Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gwizdy od strony silnika, skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Megane Granataur III 1,5dci 105 KM. Przy zmianie biegów, wolnych obrotach i przy lekkim dodawaniu gazu słychać gwizdy dochodzące od strony silnika. Jak nacisnę pedał gazu mocniej to zanikają. O czym to może świadczyć?

Edytowane przez Browarek112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy czasem nie jest to takie dziwne poskrzypiwanie ? Właśnie byłem ostatnio w serwisie ale jak to zawsze bywa nic nie było słychać podczas jazdy demonstracyjnej. Ja co prawda mam 1,4 Tce ale mam wrażenie , że to mocowanie przy skrzyni biegów ( łączni metalowo - gumowy)lub inaczej łapa , daje taki dziwny pogłos. Najpierw myślałem , że ze sprzęgłem jest coś nie tak bo dźwięk był najbardziej słyszalny przy ruszaniu i zmiany biegu z 1 na 2. Potem jednak zauważyłem że występuje to jak jadę wolno ( na 1 lub 2 biegu) i dodam gazu lu odejmę gwałtownie. Drogą dedukcji wywnioskowałem , że zjawisko ma miejsce przy przeciążeniu podczas ruszania , wtedy bardziej silnikiem rzuca a ten napiera na mocowanie. Ostatecznie , analogicznie w takiej sytuacji może wydawać podobny dźwięk któryś z wahaczy ale obstawiam to pierwsze. Jako, że w serwisie nic nie znaleziono ( nie wykryto)a nie chce mi się znowu jechać i wyjść na głupka , to jadę w tygodniu na kanał i zdejmę osłonę silnika i sprawdzę wizualnie oraz breszką poruszam lekko mocowania i inne elementy metalowo gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i rzeczywiście coś z tym łącznikiem. U mnie to są to takie jakby gwizdy może i poskrzypiwanie gdy lekko dodaję gazu później to zanika przy mocniejszym dodaniu gazu. Nie słychac tego równiez gdy mam wciśnięty pedał sprzęgła. Niby wszysyko chodzi dobrze ale to jest wkurzające szczególnie jak się jeździ w mieście na wolych obrotach i lekko dodaje gazu to stale takie pogwizdywanie. W trasie jak się jedzie normalnie płynneie to tego nie słychać, jedynire czasami na tempomacie, ale to wtedy gdy nie pobiera gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dźwięk taki słyszę też u siebie (1,5dCi 110KM). Wydaje mi się, że dźwięk ten jest mocniej słyszalny gdy jest chłodno. Też na początku myślałem, że na luzie nie występuje, ale jak się dobrze wsłuchałem to trochę go słychać.

W każdym razie gdy zostawiłem auto w serwisie, mechanicy nic nie słyszeli. Przy odbiorze poprosiłem faceta z obsługi, żeby się ze mną przejechał to mu zademonstruje. Dostałem odpowiedź że to normalny dźwięk dla tego samochodu. Podobno gdzieś na wężu paliwowym jest jakaś złączka czy inny element o mniejszej średnicy niż wężyk (serwisant nie powiedział dokładnie albo nie zrozumiałem) która zaburza przepływ paliwa. I dlatego przy powolnym przepływie paliwa słychać taki dźwięk podobny do wody płynącej w rurach. Jak obroty silnika są większe paliwo płynie szybciej i tego nie ma. Powiedział mi też, że w zimie będę go słyszał jeszcze mocniej.

Jeżeli serwis ma rację to pozostaje się tylko pogodzić z tymi dźwiękami. Są wkurzające ale jednak niezbyt uciążliwe.

 

PS. Jaki dźwięk wydawały wadliwe przewody paliwowe w megankach zimą? Przyszło mi teraz do głowy, że może te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ten sam dźwięk u siebie, silnik 1,5 dci 110KM. Dźwięk, choć nie głośny, to jednak pojawia się kiedy jest chłodno. Latem tego nie było. Serwis potwierdza, że ten typ tak ma i nie jest to żadna awaria. Usłyszałem podobną odpowiedź, jak kolega rob_dz. Trzeba się do tego przyzwyczaić. U mnie po "lekkim nagrzaniu silnika" objawy ustępują. Ponoć "problem" dotyczy silników 1,5 dci. Dla mnie to nie jest problem, choć dźwięk może niektórych kierowców troszeczkę irytować. Kwestia przyzwyczajenia, ale skoro nic się nie dzieje, to po co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od września jestem posiadaczem MEGI 1.4TCe.Po miesiącu jazdy usłyszałem podobny dźwięk,najbardziej słyszalny przy zmianie niskich biegów(jakby gwizd kręcącej się rolki lub łożyska).Kontrola w serwisie,wszyscy słyszą ten gwizd ale diagnozy brak.Propozycja demontażu sprzęgła i skrzyni biegów,nie wyraziłem zgody.Będzie chyba trzeba się do tego przyzwyczaić choć według mnie coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twingo miałem straszny gwizd jakbym miał turbinę.Działo się tak przy zmianie biegu i wciskaniu pedału sprzęgła. To łożysko wyciskowe tak pięknie gwizdało.Po puszczeniu pedału cichło i jechał sobie jak gdyby nic. Ja bym jeździł do momentu aż będzie naprawdę głośno i upierdliwie. :mrgreen:

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy ktoś się uporał z tym dziwnym dźwiękiem płynącym z rurek metalowych paliwa pod maską od strony pasażera bardzo wyraźnie słyszalny w środku pod deską rozdzielczą przy jeździe do 2000 obr na zimnym silniku bardziej ten dźwięk jest słyszalny po rozgrzaniu silnika troszkę mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktos już znalazł rozwiązanie tej kwestii? U mnie w Megane III również słychać ten dzwięk na niskich obrotach od strony pasażera, Mam jeszcze Scenica III z tym samym silnikiem i tam błoga cisza i nie ma żadnych niepokojących dzwięków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!