Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obrazki w pierwszym poście - troszkę bez sensu


typical

Rekomendowane odpowiedzi

http://megane.com.pl/topic/23618-arczi92-renault-megane-i-ph-ii-classic-14-16v-01/ popatrz na ten temat. ile jest fotek tam. I teraz znajdź mi tak na szybko gdzie pisze w poście o nakładkach pedałów, gdzie je kupił, i ile za nie dał. Następnie znajdź mi konkretny opis montażu silników w tylnych drzwiach, bo czeka mnie wymiana i widzę, że kolega to robił, a dał za mało fotek. Dlaczego dał tak mało? Bo jakby dał w pierwszy post całą procedurę z fotkami, to było by ich pewnie ze 30 szt i już by było niefajnie. A jakby dał jedną z linkiem - procedurę wymiany silniczków ze zdjęciami opisałem tutaj i linek do konkretnego posta w temacie było by już OK.

 

Ja twierdze, że taki sposób przedstawiania jest bardzo zły. A jak ktoś prosi o doprecyzowanie jak coś zrobiłem i o konkretną fotkę to co? Wstawiam ją w pierwszy post i piszę - patrz kolego na fotkę numer 145 w poście pierwszym. Przecież to paranoja kompletna i zupełny bezsens. Dlaczego nie może być powiedzmy jak tu http://megane.com.pl/topic/29312-jasniejsze-oswietlenie-wnetrza/ Ubyło by kogoś? Dlaczego ja nie mogę wrzucić swojej fotki do postu innej osoby, jak ona się pyta jak zrobić coś tam, a ja to robiłem i mam dokumentacje foto. Albo zasugerować inne rozwiązanie pokazując na moim foto jak to wygląda u mnie. No nie mogę, bo przecież fotka POWINNA się znaleźć w pierwszym poście.

 

Jak dla mnie ten wymóg jest zupełnie pozbawiony sensu. Bo ktoś sobie tak wymyślił i tak ma być. Tylko nigdzie indziej tak nie ma - bo inni zrozumieli już, że takie zakazy są totalną bzdurą i pozwalają ludziom repostować fotkami i ewentualnie fotki uzupełniające temat dawać do repostów.

 

Powiadasz, że opisuję swojego Passata - pokaż w ilu postach - raz napomknąłem pokazując fotki lamp tylnych. A czemu masz tyle nienawiści do tego auta? Mam go od lat 7 wydałem na nieplanowane remonty w nim całe 300 zł na czujnik od klimy, wiskozę i sprzęgiełko od alternatora. Meganka przez rok pociągnęła mnie już na 4 tysie, a końca nie widać. Ot i cała różnica pomiędzy niemiecką solidnością, a Francuską fantazją.

 

Jakoś nie widzę tego sposobu w Twoim 1 poście Twojego tematu, jest fotka, czasami kilka, jest czego dotyczy, linków do szczegółowego, a nawet ubogiego (jaki jest) opisu do dalszej części tematu brak.

Nie ma tego sposobu z jednej prostej przyczyny. Mam procedury wymiany lampek na ledowe takie samodzielnie zrobione, mam ładnie opisane ambiente w aucie, mam fotki jak zamontować alu ramki, mam fotki ze zmiany podświetlenia w konsoli czy w zegarku, mam bardzo dużo fajnych fotek. Ale nie będę ich wstawiał tu. Dlaczego? Ano dlatego, że jak chciałbym to robić, to w pierwszym poście było by już ze 300 fotek. Ciekawe kto by się przez to przebił oglądając opisy w temacie w stylu - rozbieramy lampkę jak na foto 169 w pierwszym poście. Następnie odginamy blaszkę (foto 170)... Powodzenia życzę. Linków też nie dawałem, bo nie opisywałem ulepszeń w aucie przez ten bezsens z fotkami.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na ten temat. ile jest fotek tam. I teraz znajdź mi tak na szybko gdzie pisze w poście o nakładkach pedałów, gdzie je kupił, i ile za nie dał.

