Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana drążka kierowniczego po wypadku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy temu miałem wypadek w wyniku którego doszło również do uszkodzenia drążka kierowniczego po prawej stronie. Naprawa poszla z ubezpieczenia wykonana w ASO Renault. Z początku byłem zadowolony było ok, niestety pare dni temu okazało sie ze ten drążek już wysiada, znajomy mechanik zaczął sprawdzac i stwierdzil jego uszkodzenie. Po odkreceniu okazało sie ze drążek był ucinany o okolo 1 cm (widac slady) by dostosowac auto ze zbieżnością. Co jest grane ?? Znajomy twierdzi ze zostalem oszukany pewnie mam cos innego skrzywione (poszła zwrotnica albo cos), serwis ASO twierdzi znowu ze to zalezy od rodzaju układu kierowniczego niepasowalo to docieli. Czy takie cos jest wogole dopuszczalne? Dziwne czemu tak szybko sie zepsuł cos mi tu nie pasuje..

Pozdrawiam

Artii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie kombinacje z układami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo powinno być więzienie! Taka sytuacja nie pownna mieć miejsca tymbardziej w ASO. Jest klika mozliwości, jedna z nich to, że masz krzywe ramie zwrotnicy dlatego skrócili drążek, po tym zabiegu trapez kierowniczy jest nie zachowany, będzie brac opony w zakrętach.

Nie daj się nabrać na tłumaczenia ASO, drążek musi pasować bez modyfikacji.

 

Widzę ze jestes z Leszna, czyżby Smektała taki numer odstawił?

 

Napisz coś więcej jaka była wielkość szkody po wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Po odkreceniu okazało sie ze drążek był ucinany o okolo 1 cm (widac slady) by dostosowac auto ze zbieżnością.

Artii

 

Witaj, nie jestem mechanikiem ale od 14 lat sprzdaje czescie samochodowe i na moje to w twoim ASO pracują lenie do kwadratu a do tego nie mają cześci na miejscu.

Do megamki powyżej 99 roku jak dobrze pamiętam sa 3 albo 4 długości drążka, powinni wcześniej zmierzyć i zabrać z magazynu lub zamówić prawidłowy. Z doświadczenia wiem, że według papierów drążka nie da się kupić :=)

 

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Naprawa auta nie była tania.. ASO za wymiane zderzaka, reflektorów, blotnika, teleskopu i pare innych elementów(elementów bylo niby sporo ale wymieniali takie elementy na fakturze jak jakies uchwyty do reflektórow itp) skasowali z ubezpieczenia prawie 9 tys. Masakra. Jeszcze taki numer. Ile istnieje rodzajów drążka kierowniczego do takiego auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!