Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v terkotanie przy silniku gdy dodam ga


piotrekpan1

Rekomendowane odpowiedzi

I ja również się dołączam do tematu bo mam ten sam problem z terkotaniem. Pojawia się nie regularnie podczas jazdy jak i na biegu jałowym. Jade sobie pomału na jedynce w korku i zaczyna terkotać, ale wystarczy że spuszczę nogę z gazu i przestaje. Wszystkie rolki, paski, pompę wody, rozrząd mam wymieniony i raczej wykluczam aby któraś z tych części była tego powodem, ponieważ przed ich wymianą tak samo terkotało.Jest to trochę denerwujące i nie komfortowe akustycznie i tak jak koledzy nie ustaję w rozmyślaniach nad powodem owego tyr, tyr, tyr, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Też dołaczam się do tego nieszczęsnego terkotania. U mnie jest tak - jak dodaje powoli gazu i przetrzymam go na stałych obrotach to po paru sekundach terkocze i nie ważne czy na biegu czy na luzie przy szybszym dodawaniu gazu żadnych objawów nie ma. A i też z prawej strony. Na nowym rozrządzie przejchałem 8000 km. Przestraszyłem się, że to coś z silnikiem się dzieje ale widzę, że to typowy defekt meganek. Czy możliwe że to może być wina katalizatora? Niedawno wyskoczył mi błąd że katalizator się kończy ale po wykasowaniu błędu kontrolka nie zaświeciła mi się do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas więcej..

Okoliczności identyczne jak marianekss :

1. utrzymanie gazu przez chwilę

2.prawa strona

3.nowy rozrząd

Dla mnie to tylko kolejny dowód na to że miejsce samozwańczo zwane serwisem spaprało mi rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że to terkotanie jest tylko na ciepłym silniku. Podejrzewałem, że to mogą być zawory lecz gdyby były to one to by terkotało na całej skali obrotów. No nic może ktoś rozwiąże problem z forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dołączam do tego problemu. Megane 1.4 16V, rocznik 2004, przebieg 35tys (autentyk!). Terkotanie na biegu jałowym i wszystkich biegach powyżej 2500 obrotów, ale tylko przy puszczeniu gazu (opadaniu obrotów z wysokich na niskie). Ostatnio wymieniłem pasek alternatora i rolki ale to nie pomogło. Czeka mnie wymiana rozrządu bo auto kończy 5 lat. Odgłos terkotania jest uciążliwy, dobiega tak jak u innych z prawej strony (od pasażera). Czy ktoś już rozwikłał tą zagadkę ? Spalanie jest ok - 7l/100km - naprawdę rewelacja pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyłączam do "klubu" terkoczących. Terkocze tylko na onciążeniu w przedziale 1500-3000 obrotów, generalnie przy większym przygazowaniu, na jałowym cisza w całym przedziale obrotów. Zacząłem szukać przyczyny, na razie wiem, że podobno wydech ok, spaliny rewelacyjne, więc raczej też może nie wprost silnik. Obstawiam ten elektrozawór, ale nie mam czasu go odpiąć na razie przy zimie i sprawdzić. Będę informował jak coś się dowiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po drugiej wizycie w ASO jest diagnoza. To zawory lub popychacze. Generalnie jeśli tylko słychać terkotanie to nie zalecają tego dotykać. U mnie słychać tylko przy hamowaniu silnikiem na wysokich obrotach. Zakładam że diagnoza jest trafna i odpuszczam ... na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczow. :oops:

ja niestety tez mam dziwny dzwiek. tylko sytuacja jest inna a mianowicie:

kupilem megi miesiac temu i silnik chodzil cicho. nadszedl czas wymiany:

paskow rozrzadu, oleju, filtrow. i uslyszalem dziwne jak to wy nazywacie krajkotanie.

dzwiek z prawej strony silnika. boje sie zeby nie bylo to nic powaznego.

ojciec mowil ze moze to byc od zarzadkiego oleju. nie mam pojecia co robic.

