Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mrugające ksenony MII


Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, jestem po rozebraniu skrzynki z bezpiecznikami pod maską. Odpiąłem wszystkie wtyczki, sprawdziłem wszystkie kable i wszystko jest ok. Nie widać śladów wilgoci, brudu, syfu czy innych tego typu niespodzianek. Wtyczki pospinałem, wszystko poskręcane jak należy i bez zmian :(

W sobotę ściągam zderzak i wyciągam lampy, żeby się dostać do przetwornic. Sprawdzę przewody itp.

Jedno co mnie zastanawia. Gdzie przetwornice mają wspólny sygnał? O co chodzi, bo światła mrugają oba identycznie w tym samym tempie i częstotliwości. To trochę wyklucza sytuacje, żeby coś się działo z przetwornicami i bezpośrednim ich zasilaniem. Bo mrugały by oddzielnie, niejednostajnie. Gdzie jest główne zasilanie świateł, gdzie sygnał rozdziela się na 2 pojedyncze do świateł?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawny ale, nie sprawdziłem ładowania i tak właśnie się zastanawiam czy alternator jest w 100% sprawny (ewentualnie regulator napięcia). Niby żaden błąd ładowania się nie pojawia ale tak właśnie dzisiaj pomyślałem, czy to może być przyczyną moich problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test, odpaliłem ksenony bez włączania silnika. Odpalone dłuższą chwilę i nie mrugają, więc kolejne potwierdzenie tezy z regulatorem napięcia. Alternator ładuje dobrze bo OBD na bluetooth pokazuje ~14.1V więc prawdopodobnie padł tylko regulator :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam w mojej megance II 2004 rok mam problem z ksenonami.... Żarniki wymienione na osramy w październiku. Zaczęło się od tego że lekko mrugaly, później jedna przestała świecić, po zamianach stron itp. okazało się że poszedł bezpiecznik pod maską. Wymieniłem go i mruganie ustało. Po ok dwóch tygodniach problem się pojawił ponownie, do tego wydaje mi się się swiecą trochę za nisko,wcześniej przy odpaleniu poziomując się wykonywały większy zakres ruchów. Mruganie przypomina jarzeniówkę która nie może wystartować, tzn. świecą cały czas, ale raz jaśniej raz ciemniej. PProblem może leżeć w tej magicznej skrzynce z bezpiecznikami pod maską? Pozdrawiam :)

Edytowane przez Tymek_pn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!