowić zaczyna już prawie 10% ruchu ogółem. Dla tych ludzi będzie niebawem wersja mobilna strony, póki co powiększymy czcionkę, by było lepiej widać. Na motokiller.pl zaczyna się powoli szaleństwo komórkowe. O ile do tej pory to było pomijalne 1 - 2%, to obecnie z Androida zaczyna korzystać już ponad 8% ogółu z czego większość w rozdzielczości 480x320 (90%) czyli z komórek. Dla nich też pomyślimy o wersji mobilnej. Zobaczcie Facebook. Ile jest komentarzy z podpisem dodano z komórki. Tego się powstrzymać już nie da. I nie pisze tego, by kogoś wpienić, ale piszę to na podstawie wieloletnich doświadczeń administrowania na Joe Monsterze od 2003 roku. Obserwowałem jak się zmieniały systemy i preferencje. A obecnego boomu smartfonowego nikt nie powstrzyma. Czy się to komuś podoba, czy nie. Ludzie chcą mieć sieć przy sobie zawsze i wszędzie. I albo się do tego strony momentalnie dostosują albo zrobią się stronami niszowymi. To nie nastąpi za rok, czy dwa, ale nastąpi czy się tego chce, czy nie. Dlatego też podałem takie a nie inne rozwiązanie.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router za 30 zeta na piętro przed kompa (lub na parter, zależnie gdzie jest przyłącze, a PCta skrętką po LANie podłączyć do niego) i komórka z WiFi, masz i szybkość i brak limitów.

Router ustawiasz tak, by wpuszczał tylko urządzenia ze znanymi numerami MAC, wpisanymi wcześniej na listę dopuszczonych. To po to, by sąsiad na wariata Ad hoc nie zasysał.

Porada na znikający pakiet danych, niezależnie od wyników tego tematu i tej dyskusji.

Aktualizacje map do GPSa w komórze też przeprowadzam tylko gdy jestem w zasięgu domowej sieci radiowej. A że mam prócz domu praktycznie na całej posesji, to często przez fona radio internetowe jest przepuszczane.

 

Dodano: 06 lis 2012 - 03:12

Dla nich też pomyślimy o wersji mobilnej

To forum też jest dostepne w takiej wersji.....

albo się do tego strony momentalnie dostosują albo zrobią się stronami niszowymi.

To akurat tu nie jest nowością. To forum jest niszowe, z tego słynie w sieci i właśnie z tego powodu wielu użytkowników tutaj jest, a nawet kilku powoli i z pewną dozą nieśmiałości wraca, choć też już śmiertelnie byli na forum i panujące tu zasady obrażeni..

No i podstawowa sprawa, forum megane.com.pl to nie fuckbook.... Proszę nie porównywać.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum też jest dostepne w takiej wersji.....

Tyle, że póki co średnio działa.

 

thumb_hosting_zdjec_1352186847__me01.jpg thumb_hosting_zdjec_1352186955__me02.jpg

 

Ale jak już się przebije człowiek przez te dziwne komunikaty, to można przeglądać na komórce to forum - popatrz jak nawet to czytelnie wygląda - obalam tu Twoja lanie wody, że komórka jest do dzwonienia tylko i wyłącznie:

 

thumb_hosting_zdjec_1352186989__me03.jpg

 

Da się przeczytać? Owszem, że się da i do tego nawet całkiem nieźle widać.

 

A co do Twojego pomysłu na router - no jest on genialny - popatrz że sam na to nie wpadłem! Nawet go tam zainstalowałem. I nie za 30 zł, tylko za 150. Problem jednak w tym, że router jest na piętrze od strony drogi, a garaż blaszany stoi od strony bramy jakieś 50 metrów od domu po drugiej stronie, niż router i za czorta nie chce łapać tam sygnału z Wifi. A przeniesienie routera gdzie indziej nie wchodzi w grę ze względu na układ pokojów i na to, że siostra po prostu nie chce wiercić sobie więcej dziur w domu. A neta mają w pakiecie z TV sat, które to TV jest właśnie tylko i wyłącznie w tamtym pokoju. Tak więc wifi hula ładnie po domu, ale tylko na piętrze, bo na parterze już średnio, a w garażu wcale. To tyle jeśli chodzi o Twój pomysł z routerem.