Dlatego napisałem, że wystarczy wprowadzić według Twojego pomysłu obowiązek linkowania pod fotkami w 1 poście miejsca, gdzie jest dany opis modyfikacji.

Oczywiście taka czy inna zmiana nie pozmienia tego co już w tych postach jest zamieszczone, nikogo nie zmusimy by dokonał zmian zgodnych z wprowadzonymi zmianami w juz zamieszczonych postach. Nadal będzie to samo co jest.

Dlaczego dał tak mało? Bo jakby dał w pierwszy post całą procedurę z fotkami, to było by ich pewnie ze 30 szt i już by było niefajnie.

Z 30 fotek i opisu zazwyczaj robi się manual i zamieszcza w downloadzie. Czasami w odpowiednim dziale tematycznym, tu albo elektryka albo nadwozie podwozie wnętrze, a nawet tuning byłby takim właściwym miejscem.

 

Dlaczego nie może być powiedzmy jak tu http://megane.com.pl...tlenie-wnetrza/ Ubyło by kogoś? Dlaczego ja nie mogę wrzucić swojej fotki do postu innej osoby, jak ona się pyta jak zrobić coś tam, a ja to robiłem i mam dokumentacje foto. Albo zasugerować inne rozwiązanie pokazując na moim foto jak to wygląda u mnie. No nie mogę, bo przecież fotka POWINNA się znaleźć w pierwszym poście.

Linkowany temat jest tematem ogólnym w innym dziale.

Dział o który kruszymy kopie jest działem na innych zasadach. gdyby było to możliwe jak piszesz to zapewne wstawiłbyś komuś w temat z jego autem 30 fotek zapewne passata choć miało być o Jego meganie. Właśnie i z tego powodu jest to ograniczenie. Ten dział jest z tematami prywatnymi danego użytkownika o jego aucie, porady techniczne w innych działach. Zawsze w odpowiedzi na zapytanie możesz do innego działu, czy też manuala gdzie opis z fotkami przedstawiłeś linkować. Po co komuś własnym wózkiem temat zaśmiecać???

pokaż w ilu postach - raz napomknąłem pokazując fotki lamp tylnych.

Nie taki znowu raz:

post #4 3 odnośniki

post #6 1 odnośnik

post #10 2 odnośniki

post #14 5 odnośników

Wychodzi że fotek paska w tym temacie masz więcej jak meganki

Twój nie Twój na fotkach pasek.

Nawet do takich fanaberii dochodzi (doprowadziłeś) że w poscie #19 pada pytanie o paska, a nie o megi której temat dotyczy. Nawet z wklejeniem kopi Twojej foty.

Mam go od lat 7 wydałem na nieplanowane remonty w nim całe 300 zł na czujnik od klimy, wiskozę i sprzęgiełko od alternatora. Meganka przez rok pociągnęła mnie już na 4 tysie, a końca nie widać.

No i super że mogłeś się znowu mimochodem paskiem na tym forum pochwalić. Niestety nie podnieca mnie ten temat i to auto.

A czemu masz tyle nienawiści do tego auta?

Co do nich mam, to już na całkiem inny temat się nadaje.

 

Dodano: 05 lis 2012 - 00:55

Linków też nie dawałem, bo nie opisywałem ulepszeń w aucie przez ten bezsens z fotkami.

Zapewne teraz tylko czekasz, by to komuś w temat o Jego aucie jako odpowiedź wkleić. hehehe :(

