Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna reakcja na przycisk S/S


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Na wstępie na piszę, że przeglądałem forum w celu uzyskania odpowiedzi, ale zawsze mogłem coś pominąć.

 

Sytuacja która mi się dzisiaj przytrafiła i którą chce opisać miała również miejsce latem. Pisze to dlatego by wyeliminować czynnik pogodowy. Koło 9 rano wsiadam do samochodu i odpalam bez problemu. Jade po zakupy w 3 miejsca. Ostatnim miejscem jest poczta. Wracam, wsiadam, naciskam sprzegło z kartą w stacyjce i naciskam S/S. Reakcja - terkotanie w komorze silnika, dziwny dzwięk silniczków od prędkościomierza i obrotomierza, brak kontrolek, gaśnie wszystko co możliwe - i co najważniejsze nie odpala. Po takiej próbie wszystko zastyga i miga co jakiś czas lampka immobilajzera. Wyjmuje karte i powtarzam sytuacje i jest wszytko bez zmian... to terkotanie podejrzewam że jest od rozrusznika. Latem w lipcu miałem taką samą reakcję samochodu.

 

ALE jest też ważny element. Bez wcisnięcia sprzegła po wcisnięciu S/S włącza się radio - normalnie ze zapamiętanymi stacjami -, na komputerze widnieje komunikat z instrukcją odpalenia, a jak się zacznie czytać inne komunikaty kompa to wszystkie dane o przebiegu, spalaniu, trasie itp są wyzerowane. Szyby również nie mają pamięci zachowanej. Do tego przy tych próbach odpalenia słychać (tak mi się wydaje) zamki w drzwiach. Dodam że latem po 4 godzinach samochód odpalił i do dziś nie miałem z tym problemów. Obecnie autko stoi w mieście na parkingu bo nie mogłem go odpalić. Za jakiś czas pójde po nie i zobacze czy będzie możliwość wrócenia nim do domu.

 

Proszę o jakieś sugestie i prady. Po samochód pojde z kluczem by odpiąć akumulator i może to jakość wpłynie na możliwość odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź klemy-wygląda to tak jakby był za słaby akumulator, ale jak później normalnie odpala to raczej gdzieś problem z kontaktem więc sprawdź klemy. Zony samochód tak się zachowywał jak mu w końcu akumulator poległ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy trzymaja idealnie. Rozłączyłem akumulator w nadzieji że ma to związek z dziwnym zachowaniem startera. Sytuacja bez zmian. Radio rozkodowane, komputer wyzerowany. Spróbowałem odpalać z dłużej wciśniętym S/S i sytuacja zmieniła się na taką że przestało działać radio. Mógłbym pomyśleć, iż problem leży po stronie akumulatora który mógł się zacząć rozładowywać.

 

Zadzwoniłem do kolegi który podjechał w celu odcholowania auta pod dom. Spróbowaliśmy jeszcze odpalić go na pych... I udało się. Autko zapaliło, utrzymywało obroty. Na kompie wyskoczył komunikat ASR - wyłączony co mogło być wynikiem tego iż naciskałem go kilka razy w trakcie wcześniejszych prób. Po przejechaniu około 2 km znaczek wyłączonego ASR zniknął i pozostała kontrolka SERVICE. Po przejechaniu 12 km (rundka po mieście w celu podładowania akumulatora) podjechałem pod dom. Wyłączyłem autko normalnie, wyjąłem karte, zamknołem brame i spróbowałem zapalić autko. Odpaliło jak zawsze. Chwile pochodziło , ustawiłem radio i zgasiłem silnik.

 

W trakcie tej przygody podczas odłącznia akumulatora zauważyłem sytuacje podobną do tej jaką miałem 3 lata temu w starej megance - myszy. Z racji iż mieszkam na terenie otoczonym łąkami ten gryzoń mimo kotów wokół - występuje. Na akumulatorze połowa etykiety posiekała na małe kawałeczki, znalazłem również mały ślad ząbków na kablu od plusa. Mam wielką nadzieje że mysz czy myszy nie zrobią mi szkody w postaci przegryzionego kabla ale najpewniej będzie udać się do elektryka by wszystko posprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!