Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic - gdzie znajdują się przekaźniki?


Rekomendowane odpowiedzi

__Marcin__, nad bezpiecznikami są dwie śrubki, wykręcasz i wyciągasz podstawę bezpieczników. Przekaźniki są za nimi. Jest to bardzo trudno przesunąć, wiązki przewodów nie pozwalają na swobodną pracę. (To trochę tak jak ginekolog naprawia silnik w samochodzie, - przez wydech) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, Możesz napisać coś więcej na temat dostania się do tych przekaźników? Po odkręceniu śrubek pod klapką bezpieczników i zdjęciu panela z regulacją świateł nadal nie mam do nich żadnego dostępu (z przodu jest płytka z bezpiecznikami). Czy te przekaźniki znajdują się w środku skrzynki UCH?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

__Marcin__, nie pamiętam już dokładnie ile tam jest tych śrubek, byłem przekonany że tylko dwie odkręcałem. Odpowiem Ci jutro, będę zakładał nowe pióra do wycieraczek to przy okazji zobaczę jeszcze raz. A przekaźniki znajdują się za podstawą bezpieczników. Mam nadzieję, że w MI PhII jest tak samo jak w PhI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

mam problem z przednimi wycieraczkami - " pracują jak chcą " . Czy jest to problem przekaźnika czy regulatora obrotów .

Rozumiem, że to "działają jak chcą" polega na tym, ze się zatrzymują w różnych pozycja, lub pomimo włączenia programu działają cały czas aby nagle zatrzymać się np na środku szyby?

Też tak mam. Przypuszczam, że nie działa prawidłowo stycznik krańcowy na silniczku. Trzeba wyjąć cały mechanizm i przesmarować.

Czekam aż troszkę sie ociepli i muszę sie za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło, więc podaję jak "wydłubać" przekaźniki. (miało być wczoraj, ale ze względu na prace, na sieci energetycznej, mój komp był bez zasilania)

No więc tak:

po odkręceniu śrubek (T20) od panelu regulacji wysokości świateł i wyjęciu go, mamy jeszcze jedną śrubę, (T20) która trzyma panel z bezpiecznikami.

 

[center:89c9b3aaab]bezp.jpg[/center:89c9b3aaab]

 

Po jej wykręceniu, wpychamy podstawę bezpieczników, w kierunku przodu auta. Należy robić to powoli lecz stanowczo. Cała skrzynka trzyma się jeszcze na bokach w specjalnych zaczepach, które pod naporem uwalniają okrągłe bolce w nich zatrzaśnięte. Zaczep zaznaczony na czerwono.

 

[center:89c9b3aaab]bezp1.jpg[/center:89c9b3aaab]

 

i jeszcze jedna fota bez zaznaczenia

 

[center:89c9b3aaab]bezp2.jpg[/center:89c9b3aaab]

 

W tym miejscu muszę przyznać się do błędu, otóż przekaźniki nie są za bezpiecznikami lecz pod nimi. Można je zobaczyć po odchyleniu czarnej, piankowanej foli. Za pracę tylnej wycieraczki odpowiadają te dwa zaznaczone elipsą. (przynajmniej podczas pracy wycieraczki, wyczuwalna jest ich praca- cykanie)

 

[center:89c9b3aaab]bezp3.jpg[/center:89c9b3aaab]

 

Na koniec po poskładaniu wszystkiego w odwrotnej kolejności, doszedłem do wniosku, że przekaźniki powinny być dostępne od dołu kokpitu. (najlepiej od dołu złapać całą skrzynkę i pociągnąć do siebie by bolce wskoczyły w zatrzaski) Wpadłem na pomysł, by przy zastosowaniu lustra z drzwiczek starej szafki łazienkowej, popatrzeć jak to wygląda od dołu.

Poszukiwane przekaźniki znajdują się za czarną folią (zaznaczona strzałką) w miejscu zaznaczonym elipsą.

Oprócz tych dwóch, są tam jeszcze jakieś trzy inne, jeden z nich jest od świateł przeciwmgielnych, pozostałe... niestety nie wiem. Jest tam także buzer sygnalizacji pozostawionych zapalonych świateł. Foto odbicia w lustrze.

 

[center:89c9b3aaab]bezp4.jpg[/center:89c9b3aaab]

 

Mam nadzieje, ze chociaż trochę pomogłem w rozwiązaniu problemu.

Ps. nie wszystkie zdjęcia są wyostrzone ale były robione bez możliwości podglądu. Myślę jednak, że jako poglądowe i takie mogą być dobre.

 

uzupełniłem utracone fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Niestety u mnie wygląda to inaczej, bezpieczniki nie są na jednolitej płytce tylko na takiej jakby dwuczęściwej, natomiast skrzynka jest czarna i nie ma przekaźników od spodu. Narazie nie mam pomysłu na ich lokalizację ale Twoje fotki mogą mi się przydać przy dalszych próbach. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas, dam znać jak uda mi się do nich dostać. ;-)

 

ps. A może ktoś już walczył z tym tematem w Ph2 i może podzielić się wiedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeniesiono i scalono

Może ktoś wie bo w książce nie ma a nie wiem czy w komorze (przypuszczam że tak) ale za ciepło nie jest a słychać go we wnętrzu... Jesli w środku to gdzie szukać (co rozebrać) czy jest za bezpiecznikami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!