Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

cinas

Scenic III phI Komfortowe kierunkowskazy Scenic III Megane III Laguna III info

Recommended Posts

Witam

Wałczyłm trochę aby mieć komfortowe kierunkowskazy w Scenic III / Megane III / laguna III

Instalacja w SIII jest poprowadzona do każdego kierunkowskazu osobno z UCH co wyklucza zastosowanie prostego układu

Przełącznik zespolony pod kierownicą działa jak matryca ( układ w szachownicę + trochę elektroniki głównie diody prostownicze ) 6 x 6 przewodów

Zrobiłem układ na 7 przewodach zasilanie + i - styki bez potencjałowe, ilość mignięć jest ustawiana od 2 od 8 mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003122__dsc_0013.jpg

thumb_hosting_zdjec_1355003164__dsc_0014.jpg

Załość zamknąłem w rurce termo skurczliwej posotawiając dojście do przycisku zmiany ilośći mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003326__dsc_0016.jpg

Dwa przewdy idą do kierunkowskazów działają jako czujniki czy działa kierunkowskaz ( układ zlicza ilość mignięć )

Pozostałe 3 przewody pracują równolegle z manetką pod kierownicą wymaga dołożenia kilka elementów aby odtworzyć sterowanie oryginalne ( rozdłubałem na cześci manetki :mrgreen: ) Nie podłączać na żywca układu bez diód

Wszystkie potrzebne połączenia robimy przy UCH w jednej wiązce która idzie w górę

thumb_hosting_zdjec_1355003190__dsc_0019.jpg

Złącze szare ( 40 ) piny:

16 - wspólny manetka

39 - lewy kierunkowskaz manetka

40 - prawy kierunkowskaz manetka

Złącze zielone ( 40 )piny

21 - kierunkowskaz prawy żarówka

1 - kierunkowskaz lewy żarówka

Złącze czarne ( 12 ) piny:

5 - zasilanie +

11 - zasilanie -

W takim układzie mamy komfortowe kierunkowskazy działają wszytskie żarówki i mamy działające kontrolki na desce rozdzielczej

Moduł umieściłem pod pokrywką bezpieczników aby było można łatwo zmienić ilość mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003232__dsc_0020.jpg

Edytowano przez cinas
  • +1 1

Ekstra manual. Nie wywala Ci żadnych błędów? Mój Szczeniak jest na gwarancji więc nie mogę ingerować w nic, ale gratuluję pomysłu. Miałe coś takiego w Zafirze B. Przy zmianie pasa np na autostradzie sprawdza się znakomicie.

Edytowano przez norbert_p

Błędów brak , działa jak fabryczne :mrgreen:, trochę się do tematu przygotowałem aby działało jak fabrycznie

Będzie mała modyfikacja, tak moja mała fanaberia :D

Działa jak fabryczne? Tzn, że Sceniki III mogą to mieć w opcji - montowane oryginalnie? Jak dla mnie bomba, ale elektronik ze mnie do bani więc na "och-ach" i "ach-ach" pozostanę :mrgreen:

Z tego co wiem to nie matego w pocji

Eeee nie jest tak strasznie aby to podłączyć :mrgreen:, chętnie pomogę tylko torszkę daleko masz do mnie :D

Z tego co wiem to nie matego w pocji

Eeee nie jest tak strasznie aby to podłączyć :(, chętnie pomogę tylko torszkę daleko masz do mnie :)

Cinas, podajesz, że jesteś z Kaczorów. Prawdopodobnie będę wybierał się tam po kartę+kodowanie do Megi III z HF.

Czy Twój patent na tryb autostradowy kierunkowskazów zadziałałby w mojej Megi? Jest to faza I z 2010 i raczej ani Clipem ani innym cudem nie odpali się takiej funkcji. Wrzuć proszę ile życzysz sobie ew za takie cudo.

Edytowano przez damiar

Tak jestem z Kaczor :(, a będziesz jechał do Arka do Morzewa

Patent zadziała bez problemu w MIII

Mam takie coś w vc, polecam świetna rzecz.

Przy zmianie pasa np na autostradzie sprawdza się znakomicie.

