Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wykres z hamowni 1,4 TCE


Profit

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zhamowałem swojego Scenica. Głównie dla własnej satysfakcji oraz dla sprawdzenia fabryki i rzekomych bonusów jakie daje Renault w swoich 1,4 Tce. Ogólnie wyszło 136 KM i sporo bo 214 Nm. Jak niektórym wiadomo zdarza się w serii i 140 KM ale dobrze , że nie jest mniej.

W sumie bardzo możliwe , iż jest to mój pierwszy krok w stronę założenia boxa z V-techu ( innej alternatywy w tym silniku nie ma). Pomimo iż silnik ma więcej niż w serii to dynamika ( szczególnie na wyższych biegach pozostawia drobny niesmak). Myślę , że jak autko będzie miało te 160 KM i 240 Nm to będzie w sam raz jak na ten model.

post-4427-0-95807000-1352210711_thumb.jpg

Edytowane przez Profit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba logiczne , a raczej analogicznie patrząc na wykres u mnie również jest fabryczne 190 Nm przy około 2250 obr. tylko , że potem dalej jeszcze rośnie i jest cały czas powyżej fabrycznej wartości praktycznie do około 4500 obr a więc w zakresie wartości obrotów użytecznych. A więc chyba jest lepiej :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

no tutaj to zawsze robiłem więcej niż wymaga producent. Olej ( MOTUL ) wraz z filtrem wymieniłem ostatnio we wrześniu ,filtr powietrza w maju na przeglądzie zleciłem aby wymieniono przed wymaganym przez instrukcję okresem. Jest to szczególnie ważne w silnikach z turbiną , gdzie brudny filtr powietrza stawia dużo większy opór dla łopatek wirnika turbosprężarki. Olej silnikowy wymieniam średnio co 8 tyś km. Ale lubię powkręcać silnik jak się dobrze rozgrzeje :( Poza tym ogólnie te silniki mają przeważnie trochę więcej kucy niż w serii podają ale nie jest to regułą. Co do samego paliwa to ostatnio było w baku akurat 95 z SHELLa ale wcześniej z kolei 98 tankowałem. Dodaję też regularnie dodatki Liqui & Moly do benzyny - Benzin Zusatz . Bezpieczny i renomowany uszlachetniacz paliwa.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

na razie temat jest rozwojowy ale przełożony ze względu na pojawiającą się usterkę auta i związane z tym częste wizyty w ASO. Do póki nie rozwiąże tego problemu to nie będę nic modził przy aucie bo to byłoby niekorzystne. Chodzi mi o coraz częściej pojawiające się dziwne postukiwania i grzechotanie w chwili gdy ruszam oraz dodaję lub ujmuję gaz na 1 lub 2 biegu. Sprawa jest naprawdę irytująca tym bardziej , że już nawet w ASO po mojej trzeciej już wizycie , doszli do wniosku , że faktycznie coś dziwnie stuka w momencie puszczania sprzęgła i dodawania gazu ale nie wiedzą co to jest i mam jeździć dalej , aż się nasili albo sypnie :!: W sumie występuje to codziennie ale dopiero kiedy silnik się rozgrzeje ??? Na zimnym silniku nic nie słychać. A sam odgłos jest taki jak gdyby luz był na przegubach duży lub kulki w łożysku były rozsypane. Poza tym autko śmiga jak szalone i żadnego innego negatywnego wpływu tej usterki nie widzę .

Edytowane przez Profit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!