 

I nie będę z Tobą dyskutował więcej, tylko życzę z całego serca Ci tego, żebyś kiedyś musiał koniecznie otworzyć swojego posta o Megance z komórki i to najlepiej jeszcze jak będziesz za granicami kraju. Może wtedy zrozumiesz o czym piszę. Bo teraz rzeczowe argumenty nie docierają do Ciebie wcale.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, dziwne komunikaty? :(

 

Kolego, jakbyś był obeznany w smartfonach, aplikacjach itp. to byś wiedział, że do czytania forów można używać dedykowanych aplikacji. Forum megane.com.pl oprócz wersji mobilnej oferuje dostęp przez aplikacje Tapatalk i Forum Runner. Wystarczy kliknąć OK przy pierwszym komunikacie, aby dowiedzieć się więcej. Nie wpadłem na pomysł, że komunikat może zostać uznany za błąd. Komunikat wyłączyłem specjalnie dla Ciebie. A to, że masz słaby zasięg, albo gubi Ci pakiety po drodze, stąd komunikat, że strona nie odpowiada to moja wina?

To dla wyjaśnienia o dziwnych komunikatach.

 

Ale wracając do wątku głównego, czekamy na opinie innych użytkowników, na razie bardzo mało osób zabrało głos...

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, dziwne komunikaty? :(

 

Kolego, jakbyś był obeznany w smartfonach, aplikacjach itp. to byś wiedział, że do czytania forów można używać dedykowanych aplikacji. Forum megane.com.pl oprócz wersji mobilnej oferuje dostęp przez aplikacje Tapatalk i Forum Runner. Wystarczy kliknąć OK przy pierwszym komunikacie, aby dowiedzieć się więcej.

Klikałem i aplikacja owa kosztowała 6 zł + VAT (przekierowanie do Android Market). Co to za przyjemność pobierać aplikację do przeglądania tylko tego forum. Dobrze, że to wyłączyłeś, bo to mocno drażniło. Jak pisałem - ja to obejść potrafiłem i wbijałem się na forum ze standardowej przeglądarki - zobacz trzeci screen. Ale osoba zaczynająca przygodę ze smartfonem jak zobaczy taki komunikat kliknie i każą zakupić aplikację by to forum przeglądać, to od razu powie - pogięło ich?

 

Widzisz? Jak można spokojnie i bez nerwów rozwiązywać szybko problemy?

 

A to, że masz słaby zasięg, albo gubi Ci pakiety po drodze, stąd komunikat, że strona nie odpowiada to moja wina?

Drugi komunikat jest następstwem, jak nic nie kliknąłeś w pierwszym (albo kliknąłeś anuluj). Pojawiał się po prostu i już. Zobacz zasięg WIFI - tu akurat fotki z mojej chaty i komórka leży pół metra od routera. Generalnie na to forum można było się dostać wpisując w google słowa kluczowe i od razu klikając linkę przekierowania na posta.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem autorem tej aplikacji, służy ona do przeglądania nie tylko megane.com.pl, ale każdego forum, które dokonało integracji z aplikacją, a jest ich bardzo dużo. Jak mnie pamięć nie myli to albo Tapatalk albo Forum Runner było za darmo. Może ostatnio coś się zmieniło. Niech wypowiedzą się koledzy, którzy korzystają z tych aplikacji, można dużo zaoszczędzić jeśli chodzi o transfer.

Obsługa aplikacji została wprowadzona na wniosek użytkowników.

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli to albo Tapatalk albo Forum Runner było za darmo. Może ostatnio coś się zmieniło. Niech wypowiedzą się koledzy, którzy korzystają z tych aplikacji, można dużo zaoszczędzić jeśli chodzi o transfer.

Niestety - zmieniło się na niekorzyść

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkpro.activity&hl=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.endoftime.android.forumrunner&hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typical Do przekłamań i naciągania faktów muszę się odnieść, mnie dotyczą:

W poście #36 wstawiasz cytat mojej wypowiedzi a potem wciskasz że to o używaniu komórek li tylko do dzwonienia, to moje słowa....

Ale jak już się przebije człowiek przez te dziwne komunikaty, to można przeglądać na komórce to forum - popatrz jak nawet to czytelnie wygląda - obalam tu Twoja lanie wody, że komórka jest do dzwonienia tylko i wyłącznie:

Niestety błąd.. W tej materii napisałem tylko, że ja komórki do przeglądania neta nie używam.

Widać prócz tych aplikacji które w komórze posiadasz, musiałbyś jeszcze jedną mieć, taką która Ci przetłumaczy tekst pisany, jego znaczenie i poda autora.

I przy okazji odpowiedź na dalszą część Twojego posta:

Problem jednak w tym, że router jest na piętrze od strony drogi, a garaż blaszany stoi od strony bramy jakieś 50 metrów od domu po drugiej stronie, niż router i za czorta nie chce łapać tam sygnału z Wifi.

To też jest do przeskoczenia.

