Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v - osiągi


PiotrekP

Rekomendowane odpowiedzi

na wstępie - jeżeli temat w złym miejscu to przepraszam

nie wiem co jest - silnik 1.6 16v czyli 112KM a jedzie jak 1.4eco- czyli 175km/h to max-maxów :-/

co może być? przebieg 87tys, filtr powietrza wymieniony jakieś 7tys "temu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym 1.4eco to takie "porównanie"

Testowałem auto przy temp ok 5-8st. Pamiętam że w Megance I ph II 1,4 16v że 175km/h to był pryszcz i się prawie do 200km/h bujała a tu taki zonk :mrgreen:

Bo żadnego ogranicznika prędkości to nie ma? Czy to że komp nie wykrywa czujnika ciśnienia w oponach może mieć jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy niskich temperaturach komputer ogranicza moc silnika.

czekam na dowód potwierdzający takie rewelacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest - silnik 1.6 16v czyli 112KM a jedzie jak 1.4eco- czyli 175km/h to max-maxów :-/

A przypadkiem koledze nie grzeją się hamulce? Moja w zimę spokojnie poleci sobie tyle ile fabryka dała czyli około 200km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heble się nie grzeją, po prostu jedzie i dochodzi 175/180 i więcej nie będzie...

przyspieszenie 0-100km/h jest ok, tylko ta prędkość, niby na co dzień nie jeździ się 200 ani nawet 150, tym bardziej po mieście ale fajnie było by wiedzieć że silniczek jest zdrowy. no chyba że jest zamulony? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

spalanie normalne, trasa ok 6/100, miasto ok 8/100. auto ma 87tkm, przypuszczam że może świece i kable wn do wymiany bo jak nie były wymieniane od nowości to już pora, więc może to? aha, no i po zapaleniu jak jest zimny silnik piszczy mi pasek więc jeszcze to będzie (po rozgrzaniu pisku nie słychać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o jakiej cewce mówimy? na allegro znalazłem 2 ordzaje/typy?

nr.1 http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-clio-kangoo-megane-scenic-1-4-1-6-i2906890623.html ta to chyba do M I?

nr.2 http://allegro.pl/cewka-zaplonowa-renault-1-4-1-6-16v-clio-megane-i2902609141.html

 

nie rozumiem o co Ci chodzi z tym filmikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 2. Chodzi mi czy na 3 biegu i na 4 biegu bez problemu rozpędza do czerwonych polac u ciebie. U mnie to zauważyłem jakby duzą dziurę od 2 tys. do 4,5 tys. obr. ale podejrzewam elektrozawór albo pedał gazu. Na 1 biegu trzeba mocniej gazu żeby ruszył a na wstecznym biegu jak delikatnie dodam to to szybko rusza do tyłu niż do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozpędzaniem nie ma problemu, nie ma żadnej dziury czy czegoś takiego. po prostu - 175 i koniec zabawy. to co jeszcze zauważyłem - przy ruszaniu na 1 i po zmianie na 2 gi bieg jest szarpnięcie, ja sobie z tym radzę ale żonka narzeka. auto "skacze"- jest bardzo cienka granica powyżej której (mocniejsze naciśnięcie na gaz, bardzo delikatnie) auto dostaje porządnego kopa i wyrywa do przodu a jak w odruch odpuścisz gaz to reakcja jak bym hamulec nacisnął (w sensie gwałtowne hamowanie). nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć.

ale gdyby było coś z elektryką to by silnik jakoś nierówno pracował czy coś, więc sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...a jak auto jest na luzie to toczy się? np. z górki? albo pchanie go bez problemu?

 

Może być zatkany tłumik, katalizator, brudny przepustnica albo problem z dodatkiem paliwa. Przy 175 km/h słychać jak silnik przerywa?takie odcinające dopływ paliwa. albo zatkany filtr powietrza czy paliwa.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!