Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v terkotanie przy silniku gdy dodam ga


piotrekpan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od tygodnia posiadam renault meganz silnikiem1,4 16v z 2001 roku wyminiłem paski napinacze itp . i mam taki problem iz w czasie jazdy przy dodaniu gazu slychać dziwne terkotanie z prawej strony silnika od strony pasażera gdy gaz odpuszczam to wszystko jest ok i to na każdym biegu słychać to dośc głośno ,dzieje się to tylko przy dodawaniu gazu gdy osiągnę daną prędkość i odpuszczę trochę gaz to jest cicho ( dla mnie to tak jakby jakiś pasek wpadał w jakąs wibrację przy obciążeniu ) może ktoś miał podobny przypadek

i jeszcze jedno czy silniczek krokowy ma wpływ na spalanie bo moje autko po mieście pali ok 10-11 litrów paliwa i to bez butowania

 

 

moze jakieś sugestie ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę ten wydech ale myślę ze to nie on tylko coś od zasysania powietrza , moze przeplywomierz jak jest w tym aucie wcześniej miałem audi 90 cupe i nie miałem takiego odgłosu

 

[ Dodano: 2007-11-12, 21:08 ]

chciałem dodać jeszcze że autko jak stoi na miejscu i się gi gazuje to wszystko jest ok ale przy obciązeniu podczas jazdy terkocze i to mnie martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziles zawor par paliwa czy jakos tak sie to fachowo zwie on wydaje taki dzwiek jak dodasz gazu i trzymasz auto na wyzyszch obotach, odepnij wtyczke od niego i sprawdz znajduje sie za prawym nadkolem taka czarna skrzynka , wyjmij z niej wtyczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same efekty dźwiękowe. Pojawiaja się wyłącznie przy dodawaniu gazu. Obojetne czy na postoju czy pod obciążeniem. Na 100% to nie wydech. Dźwięk zdecydowanie dochodzi z okolic prawego nadkola. Pierwsza myśl to wspomiany przekaźnik zaworu pochłaniacza par paliwa. Postanowiłem odpiąć wtyczkę. Tu jednak pojawiła się rozterka. Do pochłaniacza dochodzą trzy wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich własnie sprawdziłem tą czarną puchę i ją wypiołem wtyczka czarna jedna dwu pinowa i bez skutku nic się nie zmieniło dalej terkocze w czasie jazdy przy dodaniu gazu na postoju jest ok

 

i jeszcze jedno ile wasze renówki palą paliwka z silnikiem 1,4 16v z 2001 r bo moja to chyba przesadza teraz w miescie z 12 spaliła ,ale jazda 2 km i stop i tak cały czas ,Wcześniej miałem aubi z silnikiem 2.0 i tyle nie paliła czy coś jest nie tak .

W renówce czyściłem silniczek krokowy ten bolec co tam jest to wyciągnąłem a po czyszczeniu go włozyłem w te prowadnice co tam są ,autko zapaliło bez problemu i obroty również ok są pali na dotyk może cos doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!