Osobiście mieszkam w domu z lat 70, a jego konstrukcja jest jak betonowy bunkier. Miałem podobne problemy z pokryciem sygnału, wiec dokupiłem 2 router, taki za 130 zł i jest równolegle do pierwszego połączony, tak że teraz mam zasięg praktycznie na całej posesji. (można jeszcze jedną z jego 3 antenek na dookólną zewnętrzną podmienić i na elewacji zewnętrznej zawiesić) Nie gryzą się i działają jak należy. Na tym szkielecie wisi tuner TV i 2 PC-ty po LANie (PC zazwyczaj nieużywane) zaś po WiFi 4 lapki z tego jeden dziadek IBM rezerwa, oraz 3 komóry i drukarka. Zazwyczaj 3 lapki i któraś z komórek pracują równolegle. Na listę dopuszczonych MACów są jeszcze dopisane urządzenia przenośne znajomych i bliskiej rodziny, tak w razie czego.

w poprzedniej wypowiedzi wspomniałem tylko o jednym routerze, by podsunąć pomysł rozsyłu, a nie opisywać strukturę sieci.

życzę z całego serca Ci tego, żebyś kiedyś musiał koniecznie otworzyć swojego posta o Megance z komórki i to najlepiej jeszcze jak będziesz za granicami kraju.

Musiałbym na głowę upaść, by będąc za granicą (zazwyczaj na wakacjach) chcieć oglądać własne czy cudze auto na forum i to jeszcze przez fona, w kraju tego przez fona nie robię, co dopiero tam.

Co innego tematy techniczne, bo taka potrzeba może zaistnieć, te jednak są zbudowane na innych zasadach i rozumiem- dyskusji nie podlegają.

Inna sprawa, nie używam androida to i problemów z komunikatami w wersji mobilnej w czasie prób nie stwierdziłem.

Tak więc za życzenia dziękuję, jednak one się nie spełnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest do przeskoczenia.

Osobiście mieszkam w domu z lat 70, a jego konstrukcja jest jak betonowy bunkier. Miałem podobne problemy z pokryciem sygnału, wiec dokupiłem 2 router, taki za 130 zł i jest równolegle do pierwszego połączony, tak że teraz mam zasięg praktycznie na całej posesji. (można jeszcze jedną z jego 3 antenek na dookólną zewnętrzną podmienić i na elewacji zewnętrznej zawiesić) Nie gryzą się i działają jak należy. Na tym szkielecie wisi tuner TV i 2 PC-ty po LANie (PC zazwyczaj nieużywane) zaś po WiFi 4 lapki z tego jeden dziadek IBM rezerwa, oraz 3 komóry i drukarka. Zazwyczaj 3 lapki i któraś z komórek pracują równolegle. Na listę dopuszczonych MACów są jeszcze dopisane urządzenia przenośne znajomych i bliskiej rodziny, tak w razie czego.

w poprzedniej wypowiedzi wspomniałem tylko o jednym routerze, by podsunąć pomysł rozsyłu, a nie opisywać strukturę sieci.

Można wszystko zrobić. Tylko w tym wypadku o wiele prościej jest kliknąć używaj sieci komórkowej do przeglądania Internetu. Skoro mam taka możliwość i to jako część abonamentu za który płacę uczciwie co miesiąc, to chyba musiałbym na głowę upaść, by w całym domu siostry antenki wszędzie ustawiać. Czy ty się naprawdę dobrze czujesz? Próbujesz mi wmówić, że z Warszawy do Łodzi najprościej jest pojechać przez Gdańsk. A jak spotkam kumpla, który będzie mieszkał gdzieś, gdzie nie ma sieci i jemu będę chciał pokazać parę ciekawostek na forum do odgapienia to co wtedy? Doradzisz mi, bym sobie kabel z domu pociągnął taki 100 kilometrowy?

 

A komórki, czy też smartfona do oglądania takich tematów nie używam, mój wzrok i wygodnictwo na to nie pozwala, choć z obowiązku powinienem i takie posty na takim minimalistycznym sprzecie otwierać.

To, ze nie używasz nie oznacza, że inni też nie mogą - zasugerowałeś, że mało co widać na tym minimalistycznym sprzęcie - to Ci pokazałem że widać i to całkiem dobrze. To, że Ty tego nie używasz nie oznacza, że inni też nie. I dlatego uszanuj też innych, którzy używają.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że tylko kolega typical chce by zmienić zasady zamieszczania fotek. Jestem w stanie zrozumieć Twoje argumenty ale czy aby nie za bardzo narzucasz swoją wolę innym :(

I jeszcze jedna, moja osobista prośba - NIE PORÓWNUJ TEGO FORUM DO FORUM VW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!