Chcesz byc komuś pomocny i podzielić się swoimi doświadczeniami, to twórz temat w odpowiednim dziale, czy to o oświetleniu czy nawet manual do downloadu i sprawa załatwiona. Tam to bedzie zauważone. Jak to wstawisz w swój temat o meganie to i tak zniknie w tłumie. Mało kto przegląda wszystkie nowe posty. Nawet ludzie mający sceniole rzadko do tematów o megankach zaglądają i odwrotnie. To samo dotyczy tych którzy posiadają wersję II lub III i tematy dla I są im obojętne. Trzeba naprowadzać na podobieństwa co zazwyczaj robimy. trudno jednak zapamiętać co kto ma w swoim temacie w: Nasi użytkownicy i ich auta.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim temacie na forum Passata też wtykam fotki Reńki, jeśli mam w niej rozwiązania jakie chcę przerzucić do Passka, a jakich tam nie mam. I nikt o to kopii nie kruszy. Tylko Ty masz jakieś dziwne fobie. Poczucie niższości z Ciebie wychodzi? To nie temat o Passacie, więc nie rób tu OT, tylko dyskusja o bzdetnej ilości zdjęć w poście 1. Chcesz zasad? Proszę bardzo. Od jutra będę dowalał do postu 1 KAŻDĄ fotkę Reni jaką mam. A mam ich sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczyna Ci brakować argumentów do normalnej dyskusji skoro już podjazdy presonalne stosujesz i nawet GROŹBY:

Od jutra będę dowalał do postu 1 KAŻDĄ fotkę Reni jaką mam. A mam ich sporo...

Jakby to ferdek kiepski podsumował:

"Panie a co mnie to ***** obchodzi?"

Spisz sobie licznik oglądalności tematu i porównuj po dodaniu tych fotek. Będziesz wiedział jaki jest popyt na ten temat....

Masz gotowe:

24 Odpowiedzi

1932 wyświetleń

Tak więc, nie widząc możliwości dalszej merytorycznej dyskusji, temat odpuszczam. Swoje zdanie i argumenty przedstawiłem w poprzednich postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ferdek kiepski podsumował:

Ferdek Kiepski - tak przez szacunek dla osoby i przez to, że tak się w języku polskim zwykło pisać imię i nazwisko

skoro już podjazdy presonalne stosujesz i nawet GROŹBY:

Czy to jest groźba? O nie - pisałeś, ze za mało tam fotek Reni - będzie zatem więcej. I z hosta forumowego. Pokaż mi podjazd personalny - póki co tylko Ty go uskuteczniasz.

Chyba zaczyna Ci brakować argumentów do normalnej dyskusji

Moje argumenty są na górze i się absolutnie z nich nie wycofuję. Podałem co według mnie jest złe i jak zrobić, by nie było takiego skakania tu post, a tam zdjęcie. Bo teraz to wygląda jakbym swoim gościom opisywał co jest na danej fotce, po czym kazał im iść do następnego pokoju, by tą fotkę zobaczyli, a następnie znów im to opisywał i oni by znów potulnie szli fotkę zobaczyć. Mało tego - w pokoju mieli by tylko porozkładane albumy i musieli by sobie tę fotkę sami odszukać. A jakby ich coś zaciekawiło konkretnego i przyszli by mnie się zapytać co tam jest, to ja im bym odpowiedział, albo nie. Tak to teraz właśnie wygląda. A ja chcę, by wyglądało to tak, że ja trzymam album ze zdjęciami, pokazuję go gościom i oni zadają konkretne pytanie, a ja na nie odpowiadam mając to zdjęcie przed nosem. Albumy mam już poukładane i opisane i jak kogoś ciekawi dany album, to sobie go wybiera, idzie z nim do mnie i sobie dyskutujemy o tym co jest na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferdek Kiepski - tak przez szacunek dla osoby i przez to, że tak się w języku polskim zwykło pisać imię i nazwisko

Napisane w ten sposób świadomie, zgodnie z poszanowaniem jakim darzę tą osobę zabawną i dosadną w swoich wypowiedziach ale jednak fikcyjną z tasiemca telewizyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak widzę (czytam) nie przekonacie się nawzajem. :(

Jak czytam wasze tutejsze posty to i jeden i drugi ma swoje słuszne racje i argumenty.

Obaj użyliście konkretnych argumentów i co gorsza w takiej sytuacji, obaj macie rację. :)

Dajmy się wypowiedzieć innym, póki co jak dla mnie to zbyt mało głosów ZA i zbyt mało PRZECIW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niech inni też zabiorą głos i się wypowiedzą. Osobiście wg mnie obecny stan rzeczy jest dobry, mowa o fotkach w pierwszym poście. Trzymanie zdjęć w pierwszym poście wraz z opisami to chyba nie jest zła rzecz, odwiedzjący mam wszystko w jednym miejscu. Z punktu widzenia właściciela tematu skorzystanie z opcji edycji zamiast dodania nowego postu to nie problem. Też mam urządzenia mobilne, iplusa i pakiety danych w telefonie i osobiście nie narzekam.

