Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z centralnym zamkiem


Rekomendowane odpowiedzi

do tej pory centralny zamek sam się nie zamykał gdy jechałem ,po odłączeniu akusa gdy ruszam zamyka się centralny zamek .Czy jest możliwość aby zrobić to w taki sam sposób jak było przed odłączeniem akusa.Czy to jest normale ,czy coś się zepsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon i przyciśnij centralny zamek w samochodzie w pozycji - otwieranie i przytrzymaj przycisk przez 5s, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy.

 

Masz to w instrukcji samochodu - jeśli takową posiadasz jak nie to jest na ftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez mam problem. Kupiłem niedawno Scenica z alarmem . Zamki blokuja sie po ruszeniu z miejsca, lecz nie mogę otworzyc pożniej drzwi od srodka przyciskiej centralnego zamka. Jeśli ktos chce z zewnątrz wsiaść to musze otworzyc drzwi od środka.

Sprawdzałem bezpiecznik - wszystko w porządku. Przycisk centralnego zamka w samochodzie w ogóle nie działa, nie jest podświetlony. Chciałem sprawdzić, byc może poluzował się kabelek zasilający na wyłączniku, lecz nie wiem jak ściągnąć przycisk centralnego zamka, a nie chciałbym czegos uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę otworzyc pożniej drzwi od srodka przyciskiej centralnego zamka. Jeśli ktos chce z zewnątrz wsiaść to musze otworzyc drzwi od środka.

 

Coś mi się nie zgadza to w końcu jak te drzwi otwierasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdunman, zaczepy sprężyste tego wyłącznika są kruche. Proponuję wyjęcie popielniczki i odkręcenie torksów trzymających podstawę popielniczki i panel nawiewu. (klimatyzacji) Zdemontować panel z zatrzasków. Roboty więcej ale pewność, że nic się nie połamie. (u mnie sie złamały dwa języczki, i tak to musiałem rozkręcić, by zamocować wyłącznik z powrotem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem ale może ktoś spotkał się z czymś podobnym. Otóż od kilku dni nie mogę otworzyć auta za pomocą CZ ani używając pilota ani używając włącznika wewnątrz samochodu. Zamykanie działa normalnie. Do dodatkowo nie włącza się CZ przekraczając jakąś tam prędkość (tak jak to jest w renault). Teraz żeby otworzyć auto wciskam przycisk pilota żeby wyłączyć alarm a następnie otwieram jedne drzwi kluczykiem (chyba żadne nie są podłączone z funkcją matki) i dopiero po podniesieniu klamki otwiera się cały samochód. Zamykanie odbywa się normalnie za pomocą pilota (zamyka się CZ i włącza alarm). Czy ktoś spotkał się kiedyś z czymś takim lub ma pomysł co może być przyczyną. Domyślam się że wyjściem byłaby wizyta w ASO ale chyba nie chcę wydawać tyle kasy Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon i przyciśnij centralny zamek w samochodzie w pozycji - otwieranie i przytrzymaj przycisk przez 5s, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy.

 

Masz to w instrukcji samochodu - jeśli takową posiadasz jak nie to jest na ftp.

 

A w której to instrukcji bo nie mogę znaleść? Czy w phI też jest taki bajer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, niestety jedynki tego nie miały. Nawet niektóre PhII, z wczesnego okresu produkcji, także były pozbawione tej funkcji.

(przy okazji: warto uzupełnić dane w swoim profilu i powypełniać pola z rocznikiem, bądź wersją auta IPhI, IPhII,itd. ułatwia to odpowiedzi na zadawane pytania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!