W mieście tez się sprawdza

Cinas,

wielkie dzięki za poświęcony czas (w czwartek) i załatwienie zarówno tematu "autostradowego trybu kierunkowskazów" jak również a może przede wszystkim "trwałe zgaszenie klucza", który mimo licznych starań tzw fachofcóf z szacownego serwisu świecił się w najlepsze. Fakt- mam do Ciebie daleko ale teraz wiem, że warto zachować z Tobą kontakt bo bez dwóch zdań tematy związane z Reniami "rozkminiasz" koncertowo. Przy okazji (nie znam nick-a) pozdrawiam i dziękuję za profesjonalne załatwienie sprawy z kartą startową Chłopakom "ze stajni Electric Cars" z Morzewa.

Na koniec do wszystkich, którzy zerkną na mój post - polecam kontakt z Cinasem - Gość na serio wymiata w tematach Renówek !!!

Marcin pozdrawiam - Krzysiek

Tak jestem z Kaczor :D, a będziesz jechał do Arka do Morzewa

Patent zadziała bez problemu w MIII

Ważne że wszystko działa :D jak należy

Działa ekstra!

Marcin a co myślisz o patencie z aledrogo: http://allegro.pl/show_item.php?item=3565573613

Jak uważasz warto dozbrajać moją Megi w ten bajer? Korci mnie bo twierdzą w opisie aukcji , że można do tego dopiąć bezproblemowo czujniki parkowania - w moim przypadku przednie.

Chyba by mi się sprawdziły bo w fabrycznych kubełkach siedzę raczej nisko i widoczność do przodu przy podjeżdżaniu pod przeszkody nie powala.

Skrobnij proszę kilka słów jak to widzisz i ew na co zwrócić uwagę i o co jeszcze ich dopytać jak ostatecznie zdecyduję się by kupić.

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowano przez damiar

Mam cos takiego , ale na module DS-454 obsługuje SIII i MIII ten co podałeś nie ma w spisie MIII

http://megane.com.pl/topic/48096-doswietlanie-zakretow/page__p__353358__fromsearch__1#entry353358

Do poprawnej pracy jest wymagane dołożenie dwóch porzekaźników aby rozdzielić fabryczne halogeny - halogeny w skrzynce schodzą sie do jednego punktu

DS-454 mogę mieć w lepszej cenie

Edytowano przez cinas_

Schemat instalacji możesz wrzucić jak te przekaźniki podłączyć :!:

Dodano: 19 paź 2015 - 16:41

jak działa te doświetlanie zakrętów po włączeniu kierunkowskazu czy jak skręce koła

Edytowano przez aston76

Po właczeniu kierunkowskazu , działa do prędkosći 40 km/h zgodnie z przepisami

Kupiłem Cinas od Ciebie ten moduł i chciałbym to wreszcie podłączyć:) będzie to w megane 3 . Mógłbyś mi dokładnie wyjaśnić gdzie jest ten uhc i tam wszystko robimy przy jednej wtyczce czy przy 3 ? I tam piny są podpisane? Mam się wpisać w kabel tzw ściągać z niego instalacje i jakoś się dopiac czy może wyciągnąć dany pin i włożyć je razem? Dzięki za pomoc 

I skąd mam wiedzieć który kabel wpiąć np w pin 16 ? 

Uch jest obok bezpieczników pod osłoną pod kierownicą , na wysokości lewego kolana , przewody podłączamy do instalacji samochodu , nie da się wypiąć pin i wsunąć razem

A jak wpiąć się? Izolację zdjąć czy jak ? I potrzebuje 3 wtyczki tak? Czy to wszystko w jednej ? 

W motoryzacyjnym kupisz szybkozłączki zaciskane na przewód. Bez rozcinania, lutowania.

@cinas Twój moduł pasuje do Megane II? Chciałbym moduł miękkich kierunkowskazów i doświetlanie zakrętów.

Odświeżę, również interesuje mnie doświetlanie zakrętów i autostradowe kierunki, można jeszcze dostać taki moduł od Ciebie kolego?

Program DDt4all +ELM 327 BT i właśnie aktywowałem kierunkowskazy autostradowe. Mam UCH w wersji ECU:  BCM95_SW25_v1,1. Poszło gładko, działają.

Edytowano przez aniewa
  • +1 1

Pamiętasz jaki parametr zmieniłeś ?

Jak wejdziesz w odpowiedni UCH to: flasher-flasher configurator i w oknie "ekran" w linii "Tpulse_CE" zmieniasz z "send" na "true". Oczywiście klikasz na ekspert by umożliwić zapis.

Poniżej scren z ddt4all.

11.PNG

Edytowano przez aniewa