Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III - 2009


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

majac auto skladane przez turecka mysl techniczna, ktore nowe wyglada jak powypadkowe - patrz np. szpary miedzy elementami nadwozia

kolego,zastanów sie zanin klikniesz wyślij :evil: To samo można powiedzieć o składanych przez naszych polskich "majstrów" autach,które w 80% idą na eksport.Jaka to turecka "myśl techniczna"???Przecież to jest w całości zaprojektowana i wybudowana przez francuzów linia montażowa.

Moja megi w sedanie też była z Turcji i jakoś nie było tych niedoróbek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedzieć o składanych przez naszych polskich "majstrów" autach,które w 80% idą na eksport

ale auta robione w polsce maja dobra slawe

Jaka to turecka "myśl techniczna"???Przecież to jest w całości zaprojektowana i wybudowana przez francuzów linia montażowa.

masz racje zle sie wyrazilem, co nie zmienia faktu, ze atuta te byly skladane wg tureckich - slabych standardow

Moja megi w sedanie też była z Turcji i jakoś nie było tych niedoróbek .

myslalem, ze tylko wersja grantour byla skladana w Turcji

jak każdy lanos

Cytat:

megane w sedanie czy kombi, nie jest brzydkim samochodem, nie porownuj jej do lanosa. zreszta co ty mozesz wiedziec o autach.

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie dzisiaj jeździłem nową M-ką, htb, 1.6 16V i powiem że nawet fajny sprzęt. Była to chyba wersja Expression, przyzwoite wyposażenie m.in. klima automatyczna dwustrefowa i inne bajery. Ogólnie wykonanie niezłe, wygodnie się siedzi, wyświetlacz fajny, wskaźniki ok, denerwująca może być tylko sygnalizacja zmiany biegu na wyższy, przecież wiem kiedy trzeba to zrobić :mrgreen: - drobiazg. Hamulce nieprzyzwoicie skuteczne, aż trudno się przestawić ze swojego dobytku. Zawieszenie skutecznie tłumiło dziury i jest w miarę sztywne, jednak w mojej qpie sztywniejsze (takie miałem wrażenie). Jedyne co mi nie przypadło do gustu to chyba silnik, niby 110 KM ale szału nie ma. Po prostu jest. Równomiernie rozwija moc, od dolnych obrotów ciągnie równo, ale brakuje "tego czegoś" znanego dobrze z dCi - momentu. Ogólnie jednak auto na plus :)

 

W salonie natomiast miałem okazję obejrzeć nowe Coupe, z zewnątrz, pomijając felgi i opony z Żuka, wygląda pięknie. Świetnie prezentuje się ten rudy kolor. W środku natomiast już nie było wesoło. A to wszystko przez wersję wyposażenia, po prostu "bida z nędzą". Byłem niemiło zaskoczony. W końcu Coupe to auto raczej sportowe, a sportu tam tyle co w autobusie. Żadnej, nawet aluminiopodobnej wstawki! Wyposażenie mam lepsze w swojej M z 2002 roku! Szkoda, miałem nadzieję na pozytywne zaskoczenie a tu nic. Może w innym salonie spotkam bogatszą wersję to humor mi się poprawi :mrgreen:

 

Dowiedziałem się, że w salonie przy alejach można pojeździć nową Lalunią Coupe...

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie zobaczysz bogatrzej wersji Coupe. Renault potraktowała nas jak biedny kraj trzeciego świata, tak ubogie wersje Megane na Otwarte dni Renault jak w Polsce to możesz zobaczyć tylko w Somali.Privilege 5d jest tylko w kilku salonach min. Tandemie. Coupe w lepszej wersji ma wstawki chromowane, TCE 130 już jest w sprzedaży w Europie a u nas może w połowie stycznia, ale automatyczny hamulec już wchodzi do zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieję że nie będzie tak źle, bo zaraz obok stał HTB z jasną, półskórzaną tapicerką i to wnętrze już zasługiwało na uznanie. Dużo zależy właśnie od salonu, nie biorą pełnego wypasu, żeby mieć pewność że tańsze auto ktoś kupi. Ale oszczędzanie np. na felgach to już przegięcie. W Płocku stoi Laguna Coupe, wypasiona konkretnie, z mocnym silnikiem i na 18 calach. Więc jak chcą to potrafią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć, świeże informacje często się przydają, pewnie nie tylko ja z nich skorzystam :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą jeździłem Coupe 2.0 TCE 180. Miód autko. Zaczynam zbierać pieniążki :mrgreen:

 

Silnik jest po prostu kosą :mrgreen: Na szóstym biegu przy 100 km/h dalej czuć kopa :) Można jeździć naprawdę dynamicznie nie przekraczając 2500 obrotów.

 

Była to jakaś bogatsza wersja z chromami, klimą dwustrefową. Podobają mi się olbrzymie lusterka wsteczne - wszystko widać do tyłu. Parkowanie prostopadłe tyłem - no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem okazję oglądać nową Meganką, zarówno w wersji 5d, jak i coupe. Wnętrze jak dla mnie porażka. 5d oglądałem z jasną tapicerką, materiały ok, siedzenia ok, ale wnętrze wizualnie robi wrażaenie bardzo ciasnego. Do tego najgorsza rzecz czyli kierownica, zegary i konsola środkowa na czele z kratkami nawiewu sa wysunięte, a cała reszta daleko w tyle. No mnie takie coś nie przypadlo do gustu. W wersji coupe która oglądałem było czarne wnętrze i w takiej kolorystyce prezentowało się dużo lepiej, ale do ideału daleko. W salonie stała także M2 i ten model mi się cholernie spodobał, podobnie jak nowa Laguna w wersji coupe szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!