Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej w skrzyni biegów.


Panicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dwa miesiące temu wymieniłem skrzynie i sprzęgło w samochodzie. Dziś zorientowałem się że wlano do nowo wymienionej skrzyni olej Elf Automatic. Moja skrzynia to manual więc powinien być to zupełnie inny olej, mianowicie Elf Transmatic. Błąd popełniłem sam, więc na reklamacje nie mam co liczyć u mechanika który się tym zajmował, więc zwrotu kosztów za olej nie uzyskam. Chciałem was zapytać, czy mogę ekspolatować skrzynie manualna na oleju przeznaczonym do skrzyni automatycznej ? Czy mam to wymienić jak najszybciej?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są róznice, w lepkościach zwłaszcza. Zdecydowałem się na wymianę, teraz się zastanawiam czy zakupić i użyć jakiąś płukankę, żeby wyczyścić skrzynię przed wymianą oleju, bo inaczej w małym stopniu się wymieszają. Co o tym myślicie jest sens? Istnieje w ogolę taka płukanka czy to się w inny sposób robi ?

 

@ Władzio ile już zrobiłem km na tym oleju, bo to że skrzynia pracuje ok to bardzo ogólnie powiedziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamierzam wymienić olej. Zgodnie z manualem auta pisze, że ma być to olej Tranself TRX 75W-80. W ofercie Elfa dostępne są tylko Tranself NFP 75W-80 oraz Tranself NFJ 75W-80. NFJ stosuje sie do skrzyń typu Jxx, TL4 i NDX. Natomiast NFP używa się do skrzyń typu Pxx. Wiecie jaki olej lać, jaki typ skrzyni tu jest ?

Edytowane przez Panicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z "Elfem" oraz dobierałem olej zgodnie z konfiguratorem zamieszocznym na ich stronie i odpowiedni olej do tego silnika to NFJ, taki też wlałem. Zgodnie z informacjami jakie otrzymałem to NFP jest dobry do sześciobiegówych skrzyń, NFJ do pięciobiegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFP jest dobry do sześciobiegówych skrzyń, NFJ do pięciobiegowych.

A uzasadnili to jakoś?..przecież to tylko jeden trybik mniej lub więcej,nie widzę związku.Ja jeżdżę na NFP i nie czuję różnicy.Nie jest tak przypadkiem, że literki J,P na końcu to tylko oznaczenie kolejnych wersji ulepszonych pod względem właściwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!