Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v terkotanie przy silniku gdy dodam ga


piotrekpan1

Rekomendowane odpowiedzi

Elektrozaworu na pochłaniaczu jeszcze nie sprawdzałem, też o nim myślałem na początku bo czytałem o tym tu na forum.

Pasek, napinacz i rolkę zwrotną wymieniam niebawem ponieważ są już dość zużyte. Co mnie najbardziej martwi to łożysko na kompresorze od klimy :D Orientuje się ktoś z Was jakich kosztów można się spodziewać w związku z wymianą łożyska na kompresorze i ile czasu to trwa?? Mechanik, który wymieniał rozrząd i sprawdzał osprzęt mówił, że trzeba to zrobić w niedługim czasie żeby się nie rozsypało całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) o łożysku sprężarki poczytaj sobie Temat1 i Temat2

Poza tym zachęcam do korzystania z :D

Moim zdaniem, to raczej nie będzie zawór pochłaniacza, fakt trochę terkocze, ale ja u siebie nie słyszę go zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zachęcam do korzystania z

 

Szukałem w wyszukiwarce ale ciężko coś znaleźć, próbowałem nawet wyszukiwać przez google :D

Wymienię pasek osprzętu z napinaczem i rolką i będę się kłaniać pomału do sprężarki ;)

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten nieszczęsny elektrozawór pochłaniacza zanim wpakujesz się w koszty. Wystarczy odłączyć od niego wtyczkę i już będziesz wiedział czy to on terkocze (a wnioskując po Twoich objawach stawiam, że to on terkocze).

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Sam mam podobne objawy i metodą dedukcji oraz czytając forum doszedłem do wniosku, że terkotanie może dawać to dziadostwo.

Odpiąłem wtyczkę i ustało. Obecnie mam podłączone z powrotem. Nie jest to zawór, który mógłby się urwać i narobić szkód w silniku więc niech sobie tyrka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mie też okazał się ten elektrozawór przy nadkolu.

 

Ale objawiało się to u Ciebie tak jak to opisałem wyżej?

Mnie zastanawia dlaczego elektrozawór tak terkocze podczas jazdy na biegu z delikatnie dodanym gazem a jak puszcze gaz to przestaje :D

Tak samo jak dam gaz do dechy aż tłumik się prostuje to też chyba przestaje (tak mi się wydaje).

Kiedy terkotało próbowałem włączyć obciążenie elektryczne na maksa (włączyłem ogrzewanie przedniej i tylniej szyby, światła drogowe, światła przeciw-mgielne, ogrzewanie foteli) i nic to nie dało. Aaaa no i oczywiście wszystko się dzieje na ciepłym silniku.

 

Wnioskuje z tego że owe terkotanie pochodzi z elektrozaworu. Tylko moim zdaniem ów zawór nie powinien się tak otwierać/zamykać 100 razy na minutę.

 

Wyprowadzę sobie przewody z wtyczki do kabiny i podepnę woltomierz żeby zobaczyć jak zachowuje się napięcie sterowania tym zaworkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że ten układ nie ma praktycznie żadnego znaczenia ani wpływu na żywotność czegokolwiek więc nawet jeśli terkocze, to można z tym żyć. :D

Jeszcze rada dla Sebastiana - nie urwij wtyczki elektrozaworu ;) - wystarczy przycisnąć w odpowiednim miejscu i zsuwa się łatwo.

Edytowane przez colins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!