 

za malo napisalem. jak jade i jest na gazie to jest oki. jak zwalniam

lub jak stoje i odejmuje gazu to wtedy ten dzwiek wychodzi.

w innych sytuajcach nie tylko jak spadaja obroty

 

nastepne spostrzezenie

jak trzymam wcisniete sprzeglo to nie stuka jak puszcze to stuka

chalas slychac tylko w kabinie jak podchodze do maski to nie

(oczywicie zaobserwowalem to jak auto stoi nie podczas jazdy)

 

i jeszcze jedna jak dodaje gazu to nie stuka odpuszcze troszeczke i juz glosniej chodzi

nie jest to tak wyrazny stukot jak auto stoi ale tez slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie tez terkotało, podczas wymiany rozrządu mechanik przyglądał się kółku pasowemu przy alternatorze i zdemontował je- okazało sie ze w mojej megance było w tym kółku jakies dziwne sprzegiełko które sie prawie rozsypało wymienił na normalne koło pasowe bez sprzegiełka i terkotanie ustało - sprawdzcie u Siebie czy tez macie taki wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mnie terkotanie pojawia się tylko zimą w temperaturach ujemnych.

Najczęśsciej objawiało się to przy jeździe ze stałą prekością przy niskich obrotach.

Na luzie utrzymywanie stałej prędkości obrotowej 1000-2000 też powodowało terkotanie.

Dzieje się to od ok. 3 lat auto jest z roku 2000 tys. silnik 2,0 16V 140 KM.

Ponieważ z zewnątrz nic nie słychać olałem to.

 

No i zimno się zrobiło co ciekawe terkotanie wciąż się nie pojawia.

Od ostatniego roku zmieniłem poduszkę pod silnikiem i plecionkę z układu wydechowego.

Co pomogło nie wiem. No ale ciekawe czy tak się utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pozwolę sobie odświeżyć temat :D Otóż mam podobny problem co większość tu piszących, mianowicie sytuacja przedstawia się następująco: silnik nagrzany, jadę na 1, 2, czy 3 biegu i tak - jadąc jednostajną prędkością np 30-40 km/h lub delikatnie przyspieszając słyszę terkotanie po stronie pasażera takie "tyr tyr tyr tyr". Puszczam gaz i terkotanie ustaje. Na biegu jałowym terkotania nie ma. Niekiedy terkota jak na luzie dodam gazu i przytrzymam do ok 2000 obr (póki słychać terkotanie zamiast głośniejszej pracy silnika).

Do całości dodam tyle, że problem ten był przed wymianą rozrządu jak i teraz po. Pasek wieloklinowy pozostał do wymiany z napinaczem i rolkami, mój mechanik zalecił wymianę tego przy okazji wymiany rozrządu ale fundusze na razie się skończyły i czekam na wypłatę. Dopowiedział mi także, że koło sprężarki od klimy ma luz boczny, że łożysko jest już do wymiany i trzeba będzie się szykować na naprawę.

Wiem, że najlepszym rozwiązaniem będzie na początek wymiana paska osprzętu z rolkami i napinaczem + regeneracja sprężarki, ale boję się, że to nie będzie tylko to i zaraz się wynajdzie coś jeszcze co może terkotać ( a powiem że denerwujące to jest ).

Tłumik jest szczelny. Silnik nie posiada KZFR. Co to może tak terkotać? Koło (sprzęgło) od sprężarki? Wcześniej miałem Merca C180 W202 i tam terkotanie powodował napinacz paska (a dokładniej to tłumik drgań). Na silnik nie mogę narzekać ;) Spalanie przyzwoite, pali na dotyk, ciągnie kombiaka aż miło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może tak terkotać?

W zasadzie wszystko co masz na pasku osprzętu, łącznie kołem pasowym na wale. Trzeba zrzucić pasek i wszystko obejrzeć.

Wg. tego co napisałeś powyżej obstawiał bym łożysko na sprężarce.

Rolki to raczej piszczą lub szumią. Koszt jakieś 45-50 zł za szt. wymiana też nie jest jakoś bardzo skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!