Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v terkotanie przy silniku gdy dodam ga


piotrekpan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może odświeżymy temat.Od niedawna jestem posiadaczem Megane II 1.4 16v i też mam terkotanie słyszalne wewnątrz kabiny przy dodawaniu gazu, sprawdziłem układ wydechowy i jest w idealnym stanie, może ktoś zlokalizował przyczynę tych dźwięków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam.bylem z tym u mechanika.dzwiek jest slyszalny z kabiny z wewnatrz , natomiast z zewnatrz jak i tez po otworzeniu maski nie jest slyszalny . powiedzial mi , ze " zawiesza " sie wspomniany elektrozawór.mozna tak jezdzic.bez problemu . powiedzial , ze lekarstwem na to jest " przgonic " go na jakiejs trasie...

 

[ Dodano: 2008-03-23, 21:26 ]

tez tak mam.bylem z tym u mechanika.dzwiek jest slyszalny z kabiny z wewnatrz , natomiast z zewnatrz jak i tez po otworzeniu maski nie jest slyszalny . powiedzial mi , ze " zawiesza " sie wspomniany elektrozawór.mozna tak jezdzic.bez problemu . powiedzial , ze lekarstwem na to jest " przgonic " go na jakiejs trasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, może odświeżymy temat.Od niedawna jestem posiadaczem Megane II 1.4 16v i też mam terkotanie słyszalne wewnątrz kabiny przy dodawaniu gazu, sprawdziłem układ wydechowy i jest w idealnym stanie, może ktoś zlokalizował przyczynę tych dźwięków?
u mnie słychać lekkie klekotanie pomiędzy 2-3 tys obr ... poza tym przedziałem jest cicho ... o co mu chodzi (silnikowi)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dołączam się do tematu. u mnie tak samo terkotanie z prawej strony przedniej częśći auta. jak podniosę maskę słychać tak jakby w miejscu gdzie tłumik znajduje się pod silnikiem. wjechałem na kanał. kumpel trzymał równe obroty tak żeby było słychać to terkotanie a ja pod autkiem;-) tam cisza. nic nie terkota. dzieje się tak na postoju i powolnym przyspieszaniu jak chamuje silnikiem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przyłączam się do grupy "trzymającej władzę" . Terkocze przy przyspieszaniu na biegu 2 i 3 , przy 4 i 5 oraz na biegu jałowym nie słychać. Słychać za to podczas jazdy na biegu przy odpuszczeniu pedału gazu.Po wciśnięciu sprzęgła cichnie. I tak było do wczoraj przez 2 tygodnie. Dziś przy uruchomieniu silnika brzęczy. Biegi 1,2,3 brzęczy a przy wyższych biegach nie słychać. Myślę , że czas przyjrzeć się kolektorom i wydechowi (uszczelki).

 

[ Dodano: 2008-05-05, 23:47 ]

Wymieniłem część środkowego tłumika, nic nie pomogło bo tanie (130zł) zamienniki z pustym tłumikiem wpadają w rezonans - dalej brzęczy ale tylko przy obciążeniu podczas przyspieszania oraz hamowaniu silnikiem(bez redukcji). Na innym forum wyczytałem, że problemem są elastyczne łączniki wydechu - ciężkie do zdiagnozowania. Przebiegają z prawej strony auta.

Czasem hałas jest spowodowany nieszczelnością układu dolotowego (wymiana filtra powietrza) - za silnikiem prawa strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat ale po to gdyż znalazłem problem terkotania po prawej stronie:)

silnik z przodu trzyma sie na poduszce która przymocowana jest do "ramy"

ta rama (niestety) jest zrobiona z dwóch blach nałożonych na siebie(widać to z pod prawej strony zderzaka). jak wymieniałem środkowy na strumienice, poprosiłem gostka ze spawarką:) żeby się temu przyjrzał...

szukał, szukał, szukał no i znalazł problem. silnik wpadał w drgania przy pewnych obrotach powodując że te dwie blachy waliły o siebie dając ten okropny dźwięk. pospawał je razem MIGiem wziął 2 dychy i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Scenic 1.6 16V rocznik 2001 - po wymianie górnej poduchy silnika, koła pasowego alternatora (wytarte sprzęgiełko i sparciały pasek),

paska i obu rolek mam nierównomierne klekotanie na biegu jałowym na wolnych obrotach słyszalne w kabinie.

Wschłu[ciach]ąc się w pracę silnika mam wrażenie, że odgłos dochodzi zza silnika

jakby na wysokości pod szybą (tam chyba jest filtr powietrza i przepustnica ?).

Przy podgazowaniu na jałowym nie słychać, ale między 2.5-3 tys. obrotów na 2 i szczególnie 3 biegów przy przyspieszaniu

(zwłaszcza pod górkę) słychać jakby świergolenie w kabinie od centralno-prawej strony silnika.

Przy jednostajnej jeżdzie na 4 i 5 biegu przy 3 tys. obrotów (odpow. 80 km/h i 100 km/h) to świergolenie jest dokuczliwe

i wyraźnie odróżnia się od szumiąco-metalicznej pracy silnika.

 

Czy wciąż nikomu nie udało się zlokalizować przyczyny "terkotania" ?

1.5 m-ca temu miałem czyszczoną przepustnicę - czy może tu szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - czy nie może to siadać pompa wody ? Bo jak się wsłuchałem

na niskich obrotach na jałowym z kolegą, to jakby takie nierównowmierne ciche

stukanie suchego drewnianego kijka o drugi kijek, a w kabinie wtedy ten odgłos

jest podobny do szybszego świergolenia podczas jazdy.

Rozrząd i pompa były wymieniane 3 lata temu po tym jak mi się pasek

rozrządu zerwał 55 tys km temu przy 58 kkm na liczniku wskutek zatarcia się rolki napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu dziwnie brzmiących meganek ;-) . Normalnie na luzie dźwięk jest ok, ale przy ostrzejszym dodaniu gazu buczy jak silnik z kosiarki :-/ z prawej strony. Wydech jest ok. Więc problem trwa - ale chyba nie ma to wpływu na moc ani spalanie (5,7l trasa, 6,3 l miasto). Jak ktoś odkryje tę tajemnicę to niech się podzieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!