Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komfortowe kierunkowskazy Scenic III Megane III Laguna III info


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wałczyłm trochę aby mieć komfortowe kierunkowskazy w Scenic III / Megane III / laguna III

Instalacja w SIII jest poprowadzona do każdego kierunkowskazu osobno z UCH co wyklucza zastosowanie prostego układu

Przełącznik zespolony pod kierownicą działa jak matryca ( układ w szachownicę + trochę elektroniki głównie diody prostownicze ) 6 x 6 przewodów

Zrobiłem układ na 7 przewodach zasilanie + i - styki bez potencjałowe, ilość mignięć jest ustawiana od 2 od 8 mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003122__dsc_0013.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1355003164__dsc_0014.jpg

 

Załość zamknąłem w rurce termo skurczliwej posotawiając dojście do przycisku zmiany ilośći mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003326__dsc_0016.jpg

 

Dwa przewdy idą do kierunkowskazów działają jako czujniki czy działa kierunkowskaz ( układ zlicza ilość mignięć )

Pozostałe 3 przewody pracują równolegle z manetką pod kierownicą wymaga dołożenia kilka elementów aby odtworzyć sterowanie oryginalne ( rozdłubałem na cześci manetki :mrgreen: ) Nie podłączać na żywca układu bez diód

Wszystkie potrzebne połączenia robimy przy UCH w jednej wiązce która idzie w górę

 

thumb_hosting_zdjec_1355003190__dsc_0019.jpg

 

Złącze szare ( 40 ) piny:

16 - wspólny manetka

39 - lewy kierunkowskaz manetka

40 - prawy kierunkowskaz manetka

Złącze zielone ( 40 )piny

21 - kierunkowskaz prawy żarówka

1 - kierunkowskaz lewy żarówka

Złącze czarne ( 12 ) piny:

5 - zasilanie +

11 - zasilanie -

 

W takim układzie mamy komfortowe kierunkowskazy działają wszytskie żarówki i mamy działające kontrolki na desce rozdzielczej

Moduł umieściłem pod pokrywką bezpieczników aby było można łatwo zmienić ilość mignięć

thumb_hosting_zdjec_1355003232__dsc_0020.jpg

Edytowane przez cinas
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra manual. Nie wywala Ci żadnych błędów? Mój Szczeniak jest na gwarancji więc nie mogę ingerować w nic, ale gratuluję pomysłu. Miałe coś takiego w Zafirze B. Przy zmianie pasa np na autostradzie sprawdza się znakomicie.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z tego co wiem to nie matego w pocji

Eeee nie jest tak strasznie aby to podłączyć :(, chętnie pomogę tylko torszkę daleko masz do mnie :)

Cinas, podajesz, że jesteś z Kaczorów. Prawdopodobnie będę wybierał się tam po kartę+kodowanie do Megi III z HF.

Czy Twój patent na tryb autostradowy kierunkowskazów zadziałałby w mojej Megi? Jest to faza I z 2010 i raczej ani Clipem ani innym cudem nie odpali się takiej funkcji. Wrzuć proszę ile życzysz sobie ew za takie cudo.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cinas,

wielkie dzięki za poświęcony czas (w czwartek) i załatwienie zarówno tematu "autostradowego trybu kierunkowskazów" jak również a może przede wszystkim "trwałe zgaszenie klucza", który mimo licznych starań tzw fachofcóf z szacownego serwisu świecił się w najlepsze. Fakt- mam do Ciebie daleko ale teraz wiem, że warto zachować z Tobą kontakt bo bez dwóch zdań tematy związane z Reniami "rozkminiasz" koncertowo. Przy okazji (nie znam nick-a) pozdrawiam i dziękuję za profesjonalne załatwienie sprawy z kartą startową Chłopakom "ze stajni Electric Cars" z Morzewa.

 

Na koniec do wszystkich, którzy zerkną na mój post - polecam kontakt z Cinasem - Gość na serio wymiata w tematach Renówek !!!

 

Marcin pozdrawiam - Krzysiek

 

Tak jestem z Kaczor :D, a będziesz jechał do Arka do Morzewa

Patent zadziała bez problemu w MIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Działa ekstra!

Marcin a co myślisz o patencie z aledrogo: http://allegro.pl/show_item.php?item=3565573613

Jak uważasz warto dozbrajać moją Megi w ten bajer? Korci mnie bo twierdzą w opisie aukcji , że można do tego dopiąć bezproblemowo czujniki parkowania - w moim przypadku przednie.

Chyba by mi się sprawdziły bo w fabrycznych kubełkach siedzę raczej nisko i widoczność do przodu przy podjeżdżaniu pod przeszkody nie powala.

Skrobnij proszę kilka słów jak to widzisz i ew na co zwrócić uwagę i o co jeszcze ich dopytać jak ostatecznie zdecyduję się by kupić.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cos takiego , ale na module DS-454 obsługuje SIII i MIII ten co podałeś nie ma w spisie MIII

http://megane.com.pl/topic/48096-doswietlanie-zakretow/page__p__353358__fromsearch__1#entry353358

Do poprawnej pracy jest wymagane dołożenie dwóch porzekaźników aby rozdzielić fabryczne halogeny - halogeny w skrzynce schodzą sie do jednego punktu

 

DS-454 mogę mieć w lepszej cenie

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Schemat instalacji możesz wrzucić jak te przekaźniki podłączyć :!:

 

Dodano: 19 paź 2015 - 16:41

jak działa te doświetlanie zakrętów po włączeniu kierunkowskazu czy jak skręce koła

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!