Może warto w takim razie pogodzić te dwie metody prowadzenia tematu. Dodając nowy post np. na drugiej stronie tematu wklejamy fotki z hostingu zdjęć, te same fotki dotyczące auta (ten sam kod BB) wklejamy również w pierwszym poście, w ten sposób mamy dla świeżych odwiedzających wszystko w jednym miejscu, a stali bywalcy tematu mogą sobie go odwiedzać już od drugiej strony mając tylko nowe fotki i tylko o nich dyskutować. Jest to tylko koncept nowego rozwiązania, do dyskusji.Jak macie jeszcze jakieś pomysły to śmiało piszcie.

 

Natomiast kwestia wprowadzenia tego w życie (czy innego rozwiązania), tak jak napisał gojgien nawet jakbyśmy zmienili metodę prowadzenia tematu to i tak aktualne tematy pozostaną bez zmian, bo przecież nikt nie będzie teraz edytował wszystkich tematów, ani zmuszał właścicieli wątków do ich edycji i przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie skoro tematy pokazują się na liście aktywnych tematów po aktualizacji ostatniego postu lub napisaniu nowego to komu będzie się chciało oglądać fotki z pierwszego jak temat ma klika/kilkanaście stron ? Czy nie lepiej jak fotki z modami auta itp są po kolei w postach żeby na bieżąco było widać ewentualne zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie że wszystko jest w "kupie" w pierwszym poście, ale znowu jak dodaje się nowe zdjęcia to temat się odświeża na chwilę (póki ktoś nie doda nowego tematu, lub coś w nim nie napisze) i znika znowu np. tak jak mój na 4 stronie i czuję się jakby został zapomniany :( i nikt już nie będzie "podziwał" mojej zielonej strzały :) A za każdym razem pisać w temacie "koledzy są dodane nowe zdjęcia" żeby było widoczne na dłużej to jest znowu uważane za zaśmiecanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie wypisujesz. Rozumiem, że zatrzymałeś się pod względem technologicznym w okolicach lat 2000-2006, kiedy to faktycznie tylko komputerów używano do oglądania internetu, ale to nie znaczy, że każdy się tak zatrzymał. Mamy prawie 2013 rok i do oglądania netu ludzie korzystają z komputerów, konsol, telewizorów, tabletów, smartfonówi kilku innych urządzeń. Pisząc, że na 5" nic nie widać jesteś w błędzie, bo widać wszystko.

Pod względem technologicznym nie zatrzymałem się kolego CareK w latach 2000-2006. Z czego ludzie korzystają to ja wiem i sam korzystam z nowości (Net w TV, smastfony). Ale oglądanie zdjęcia na wyświetlaczu smartfona bez jego powiększenia jest dla mnie bez sensu (po prostu jest za mało szczegółów).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już Cię kompletnie nie rozumiem. Najpierw piszesz:

Telefony są do dzwonienia a do przeglądania neta używa się komputerów

a teraz nagle piszesz o oglądaniu zdjęcia. Albo zacznij się precyzyjnie wyrażać albo najpierw zastanów się tak naprawdę o czym chcesz pisać. Poza tym, w smarftonach występuje zazwyczaj opcja multidotyku, dzięki któremu można zdjęcie powiększyć, dlatego nie za bardzo rozumiem w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Najpierw piszesz o tym, że internet powinno się przeglądać w komputerze, potem, że Tobie jednak chodziło o zdjęcie, bo nie widać szczegółów, a następnie, że Tobie jednak o nic nie chodzi, tylko koledze Typical chodziło o transfer, dlatego wskazałeś, że internet przegląda się na komputerze, a nie w telefonie. Motasz się kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!