Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zwiększone spalanie po wymianie oleju


loonar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników.

Pierwszy post na forum, więc jak coś przepraszam za brak znajomości zasad.

Mam problem ze zwiększonym spalaniem po wymianie oleju. Przed wymianą spalanie rzędu 4.0-4.2 obecnie 5.0-5.2

Oczywiście zdaję sobie sprawę że komputer nieco zaniża spalanie (wg niego z baku schodzi np 55 litrów a dolewam i 60 wchodzi) ale nie w tym rzecz. Wyraźnie większe spalanie jest od momentu wymiany oleju. Zwiększone spalanie jest niezależne od wysokości (a raczej niskości) temperatury. Przynajmniej obecnie mamy dokładnie taką samą temperaturę jak w listopadzie - a zwiększone spalanie - bez zmian (wymiana oleju na początku grudnia).

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za brak znajomości zasad.

Nie ma za co przepraszać - znajomość regulaminu forum potwierdziłeś przy rejestracji.

Wystarczy przestrzegać tego co tam zapisano a będzie OK.

A w temacie.

Opon czasem nie zmieniłeś na zimowe.

Na zimowych też może deczko więcej palić :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wlałeś jakiś inny olej (czyt. bardziej gęsty) może ten stary już był taki "żadki" że silnik nie miał na nim oporów a może faktycznie opony zmieniłeś .

Edytowane przez luki35m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że teraz nie oszukuje:) Na pocieszenie powiem Ci że moja 1.5 dci pokazuje teraz średnie 5.4 - Latem było 4.9 i uważam że to normalne spalanie dla tego silnika. Owszem zgodzę się że można zejść niżej jeżdżąc po trasie z prędkością 80km/h ale średnie spalanie (miasto/trasa) na poziomie 4l przy "normalnym" użytkowaniu to można chyba między bajki włożyć. A na marginesie: jesteś pewny że tylko olej został wymieniony? Pytam bo znalazłem się kiedyś w sytuacji gdy okazało się że jeden z wtryskiwaczy leje i dziwnym trafem okazał się być inny niż pozostałe a do tego nie był wpisany w kompa - za rękę nikogo nie złapałem ale... nie mam już takiego zaufania jak kiedyś:!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!